Skaitantiems
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
rodiklisrodiklis  BLOGAS  Latest imagesLatest images  IeškotiIeškoti  RegistruotisRegistruotis  Draugai  PrisijungtiPrisijungti  
Mūsų blogas apie knygas - http://skaitantiems.blogspot.com - kviečiame apsilankyti!

 

 Knygų citatos

Go down 
+24
Burzuazija
Akira
deimusyte
Pentagrama.
Innovision.
vaidaram
zhyrapha_
Beveik`
Samantha
Inesss
Little_Star
sandrinė
Akiro
Monika
eglaite
Otilija
dutė
rasaline-lempa
Karamelinė Saulė
Žvaigždė
LaLamber
Džuljeta
nigota
Be_cukraus
28 posters
Pereiti prie : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutoriusPranešimas
Samantha
"Bendrojo skaitymo" viršininkė
Samantha


Pranešimų skaičius : 1413
Amžius : 30
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-02-08

Knygų citatos - Page 3 Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Knygų citatos   Knygų citatos - Page 3 Icon_minitimeAntr. 10 27, 2009 2:47 am

''Mat jei blogis mūsų širdyse nugali gėrį, mes visada stengiamės kito nelaimėje surasti naudos sau, kito sielvarte ir ašarose ieškome sau ramybės ir malonumų šaltinio, tegu ir nepastebimo pradžioje.''

''Žmogaus egoizmas gydo širdies žaizdas''

A.Diuma ''Izabelė Bavarietė''
Atgal į viršų Go down
Little_Star
Pastraipa.



Pranešimų skaičius : 149
Amžius : 30
Registracijos data : 2009-07-15

Knygų citatos - Page 3 Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Knygų citatos   Knygų citatos - Page 3 Icon_minitimeKv. 11 12, 2009 7:07 am

Robinas Sharma
,,Vienuolis, kuris pardavė ,,Ferrarį"


Gyvenimas ne visada duoda tai, ko nori. Gyvenimas duoda tai, ko tau reikia.

Niekad neatidėliok gyvenimo.

Gyvenk šiandien, nes šiandiena nepakartojama.

Nustok galvoti vien apie save ir siek didingesnių tikslų. Skirk daugiau
jėgų ir laiko aplinkiniams žmonėms. Laikas ir jėgos - fvi didžiausios
tavo vertybės.

Norėdamas kiekvieną nugyventą dieną padaryti šventą, tarnauk kitiems.

Mes - ne žmonės turintys dvasią. Mes - dvasios, dabar tapusios žmonėmis.

Vieni žmonės mokosi iš kitų žmonių klaidų.

Neleisk, kad kas nors piknaudžiautų tavo laiku. Saugokis laiko vagių.

Nekelk ragelio kaskart suskambus telefonui. Jis skirtas tavo, o ne
kitų patogumui. Ironiška, bet žmonės pradės labiau tave gerbti pamatę,
kad tu brangini savo laiką ir patys ims jį branginti.

Nusistatyt prioritetus. Neaukok išties prasmingų dalykų dėl menkniekių.

80 procentų savo gyvenimo veiklos rezultatų pasieki sunaudojęs tik 20 procentų savo laiko.

Laimingi žmonės laiką naudoja, o nevykėliai jį švaisto.

Pirmiausia pradėk dirbti tuos darbus, kurių nemėgsti.

Valdydamas mintis, valdai protą. Valdydamas protą, valdai gyvenimą.
O visiškai įvaldęs gyvenimą, jau būsi savo likimo šeimininkas.

Teigiami dalykai visada nugali neigiamus.

Daryk tai, ką bijai daryti.

Laimima per pralaimėjimą.

Vienintelis dalykas, skiriantis daugumą žmonių nuo jų svajonių - tai baimė susimauti.

Vienintelis būdas, kaip patobulinti rytdieną, suvokti, ką neteisingai padarei šiandien.

Nugalėjęs savo baimes, tu laimėsi gyvenimą.

Savo galimybių ribas žmogus nusistato pats.

Drąsa įkvepia tęsti darbą tada, kai kiti pasitraukia.

Norint tam tikrą veiksmą paversti įpročiu, reikia jį kartoti dvidešimt vieną dieną iš eilės.

Nieko didinga būti aukštesniam už kitą. Tikras didingumas - būti aukštesniam už save patį.

Tavo mintys kaip magnetas pritraukia visa, ko gyvenime trokšti.

Žinai kodėl žmogus tiek daug miega? Nes jis daugiau neturi ką veikti.
Atgal į viršų Go down
http://sveciuosepaslittles.blogspot.com
deimusyte
Raidė.



Pranešimų skaičius : 1
Amžius : 30
Registracijos data : 2009-11-16

Knygų citatos - Page 3 Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Knygų citatos   Knygų citatos - Page 3 Icon_minitimePir. 11 16, 2009 11:04 am

Man regis pone,kad tu pamazel gilyn,gilyn grimzti,
Bet kur grimzti - stai klausimas ,kazi,gali ji atsakyt?
O griausmo balse debesy ,kaip peiliai raizo zodziai ,
Tiesiog letai grimztu Mirtin ,palikes zemes grozi.
"Klysti,berneli,netiesa,Mirtis Tikroji cia,
O po tavim pekla uzvirs,ir Amzina Kancia!"
Tu ispera,netauksk nieku,padangej pasislepes,
Liuciferi!Apgauliu prince !Meluoji issiviepes!
Daugiau manes nebeaupgausi rustybe ir griausmais,
Nes dievas suka mano vaira ir traukia po kemsais.
Akivaras nasrus isziojo ir visa mane rijo,
Setonas atsiduses arfa liepsnose savo grojo.
"Ir danguje juk Pragaras,jei jau teisybe snekant,
Juk Dangu asai isgalvojau,kad zemej butu Pragaras."(Nick Cave "Asile ,pamaciusi angela")


- Ir zinau,kad musu draugyste reikia laikyti paslaptyje .Arba jie Tave nuzudys,kaip nuzude Biblijoje.Ir tada mes negalesim buti kartu .Jei ne jie,gyventume drauge sitam slenyje.Butume geriausi draugai.Bet turime pasisaugoti,Jezau.As turbut mirciau ,jeigu Tau kas nors atsitiktu...-man rodos,ji pravirko,nes pro jos zodzius girdejau kukciojima- . . .tiesiog uzsimerkciau ir numirciau.
Ir nurito sunki asara,ji pratekejo pro lentas ir sprogo man ant veido ,tiesiai po desiniuoju skruostu.Akimirka apstulbau,nes ta asara buvo saldi, o iki siol as pazinojau tik surias - tik surias - visada surias. (Nick Cave "Asile,pamaciusi angela") Knygų citatos - Page 3 692253 gera knyga
Atgal į viršų Go down
Samantha
"Bendrojo skaitymo" viršininkė
Samantha


Pranešimų skaičius : 1413
Amžius : 30
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-02-08

Knygų citatos - Page 3 Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Knygų citatos   Knygų citatos - Page 3 Icon_minitimeAntr. 11 24, 2009 9:07 am

''Mirtis yra vienintelis gyvenime lengvai ateinantis dalykas...''

''Baimei įsismelkti tereikia akimirkos, ji randa plyšį pro kruopščiai nunertus šarvus. Įsigavusi vidun, ji susiveja lizdą. Ji apima ir užkietėjusį nusikaltėlį, ir vaiką. ''

Lorenzo Carcaterra ''Pragaro virtuvės vaikėzai arba miegaliai''
Atgal į viršų Go down
Akira
Skiemuo.
Akira


Pranešimų skaičius : 44
Amžius : 29
Registracijos data : 2009-12-08

Knygų citatos - Page 3 Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Knygų citatos   Knygų citatos - Page 3 Icon_minitimeAntr. 12 08, 2009 4:31 am

Elizabeth Goudge "Baltasis arkliukas"
"Drąsi siela ir tyra dvasia su linksma ir mylinčia širdim drauge paveldės šią karalystę"
Al.Altajevas " Leonardas da Vinčis"
"Tokio žmogaus mirtį aprauda visi todėl, kad gamta nepajėgi sukurti tokį kitą-Kol būsiu gyvas, tol mane kankins širtgėla"
Paulo Coelo " Alchemikas"
"Klausyk savo širdies. Ji žino viską, nes yra kilusi iš Pasaulio Sielos ir vieną dieną jon sugrįš"
"Meilė-tai jėga, keičianti ir tobulinanti Pasaulio Sielą."
"Visa yra vienis"
Virginie Lou "Drugys ant peties"
"Pagalvojau:"Kelionė baigėsi. mes mirę, ir vis dėlto gyvi."
"Aleksandro grožį, jo skausmą, mano netinkamą meilę... Mes neame sukurti šiam pasauliui, nei jis, nei aš"
Johana Spyri "Heida"
"Gera ten, aukštai, gyventi, ten pasveiksta kūnas ir siela, ten vėl žmogui grįžta gyvenimo džiaugsmas"
Atgal į viršų Go down
Samantha
"Bendrojo skaitymo" viršininkė
Samantha


Pranešimų skaičius : 1413
Amžius : 30
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-02-08

Knygų citatos - Page 3 Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Knygų citatos   Knygų citatos - Page 3 Icon_minitimeSk. 12 27, 2009 11:28 am

''... tiesa yra nepasakomoje, neišreiškiamoje mintyje, mūsų nepraskleidžiamoje dvasios kertelėje- ir juo giliau, juo geriau.''

''... vanduo- geras daiktas ir žemė- geras daiktas, o kai sumaišome abudu, pasidaro purvas.''

''Prieš kiekvieną svarbų pasiryžimą kiekvienas žmogus ilgai svyruoja ir abejoja. Bet pakanka vieną kartą pasiryžti- ir štai viskas aišku ir ramu.''

''... žmogaus pažiūros, o kartais ir tikėjimas, ne visuomet priklauso nuo žmogaus valios.''

''Aiškios situacijos daro aiškius draugus''

''... po laiko daug ko tenka gailėtis, nors apskritai nepataisomų dalykų gailėtis neverta.''

''Gudriai pakalbėti gali ir kvailas... Tai priklauso nuo įgudimo, nuo sekimo kitais, o kartais ir nuo paties kvailumo, nes ir kvailumas kartais mums gali atrodyti gudrus ar bent įdomus. Bet išraiška, eisena, laikymasis visados esti sutapęs su tikrąja žmogaus esme. Nuo to nepabėgsi ir niekuo neapsimesi, nes ir pats apsimetimas tave išduos.''

''Juo mes daugiau ko saugomės, juo mažiau išsisaugom. Mes dažnai, kaip tyčia, padarome tai, ko labiausiai saugomės. Ir tuomet klaida esti daug sunkiau atitaisoma.''

''Išvengti moteries yra vienintelis kelias- vesti ją.''

''Gera žmona- gyvenimo komfortas, palanki aplinkybė, padės vyrui realizuoti tai, kas jame yra, kas jame subrendo; bloga žmona- gyvenimo skaudulys, liga, naikins vyro pajėgas, o gal ir visai jį pražudys. Ir viena, ir kita yra nuosavam vyto jausmų, minčių, reikalų, interesų skrituly.''

''... kūrybinis įsitempimas tegali būti tarp dviejų atskirų polių: tarp vyro ir siekiamos, bet nepasiekiamos moters.''

''Rašytojas, poetas savo kūrybai pajėgų ir medžiagos semia iš dviejų šaltinių: iš savo asmenybės ir iš aplinkinio pasaulio. Bet reikia, kad asmenybė būtų stipri ir vieninga, o pasaulis, gyvenimas, tikrovė jaučiama tiesiogiai ir gyvai.''

''Pats gyvenimo instinktas jau taip sudaro, kad mes nejučiomis vengiame nesmagumų, o linkstame į malonumus kaip gėlės į saulę.''

''... menas yra platus kaip gyvenimas, o gyvenimas yra įvairus ir įdomus. Gyvenimas duoda turtingiausios kūrybai medžiagos.''

''... tikras džiaugsmas, tikras linksmumas kyla tik tuomet, kai mes galime dalintis savo išgyvenimais su kitu... o tai galima tik su labai artimu... žmogumi. Jeigu jo nėra, matydami aplink save džiaugsmą, mes jausimės be galo nuskriausti, nes niekur nesi toks vienišas ir visų apleistas, kaip besilinksminančioj minioj.''

''... žmogaus gyvenimas nuo senų senovės yra suvaržytas daugelio nuostatų, kurie dažnai trukdo mums pasireikšti ir veiklai išnaudoti visas savo pajėgas. Tų nuostatų prasmė dažnai mums jau nebe aiški, bet jie taip stipriai įsišakniję mumyse ir mūsų aplinkoj, kad jei mes išdrįstame juos sulaužyti, tai esame priversti daug kentėti, o kartais ir žūti.''

''... po įvairių bandymų ir klaidžiojimų kryžkelėse ateina laikas, kada žmogus, save pažinęs, turi stoti į tikrąjį kelią ir atlikti savo uždavinį šioj žemėj.''

''... žmogaus vertę nusveria ne kuri vienas jo gyvenimo momentas, bet visas jo nueitas kelias. Ankstyvesnieji jo išgyvenimai ir kentėjimai gali pateisinti ar bent kitaip nušviesti daugelį jo vėlyvesniųjų nuopuolių.''

''... nežinojimas dažnai mus apsaugoja nuo daugelio bergždžių nuogąstavimų ir įtarinėjimų.''

''Dviejų tarpusavio santykiuose, kai vienas nuo antro slepiasi arba nori ką paslėpti, užmesdamas šiam nežinojimo skraistę, susidaro tokia nelygybė, kuri anksčiau ar vėliau tuos santykius suardys.''

''Suaugęs žmogus pats neša visą atsakomybę už savo darbus ir turi pareigą savo gyvenimą tvarkyti taip, kaip yra įsitikinęs, o ne taip, kaip tėvai norėtų.''

''... būna tokių atsitikimų, kai mes tik tada pasigendame kokio dalyko, kai esame negrąžinamai jo netekę.''

V. Mykolaitis-Putinas ''Altorių šešėly''
Atgal į viršų Go down
Akiro
Junginys.
Akiro


Pranešimų skaičius : 89
Amžius : 31
Miestas : Marijampolė
Registracijos data : 2009-07-04

Knygų citatos - Page 3 Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Knygų citatos   Knygų citatos - Page 3 Icon_minitimePen. 01 08, 2010 9:15 am

Žmogus nėra toks, kad įniktų į kažką pusėtinai nuostabaus. Žmogus atsuka nugarą devynetui pusėtinų variantų ir linksta prie kažko vieno, kas sukelia katarsį. Taip sukasi pasaulis. Galvoju, ar tai ir nėra menas. Haruki Murakami „Į pietus nuo sienos, į vakarus nuo saulės“

Tu ištarei savo žodžius taip, tarytum nepripažintum nei šešėlių, nei blogio. Gal malonėtum pagalvoti apie tokį klausimą: ką vektų tavasis gėris, jeigu nebūtų blogio, ir kaip atrodytų žemė, jeigu joje pradingtų šešėliai? Juk šešėliai krinta nuo daiktų ir žmonių. Štai mano špagos šešėlis. Tačiau šešėlius meta ir medžiai, ir gyvi padarai. Ar tik nenorėtum tu nusiaubti viso žemės rutulio, išrauti visų medžių ir išnaikinti visų gyvių, idant patentkintum savo įgeidį mėgautis plika šviesa? Tu kvailas.  Michail Bulgakov "Meistras ir Margarita"  

Meilė yra tai, kas lieka, kai praeina įsimylėjimas, supranti? Kai tau tas žmogus rūpi, kai tikiesi, kad jis laimingas, bet kai dėl to žmogaus nebeturi jokių iliuzijų. Galbūt tokia meilė nekelia jaudulio bei aistros ir visų tų dalykų, kurie su laiku išblėsta. Visi tie dalykai, kuriais taip žavimasi. Bet galų gale tai vienintelė meilė, kuri yra prasminga. Tony Parsons "Vyras ir vaikas"
Atgal į viršų Go down
Samantha
"Bendrojo skaitymo" viršininkė
Samantha


Pranešimų skaičius : 1413
Amžius : 30
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-02-08

Knygų citatos - Page 3 Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Knygų citatos   Knygų citatos - Page 3 Icon_minitimePen. 01 22, 2010 9:52 am

''Liūdesys- dovana, kurią reikia užsitarnauti.''

''Norėti suprasti, reikia bandyti atgauti tai, ką esame praradę.''

''Net pačių paranojiškiausių įtarinėjimų gilumoje glūdi žmogiškumas ir kontakto siekimas laukdami, kol galės prasikalti.''

''Niekas nėra taip užsidaręs kaip vaikas ir niekam to taip nereikia kaip jam. Toks jo atsakas pasauliui, vaikštančiam su konservų peiliu rankose ir tikrinančiam, ar dar ne laikas pakeisti vidų labiau rinkoje vertinamu turiniu.''

''Žmonės tvarko savo gyvenimą pasitelkę laiką. Pakeisk jį bent truputį ir beveik visada atsitiks kas nors įdomaus.''

''Kai apriboji savo žemiškus poreikius, mintis tampa laisva dvasiniams.''

''Netekęs namų visada ieško sąsajų, panašumų, kvapų, spalvų ir prisilietimų dvelksmo, galinčių priminti vietą, kurioje jauteisi kaip namie, kurioje kažkada aplankė ramybė. ''

''Mirtis baisi ne todėl, kad pakeičia ateitį. Ji palieka mus vienus su atsiminimai.''

''Mirtis visada nuostolinga. Bet kartais tik ji viena gali pažadinti žmogų.''

Peter Hoeg ''Panelės Smilos sniego jausmas''
Atgal į viršų Go down
nigota
Lapas.
nigota


Pranešimų skaičius : 271
Amžius : 29
Miestas : Šiauliai
Registracijos data : 2008-04-26

Knygų citatos - Page 3 Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Knygų citatos   Knygų citatos - Page 3 Icon_minitimeSk. 01 24, 2010 1:29 am

Jodi Picoult „Mano sesers globėjas“

„Kai neturi nieko kito, tik plaktuką, visa kita atrodo kaip vinis.“

„Vaikai išauga mus nepalyginti greičiau, nei mes išaugame juos.“

„Galimas daiktas, jei visą gyvenimą nugyvensi apsimesdamas, kad vaidini seriale, tau taip niekad ir nereikės pripažinti, jog tavo namų sienos pagamintos iš popieriaus, tavo maistas - iš plastiko, o žodžiai tavo lūpose iš tiesų nėra tavo.“


Chuck Palahniuk „Pasprink“

„Tada įsijungia televizorių, kažkokią muilo operą, na, kai tikrais apsimetinėjantys žmonės sprendžia dirbtinai sukurtas problemas tam, kad žiūrovai, juos stebėdami, pamirštų savąsias.“

„Įstatymai, užtikrinantys saugumą, kartu pasmerkia mus nuoboduliui.
Negalėdami pasiekti tikro chaoso, nepasieksime ir tikros ramybės.
Geriau jau nebus, svarbu, kad nebūtų blogiau.“

„Viskas, kas dar mums liko - tai neapčiuopiamasis pasaulis. Visa kita griežtai kontroliuojama.“

„Tai, kas nerealu - stipriau už tikrovę. Nes nieko nėra tobulesnio už svajonę.“

„Ar žinote seną patarlę: kas pamiršta praeities klaidas, pasmerkti jas pakartoti? Aš manau, kad tiems, kas jas prisimena, gali būti dar blogiau.“
Atgal į viršų Go down
Samantha
"Bendrojo skaitymo" viršininkė
Samantha


Pranešimų skaičius : 1413
Amžius : 30
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-02-08

Knygų citatos - Page 3 Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Knygų citatos   Knygų citatos - Page 3 Icon_minitimePir. 02 01, 2010 3:49 am

''...grožis- tai ne tik tobuli veido bruožai ar oda, bet ir iš akių sklindanti šviesa.''

''Kartą atvėrus širdį neįmanoma priversti jos užsiverti.''

''Geismas- tai impulsas, kuris kaip žvakė dega tol, kol sutirpsta ir užgęsta, bet kol dega, jos skleidžiamai šviesai ir šilumai niekas negali prilygti. Jaudintis dėl to, kad kada nors užslinks tamsa, taip pat paika, kaip nuolat mąstyti apie savo mirtį.''

''Vien tik mūsų garbinamos meilės ir jos dukterų- užuojautos ir vilties- ilgesys gali priversti žmogaus sielą gultis ant kankinimo suolo, lyg tiltas jungiančio praeitį ir ateitį. ''

''Meilė suteikia mums jėgų, kai reikia ginti tuos, kuriuos mylime, bet susilpnina, kai tenka stoti į nemalonią akistatą su jais.''

Douglas Carlton Abrams ''Prarastas Don Žuano dienoraštis''
Atgal į viršų Go down
Pentagrama.
Skyrius.
Pentagrama.


Pranešimų skaičius : 337
Amžius : 30
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-08-23

Knygų citatos - Page 3 Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Knygų citatos   Knygų citatos - Page 3 Icon_minitimePir. 04 19, 2010 7:42 am

"Aš jį myliu ne todėl, kad jis gražus, Nele, bet todėl, kad jame mano dvasios daugiau negu pačioje manyje. Kad ir iš ko būtų sutvertos mūsų sielos, jo ir mano yra tokios pačios; o Lintono siela skiriasi nuo mūsų kaip mėnulio spindulys nuo žaibo, kaip šaltis nuo ugnies."

"Dabar matai skirtumą tarp mūsų jausmų jai: jei jis būtų buvęs mano vietoj, o aš - jo, nors ir būčiau degęs pašėlusia neapykanta, niekados nebūčiau pakėlęs prieš jį rankos. Tu gali netikėti, jei nori! Niekados nebūčiau išvijęs jo iš namų iki tol, kol ji norėjusi būti kartu. Tą akimirką kai ji būtų tapusi jam abėjinga, aš būčiau išplėšęs jam širdį ir išsiurbęs kraują! Bet iki tol, jei netiki, tu manęs nepažįsti, - iki tol aš būčiau pamažu nykęs ir greičiau galą gavęs, negu palietęs nors vieną plauką ant jo galvos!"

"Jeigu visa kita žūtų, o jis išliktų, aš tebegyvenčiau, jeigu visa kita išliktų, o jis būtų sunaikintas, pasaulis pasidarytų man be galo svetimas: neatrodytų, kad aš jo dalelė. Mano meilė Lintonui it labai miške: aš gerai žinau, kad laikas pakeis ją, kaip žiemą medžiai numeta lapus. Mano meilė Hitklifui panaši į amžinai kietą žemę po kojomis: šaltinis neteikiantis regimo malonumo, tačiau būtinas. Nele, aš ir esu Hitklifas! Jis niekad, niekad neišeina man iš galvos: galvoju apie jį visą laiką, jaučiu tą patį ką ir jis, mes esame dvi vienos sielos pusės. Taigi nekalbėk apie mūsų išsiskyrimą: tai neįmanoma..."

"- Jis ne žmogus, - prieštaravo Izabelė, - ir jis neturi teisės į mano atlaidumą. Aš atidaviau jam širdį, jis paėmė, mirtinai ją sugniaužė ir sviedė man atgal. Žmonės jaučia širdimi, Elena, ir kadangi jis manąją sunaikino, nebegaliu ir nenoriu jo užjausti, nors jis vaitotų iki pat mirties valandos ir lietų kruvinas ašaras dėl Ketrinos!"
Emily Bronte "Vėtrų kalnas"

".. gyvenime kitaip nei sporte, nėra teisėjų. Tu negali paprašyti minutės pertraukėlės netgi tada, kai tavo pasaulis smogia tau taip, kad prarandi sąmonę."
"Kaip tu paaiškinsi žmogui, kuris susikūrė sau gyvenimą iš fantazijų, kad kartais realybė tave sutriuškina?"
"Kritimas nebuvo toks skausmingas, kaip mėginimas atsistoti."
"Rankos susigniaužė į kumščius, lyg norėdamos sugriebti tą akimirką, kol ji neišnyko."
"Nešluostyk mano jausmų."
"Ar galima nustatyti tikslią akimirką, kai tavo gyvenimas pradėjo griūti?"
"Galbūt reikia pasiekti dugną, kad vėl pajėgtum iškilti į paviršių."
"Tėvas vis klausinėjo, ar jai ko nors reikia. Taip, norėjo atsakyti ji. Gyvenimo."
"... lyg sudaryta iš ašarų ir mėginanti išlaikyti žmogišką pavidalą, kol niekas nepastebėjo, kad ji tiktai bala."
"Kai miršti tu nebegaudai liežuviu snaigių, neįtrauki giliai iki pat plaučių žiemos kvapo, neguli lovoje stebėdama miestų žiburių pašvaistę, nečiulpi varveklio, kol įskausta kakta."
"Gal reikia būti arti netekties, kad įvertintum tai, ką galėjai prarasti."
"Žmonių neskaudina tai, ko jie nežino."
"Gyvenimas - ištisa grandinė taškų, kur tu save stebini."
"Na, jupikų kalboje nėra žodžio tualetas, - nusišypsojo Danielius. - Tai verčiama šikimo vieta."
"Galbūt reikia suvokti, kad tu gali mirti, kad nebenorėtum to daryti?"
"Ar iš viso įmanoma nors akimirką pažinti žmogų?"
"Ar kiekvienas žmogus kartais iš naujo sukuria save?"
".. kaip ironiška kalbėtis apie tai, kad nėra apie ką kalbėtis."
"Žinoma, nes kuo daugiau tu pasikeiti, tuo mažiau tavęs lieka."
"Jei nežinai ,ką gali prarasti, neturi dėl ko kovoti."
Jodi Picoult "Dešimtasis ratas"

"Mes, žmonės, esame tik dalelytė visumos. Vaikštinėdami, mes galime sutraiškyti vabalą arba sujudinti orą taip, kad musės skrydis nutruks ten, kur jis nebūtų nutrūkęs."
"Jei neturi lapų, žievės arba šaknų, tai ar gali toliau save laikyti medžiu?"
"Einant prieš srovę slenksčiuotu upeliu, mums tiesiog būtina žinoti, kur statyti kojas."
Arthur Golden "Geišos išpažintis "
Atgal į viršų Go down
Burzuazija
Sakinys.
Burzuazija


Pranešimų skaičius : 123
Amžius : 29
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2010-04-06

Knygų citatos - Page 3 Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Knygų citatos   Knygų citatos - Page 3 Icon_minitimeAntr. 04 20, 2010 3:06 am

Kartais Dievas leidžia kam nors nukirsti šaką, kurios užsispyrusiai laikomės, kad suvoktume turį sparnus.

Kaip viskas pasikeistų, jei išmoktume mėgautis savo lobiais tokiais, kokie jie yra.

Kalbėtis - tai dalytis.
Klausytis - tai mylėti.

Bruno Ferrero

Geriau jau būti alkanam nei vienišam. Nes kai esi vienas - kalbu ne apie pasirinkta vienatvę, o apie tą kitą, mums primetama iš aukščiau, tarsi nepriklausai žmonių giminei.

Negalime sau leisti prabangos būti visą laiką nelaimingi.

Meilė - ne gėris, ne blogis, ne kūryba, ne griovimas, tik judesiai.

Paulo Coelho "Zahiras"

Kai mes atsiveriame -
Tu man, o aš tau,
Kai mes paskęstame -
Tu manyje, o aš tavyje,
Kai mes ištirpstame -
Tu manyje, o aš tavyje,
Tuomet
Aš esu savimi
Ir tu esi savimi.

Bernhard Schlink "Skaitovas"

Kas pripranta, tas gali ramiai ir numirti.
Truman Kapote "Pusryčiai pas Tifanį"

Aš išvis turiu tokį storą sąsiuvinį, kuriame rašau patikusias citatas. Jau beveik vietos nėra jame. ;D
Atgal į viršų Go down
http://po-lasa-po-lasa.blogspot.com
Samantha
"Bendrojo skaitymo" viršininkė
Samantha


Pranešimų skaičius : 1413
Amžius : 30
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-02-08

Knygų citatos - Page 3 Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Knygų citatos   Knygų citatos - Page 3 Icon_minitimeAntr. 04 20, 2010 7:10 am

''Juo mažiau žmogus apie save mano, juo jis vertesnis''

''Jeigu visada galvosi tik apie liūdnus daiktus, tai nė vienas žmogus pasaulyje neturės teisės juoktis.''

''Tinginystė yra pirmoji kiekvienos laimės priežastis ir kiekvienos filosofijos galas.''

''Savo sumanymais žmogus visada yra didis. Tik ne jų įvykdymu. Tuo jis ir žmogus. ''

''Sunku rasti žodžių, kai tikrai turi ką pasakyti. Jeigu net ir žinai reikalingus žodžius, tai gėdiniesi juos ištarti. Visi tie žodžiai priklauso praėjusiems šimtmečiams. Mūsų amžius dar neatrado žodžių savo jausmams išreikšti. Jis moka būti tik stačiokiškas, visa kita - netikra.''

Erich Maria Remarque ''Trys draugai''
Atgal į viršų Go down
Karolina.
Žodis.
Karolina.


Pranešimų skaičius : 72
Amžius : 30
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2010-08-23

Knygų citatos - Page 3 Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Knygų citatos   Knygų citatos - Page 3 Icon_minitimePen. 09 03, 2010 5:11 am

Jodi Picoult "Dešimtasis ratas":
Spoiler:
".. gyvenime kitaip nei sporte, nėra teisėjų. Tu negali paprašyti minutės pertraukėlės netgi tada, kai tavo pasaulis smogia tau taip, kad prarandi sąmonę."
"Kaip tu paaiškinsi žmogui, kuris susikūrė sau gyvenimą iš fantazijų, kad kartais realybė tave sutriuškina?"
"Kritimas nebuvo toks skausmingas, kaip mėginimas atsistoti."
"Rankos susigniaužė į kumščius, lyg norėdamos sugriebti tą akimirką, kol ji neišnyko."
"Nešluostyk mano jausmų."
"Ar galima nustatyti tikslią akimirką, kai tavo gyvenimas pradėjo griūti?"
"Galbūt reikia pasiekti dugną, kad vėl pajėgtum iškilti į paviršių."
"Tėvas vis klausinėjo, ar jai ko nors reikia. Taip, norėjo atsakyti ji. Gyvenimo."
"... lyg sudaryta iš ašarų ir mėginanti išlaikyti žmogišką pavidalą, kol niekas nepastebėjo, kad ji tiktai bala."
"Kai miršti tu nebegaudai liežuviu snaigių, neįtrauki giliai iki pat plaučių žiemos kvapo, neguli lovoje stebėdama miestų žiburių pašvaistę, nečiulpi varveklio, kol įskausta kakta."
"Gal reikia būti arti netekties, kad įvertintum tai, ką galėjai prarasti."
"Žmonių neskaudina tai, ko jie nežino."
"Gyvenimas - ištisa grandinė taškų, kur tu save stebini."
"Na, jupikų kalboje nėra žodžio tualetas, - nusišypsojo Danielius. - Tai verčiama šikimo vieta." (žvengiau geras kelias minutes xDD)
"Galbūt reikia suvokti, kad tu gali mirti, kad nebenorėtum to daryti?"
"Ar iš viso įmanoma nors akimirką pažinti žmogų?"
"Ar kiekvienas žmogus kartais iš naujo sukuria save?"
".. kaip ironiška kalbėtis apie tai, kad nėra apie ką kalbėtis."
"Žinoma, nes kuo daugiau tu pasikeiti, tuo mažiau tavęs lieka."
"Jei nežinai ,ką gali prarasti, neturi dėl ko kovoti."
" - Ar Tu tiki meile iš pirmo žvilgsnio? Ar paprašyti, kad dar kartą praeitum pro mane?"

Federico Moccia "Trys metrai virš dangaus":


"Nuo pirmadienio pradės vaikščioti į sporto salę. Nežinia kodėl, tačiau beveik visas pasaulis pradeda nuo pirmadienio."
"Galbūt todėl, kad mums visada atrodo, jog mūsų skausmas vienintelis, neapsakomas, kaip ir viskas, kas su mumis susiję. Niekas negali taip mylėti kaip mes, niekas taip nekenčia, kaip kenčiame mes."
"Dėl vieno esu tikras. Jis niekada jos nemylės taip, kaip mylėjau aš, nedievins jos, nepastebės švelnių jos judesių, ženklų jos veide."

Jodi Picoult "Nykstantys pavidalai":

"Man prireikė daug laiko suvokti, kad nevertinami dalykai neprarandami, - negali prarasti to, kas tau visiškai nerūpi.."
"Kartais apsižiūrime, jog einame per gyvenimą užrištomis akimis, ir stengiamės paneigti akivaizdžius dalykus."
" - Tau jau reikėtų eiti, - pakartojau, bet iš tikrųjų to visai nenorėjau.
- Reikėtų, - suriko Delija. Bet neišėjo."
"Kad ir kaip norėtum, jog tai būtų tiesa, vien todėl, kad ką nors slepi, dar nereiškia, jog to niekada ir nebuvo."
"Yra dalykų, kurių neįmanoma išmokyti, - juos reikia išmokti pačiam."
"Jei būtinai reikia, visą savo gyvenimą gali suspausti į vieną vienintelį lagaminą."
"Kiekvienas gyvenimas turi pradžią, vidurį ir pabaigą."
"Kaip man paaiškinti Sofi, jog kartais mus nuskriaudžia visai ne svetimi; jog kartais daugiausia skausmo mums gali sukelti žmonės, kuriuos mylime?"
"Manau, gyvenime yra dalykų, kurių geriau neprisiminti."
"Čia pardavinėjamos ir dirbtinės ašaros, bet sunku įsivaizduoti, jog kalėjime yra bent vienas suimtasis, kuriam nepakaktų savų."
" - Joks žmogus nėra toks, kokį mes įsivaizduojame jį esant."
" - Yra žmonių, kuriems tiesiog nelemta būti kartu."
"Mat dažniausia esame linkę meluoti patys sau arba žmogui, kurį mylime, kad tik mums netektų kentėti."

Jodi Picoult "Devyniolika munučių":


"Per devyniolika minučių galima nušienauti veją prie namų, nusidažyti plaukus arba iškepti sklindžių, sulankstyti šeimos skalbinius arba užplombuoti dantį. Per devyniolika minučių galima sustabdyti pasaulį arba tiesiog nušokti nuo jo krašto į bedugnę. Per devyniolika minučių taip pat galima atkeršyti.."
"Tu negali panaikinti to, kas jau įvyko; negali atsiimti žodžio jau ištarto balsu."
"Pagal tą patį principą tai, kas jus kadaise padarė laimingą, gali dabar tos laimės ir nebesuteikti."
"Niekas nenori to pripažinti, bet blogi dalykai vis įvyksta ir įvyksta. Gal todėl, kad visi jie susiję grandine, kažkas labai seniai padarė pirmą blogą dalyką, o tai paskatino ką nors kitą padaryti dar vieną blogą dalyką, ir taip toliau. Suprantat, kaip tame žaidime sušnibždi sakinį kam nors į ausį, o tas žmogus sušnibžda tą sakinį dar kitam, ir galų gale sakinys išeina visai ne toks, koks buvo.
Tačiau kai pagalvoji, o gal blogi dalykai atsitinka dėl to, kad tai vienintelis būdas mums priminti, kaip turėtų atrodyti gėris. "
".. kai ką nors myli, nenori būti tasai, kuris sudaužys to žmogaus pasaulį į šipulius."
"Prieš likimo neteisybę nepakovosi; gali ją tik iškentėti ir viltis, kad vieną dieną viskas pasikeis."
"Jogos užsiėmimai, krepšinio rungtynės ir teatro spektakliai būtų nukelti, bet niekas niekad neatšauks tikro gyvenimo."
"Vis dėlto man visą laiką kirba klausimas: jeigu visada svarbi yra būtent kitų nuomonė, tai ar tu išvis kada nors turi savo nuomonę?"
"Vis vien juk neatsisuks pats į save ir netars: "Fantastiškas receptas, Patrikai, iš kur jį ištraukei?""
" - Kai kas nors miršta, ne vien jų gyvenimai tą akimirką sustoja, žinote?"
"Kai leidiesi į keršto kelionę, pirmiausia iškask dvi kapo duobes: vieną priešui, o kitą - sau pačiam."
" - Viskas vis dar tebėra, kol yra kas tai prisimena, tiesa?"
".. gal sielvartas gali pagreitinti laiko tėkmę, lyg staiga sugestų laikrodžio mechanizmas."
"Gyvenimą sudaro virtinė "jeigu" - būtų baigęsi visai kitaip, jei tik išvakarėse būtum sulošęs loterijoje; jei būtum pasirinkęs kitą koledžą; jei būtum investavęs į akcijas, o ne į obligacijas.."
"Negali pasukti į priekį vaiko gyvenimo kaip vaizdajuostės, kad ir kaip norėtum."
"Jai patiko mintis, kad iš kito taško pasaulis gali atrodyti visai kitaip."
"Kitais žodžiais tariant, kai žemė išmušama tau iš po kojų, ar kada nors vėl tvirtai atsistoji?"
"Tik įsivaizduok, kiek daug mažiau tereikia, kad ką nors sunaikintum, negu prireikė tam sukurti.

Jodi Picoult "Mano sesers globėjas" (deja, tada dar neužsirašinėjau. prisimenu, tik kelias):
"Žmonės nemyli tobulų žmonių. Mylimi yra būtent netobulieji, nepaisant jų netobulumo."
"Apsakyt mano sielvartą būtų tas pats, kas mėginti nuspalvinti dangų pieštuku."
"Kai sutinki vienišių, nesvarbu ką jis tau besakytų, netiesa, jog jis vienišas dėl to, kad mėgsta vienatvę. Jis vienišas todėl, kad nors ne kartą mėgino pritapt prie pasaulio, žmonės jį nuolat apvildavo."

Antoine de Saint-Exupéry "Mažasis princas":

"Štai kokia mano paslaptis. Ji paprasta: matyti galima tik širdimi. Tai, kas svarbiausia, nematoma akimis."
"Tu man dar esi berniukas, panašus į šimtą tūkstančių kitų berniukų. Ir tu man nereikalingas. Ir aš tau nereikalinga. Aš tau esu lapė, panaši į šimtą tūkstančių lapių. Bet jei tu mane prisijaukinsi, mudu būsime vienas kitam reikalingi. Tu man tada būsi vienintelis pasaulyje. Aš tau būsiu vienintelė pasaulyje."
"- Aš labai mėgstu saulėlydžius. Einam pasižiūrėti saulėlydžio... "
"- Žmonės pamiršo šią tiesą,- tarė lapė.- Bet tu neturi jos pamiršti. Pasidarai amžinai atsakingas už tą, su kuo susibičiuliauji. Tu atsakingas už savo rožę... "
"Kalba - nesusipratimų šaltinis."
"Jei tu ateidinėsi, pavyzdžiui, ketvirtą valandą popiet, tai jau nuo trečios valandos aš imsiu jaustis laiminga. Kuo toliau, tuo laimingesnė aš jausiuos. Ketvirtą valandą jau pradėsiu jaudintis ir nerimauti: sužinosiu, kiek atsieina laimė! Jei tu ateidinėsi bet kada, tai niekad nežinosiu, kada man pasipuošti širdį. Reikia laikytis apeigų... "
Atgal į viršų Go down
Samantha
"Bendrojo skaitymo" viršininkė
Samantha


Pranešimų skaičius : 1413
Amžius : 30
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-02-08

Knygų citatos - Page 3 Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Knygų citatos   Knygų citatos - Page 3 Icon_minitimeŠt. 09 18, 2010 12:54 am

''Didvyriškumas - nedėkingas amatas, dažniausiai lemiantis ankstyvą žūtį, todėl vilioja fanatikus arba žmones, liguistai besižavinčius mirtimi.''

''Vaikystė- nelaimingas laikotarpis, pilnas nepagrįstų baimių, tokių kaip įsivaizduojamų pabaisų ir pajuokos baimė.''

''Praeitis - tai storas sąsiuvinis, kuriame užsirašome gyvenimo įvykius rašalu, atitinkančiu dvasios būseną.''

Isabel Allende ''Zoro jaunystė''
____________________________________________________________

''Žmonijos palikimą išsaugai ne priversdamas išklausyti save, o tuo, kad išlieki sveiko proto.''

''Kiekvieno poelgio pasekmės glūdi pačiame poelgyje.''

''Laisvė yra laisvė sakyti, kad du plius du yra keturi. Jei tai pripažįstama, visa kita aišku savaime.''

''Kai sakai mintį žodžiais, skamba įtikinamai, bet kai matai pro šalį šaligatviu einančius žmones, telieka vien aklas tikėjimas.''

''Kol žmogus bus žmogus, mirtis ir gyvenimas eis greta.''

''Karo esmė yra naikinti, nebūtinai žmones, bet jų darbo produktus.''

''Geriausios knygos yra tos, kurios tau pasakoja jau žinomus dalykus.''

''Valdžios esmė- suplėšyti žmogaus sąmonę į gabaliukus ir paskui sudėlioti juos nauju pavidalu, savo nuožiūra. Valdžios esmė- kelti skausmą ir žeminti.''

George Orwell ''1984-ieji''
___________________________________________________________

''Pasaulyje niekas neegzistuoja tol, kol netampa paliudyta. Nei Dievas, nei dangus, nei pragaras... Dievas yra tik todėl, kad žmogus RENKASI tikėti, kad jis yra. Jo egzistavimą patvirtina tikėjimas. Ir kadangi jis egzistuoja žmogaus dėka, jis gali įgauti tūkstančius skirtingų pavidalų- kaip tik tiek, kiek yra tikinčių žmonių. Vadinasi ne Dievas yra realybė, o pats tikėjimas.''

''Argi žmogus neima egzistuoti tik tą akimirką, kai jo egzistenciją, TIKRĄJĄ egzistenciją, paliudija kiti? Argi jis negauna gyvenimo tik tą akimirką, kai pasijunta pripažintas esąs toks, koks yra- nei daugiau, nei mažiau?''

''...tiesa yra tešlos gabalą primenanti substancija. Ją galima formuoti pagal savo įgeidžius.''

''Banalybės pasižymi tokia apgaulinga ypatybe, kad jos nėmaž neatrodo banalios, kai patenki į jų sūkurį.''

''...džiaugsmas yra kaip ta guma, kuri per daug ištempta trūksta.''

''Nėra pasaulyje veiksmingesnės priemonės surinkti šeimą draugėn už mirtį.''

''Mintys yra keistas reiškinys- tai vos akimirką patiriami nerimastingi atsitiktinių šviesų ir tamsų vaizdų blyksniai, įspūdžių- garsų, kvapų, pojūčių- mišinys.''

Jette A. Kaarsbol ''Užverstas dienoraštis''
Atgal į viršų Go down
Karolina.
Žodis.
Karolina.


Pranešimų skaičius : 72
Amžius : 30
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2010-08-23

Knygų citatos - Page 3 Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Knygų citatos   Knygų citatos - Page 3 Icon_minitimeAntr. 10 19, 2010 7:09 am

Paulo Coelho "Vienuolika minučių" :
"Bet - vieną akimirką esame pasakoje, o kitą - jau ties bedugne.."
"Tą akimirką Marija suvokė, kas kai kurie dalykai prarandami amžiams."
"Gyvenimas labai staigus: per kelias akimirkas iš dangaus nupuoli į pragarą."
"... ir padarė išvadą, kad ji nėra sutverta mylėti, ir meilė nėra skirta jai."
"Jau tada patyriau, kad gyvenimas kartais nesuteikia kitos progos ir geriau priimti tai, ką jis siūlo šiandien."
"Kas jau yra praradęs tai, ką manė tikrai turįs, pradeda suvokti, kad jam nepriklauso niekas."
"... o puoselėti svajones visai malonu, kol niekas neverčia imti ir įgyvendinti."
"Yra žmonių, kurie gimsta, kad gyventų vieni. Tai nei gerai, nei blogai - tiesiog toks gyvenimas."
"Troškulį žmogus gali kęsti savaitę, alkį - pora savaičių, be namų gali išbūti daugybę metų, o vienatvės nepakelia."
"Niekas nenori chaoso savo gyvenime."
"Bet nežinai, kas yra vienatvė, kai gali būti su visais, kai kas vakarą gauni kvietimą į šventę, kokteilių vakarėlį, teatro premjerą."
"Vienas neegzistuoja be kito; pats nepatyręs pažeminimo nežinosi, kaip pažeminti kitą asmenį."
"... daugybę kaukių, kurias žmonės dėvi, kad niekada nepatirtų tikrojo susitikimo."
"Gyvenimas susideda iš paprastų dalykų."
"Mes visi turime vidinį laikrodį, ir tam, kad mylėtumės, abiejų laikrodžių rodyklės turi rodyti tą pačią valandą tuo pat metu."
"... ir vis dėlto mes stebime kitų žmonių tragedijas ir kartais kenčiame kartu su jais."
"Mes ieškome savo pragaro, tūkstančius metų jį kūrėme, ir štai, po didžiulių pastangų, dabar galime gyventi taip blogai, kad blogiau nebūna."
"Filmai baigiasi anksčiau, nei prasideda tikras gyvenimas."
Atgal į viršų Go down
virgen
Pastraipa.
virgen


Pranešimų skaičius : 165
Amžius : 32
Miestas : Radviliškis/Vilnius
Registracijos data : 2009-05-02

Knygų citatos - Page 3 Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Knygų citatos   Knygų citatos - Page 3 Icon_minitimeTr. 10 20, 2010 8:42 am

Tų citatų tiek daug turiu (visą knygutę ir ji vis pilnėja) tad net nežinau nuo ko pradėt....Gal nuo pradžių Very Happy

Norą Roberts "Šiaurės pašvaistė"

Baiki, geroji moterie; skaisti dienos šviesa užgeso, atsėlina tamsa. (V.Šekspyras)
O tamsa,tamsa,tamsa viturdienio spinduliuose,
Neatitaisoma tamsa, visiškai užtemimas
Nepaliekantis jokios vilties dienai! (Džonas Miltonas)
Jei vysies šešėlį, jis bėgs nuo tavęs;
Jei bėgsi tu,jis persekios. (Benas Džonsonas)
Artėjantys įvykiai meta savo šešėlį iš anksto. (Tomas kempbekas)
Taip paprasta
Gerėtis saule,
Mėgautis pavasario šviesa,
Mylėti,mastyti,dirbti;
Įgyti tikrų draugų,nugalėti trikdančius priešus... (Metju Arnoldas)
Mes sudeginome dienos šviesą. (V.Šekspyras)

Jos balsas priminė katės murkimą.Tikriausiai specialiai treniravosi-tam, kad vyrams išdiūtų smegenys, o intelekto koeficientas taptų žemesnis nei ropės.

Gyventi su šianašta buvo suniau neimirti.
Gyvenimas didesnė bausmė.

Dienos šviesa virto prieblanda.

Gyvenimas-pavojingas dalykas.

...Grožis-tai tik laimingi genai.

Žmogus,kuris turi tai,ko nori kiti, visada turi priešų.

Mirtis-natūralus reiškinys.Aišku,kraupus,nes kas gi nori mirti, bet toks yra ciklas ir niekas jos neišvengia.

Bviltis-asmeninis dalykas, ir nebūtinai tas pats,kas savanaudiškumas.

Netgi žuvęs vyras turi saugotis, kad nepatektų tarp dviejų kovojančių moterų.

Laikas-santykinis dalykas.

Didvyriškumas yra tada,kai darai daugaiu nei nori ar gali. Ir kartais darai bjauriausius darbas,nekenčiamiausius,kurių kiti žmonės nedaro.

Didvyriškumas-tai ne tik iššokti iš lėktuvo ant ledyno dešimties tūkstančių pėdų aukštyje,nes niekas kitas to nepadarys. Išlipti rytais iš lovos,kai to visiškai nesinori,irgi reikalauja ryžto.

O meška buvo kas-voverė ant kelmo?

Jį būtų išgąsdinusi ir voverė su konkorėžiu,Piteri.

Kartais tai, ką žinai, slypi tamsoje.
Atgal į viršų Go down
Samantha
"Bendrojo skaitymo" viršininkė
Samantha


Pranešimų skaičius : 1413
Amžius : 30
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-02-08

Knygų citatos - Page 3 Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Knygų citatos   Knygų citatos - Page 3 Icon_minitimeTr. 10 20, 2010 11:50 pm

''Jaunystės reikia, mielas drauge, tik tada,
Kada prispaudžia priešas mūšy,
Tada, kai su netramdoma aistra
Prie tavo kaklo glaudžiasi meilužė,
Tada, kai tu eini lenkčių,
Ir nugalėt varžovą reikia,
Arba kai siautėji lig paryčių,
Geri ir lėbauji be saiko,
Bet tam, kad meiliai virpintum stygas
Ir melodingą skambesį išgautum,
Kad pasirinkęs temą į lankas
Protu nebesuvaldomas nenukeliautum,
Kaip tik praverčia patirtis visa,
Juk reikia laiko, kad pasiektum tobulumo,
O kad senatvėj suvaikėjam- netiesa,
Tiktai pamatom, kokie visad buvom.''

''Prie dvasios lobių traukia sielą mano-
Skrendi, kai knygą rankoje laikai!
Trumpa atrodo net žiemos naktis-
Kol perskaitai, kol kruopščiai apgalvoji,
O jei dar retą pergamentą rast pavyks-
Atrodo, pats dangus po tavo kojom.''

''Drąsiau- ir seksis, jeigu būsi atkaklus;
Pasitikėk savim- ir visa tau paklus.''

''Kvailys, kas į padanges žvilgsnį gręžia
Ir stengias tvert sau į save panašų!
Stovėk ant žemės ir aplink apsižiūrėk;
Darbščiam pasaulis kalba tiek ir tiek.
Ką tu toj amžinybėje pametęs?
Naudokis tuo, ką čia esi suradęs
Taip ir gyvenk; kiek šitoj žemėj duota,
Užuot vaiduokliais audrinęs vaizduotę,
Pačioj kelionėj glūdi laimė ir kančia,
Ir nemanyk, kad TA akimirka jau čia.''

Johann Wolfgang Goethe ''Faustas''

______________________________________________________

''Drąsiausias ryžtas- vergas atminties
Ir, tik užgimęs, beregint nuvysta:
Taip lygiai vaisius, kol dar nenunoko,
Tvirtai priaugęs laikos ant šakos,
Bet, vos prisirps, tuojau nuo medžio krinta.
Deja, mes visados užmiršti pratę,
Ką esame skolingi patys sau,
Sumanymai, kuriuos aistra pagimdo,
Užgesus aistrai, miršta paprastai,
Ir liūdesys, ir džiaugsmas neribotas
Dažniausiai patys griauna savo darbą.
Juo žaismingesnis krykštavimas džiaugsmo,
Tuo sielvarto vaitojimas duslesnis.
Mat, sielvartą prajuokint net sunkiau,
Negu pravirkdyt džiaugsmą. Šis pasaulis
Ne amžinas, todėl nenuostabu,
Kad mūsų meilė daug su laime keičias;
Kas pasakys, ar meilė valdo laimę,
Ar laimė meilė? (....)
Taip, meilė eina ten, kur krypsta laimė.
Tas, kam draugų nereikia, jų nestinga,
O kas bėdoj netikro draugo šaukias,
Tas jį iškart padaro priešu sau. (...)
Žmogaus troškimų ir lemties keliai
Taip skirias tarp savęs, jog mūsų norams
Nebūna lemta niekad išsipildyt,
Paverst tikrove savo svajones
Ne mūsų valioj.''

Viljamas Šekspyras ''Hamletas''

__________________________________________

''Kiekvieno žmogaus gyvenime būna toks laikas, kai pasirinktas sprendimas nutiesia lemties kelią. Toje kryžkelėje, nežinodamas, kas jo laukia toliau, žmogus pasirenka kelią, kuris lemia tolesnius jo gyvenimo įvykius.''

Mario Puzo ''Šeima''
Atgal į viršų Go down
virgen
Pastraipa.
virgen


Pranešimų skaičius : 165
Amžius : 32
Miestas : Radviliškis/Vilnius
Registracijos data : 2009-05-02

Knygų citatos - Page 3 Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Knygų citatos   Knygų citatos - Page 3 Icon_minitimeKv. 10 21, 2010 4:58 am

Nora Roberts "Morganos kryžius"

Tik drąsieji nusipelno teisingumo. (Daridenas)
Liaukitės,geroji ponia, dienos šviesa seniai išblėso, o mes tamsos tvariniai. (V.Šekspyras)

Mirsi klykdamas ir amžiams tapsi jos vergu.

Veiksmas-geriausias vaistas.

Kraujas-tai gyvybė,kraujas-tai mirtis.Čia jis mums parodys kelią.

Moterys,pagalvojo jis, galingos ir paslaptingos net be visų raganysčių. O dar pridėk joms galios- ir vyrai atsiduria tikrai nepavydėtinoje padėtyje.

Ateik savo valia ir gausi gyvenimą.Priešinkis-ir tu mirsi.

Mielai supjaustyčiau tave į smulkius gabalėlius elektriniu pjūklu.

Moterys-neįmenama paslaptis.Ir vienas didžiausių pasaulio stebuklų.

Draugo mirtis,labai sunki mirtis.

Ši dovana visada buvo tokai šviesi, o dabar joje atsirado tamsių dėmių.

Čia maždaug kaip perėjimas į naują lygį,kai pradedi susitikinėti su vyresniais vyrais.Bet kas galėtų tave kaltinti?

Dribti su napažįstamu partneriu-tai tiesus kelias į mirtį,net jeidu tas partneris puikiai valdo kalaviją.
-----------------
Nora Roberts "Dievų vartai"

Viską,ką tenka išmokti išmokstame darydami. (Aristotelis)
Mūsų tik keli,bet mes laimingi;jaučiamės tarytum broliai. (V.Šekspyras)

Tamsa,šešėliai,nuo mirties bei irimo kvapo prislėpęs oras.Paskui šviesos mirgėjimas,šmėkščiojantys šešėliai,neaiškios figūros.Draskančios širdį raudos ir dejonės tų,kuriems jau išdžiuvusios ašaros.

Moteris pajuto jo švelnias lūpas;tas prisilietimas labiau priminė kuždesį,vos juntamą brūkštelėjimą,lengvą ir erzinantį krimstelėjimą.Iki susijaukiant protui ji dar spėjo pagalvoti,kad šitą žaidimą jis žaidžia tikrai meistriškai.

Aš vampyras,prakeiktos nakties gyventojas,kraujasiurbys.O dabar žiūrėk-kaip koks liokajus nešioju arbatytę kažkokiai praėjusių laikų karalienei.Tikrų tikriausias pažeminimas.

Vampyrai seksualūs padarai,neretai biseksualūs.

-Kokia prasmė norėti to ko niekada negalėsi turėti?
-Kokia prasmė norėti to,ką gali ir turi?

Žmonės-keisti padarai,ypač dėl to ,kaip jie reaguoja į savo jausmus.Kaip parodo tai,ką jaučia.

Atsargiau,meškine,tavęs dar niekas neišrašė iš ligoninės.

Kad ir kuo būtų,jausmai tarp jų tebebuvo iliuzija.Kažkas įsivaizduota ir taip pat laikiną kaip tyrumas.Jausti aistrą buvo puiku.Ji bent trumpam užpildė tuštumą.

Saulėlydžio pasitikti ji eidavo viena ir gerai apsiginklavusi,nes eidavo pasitikti mirties.Nelabai romantiška ir jokios daug žadančios ateities.

Tos gilios pilkos akys galėtų nužudyti žmogų.
Gerai,kad jis jau miręs.

Ir žinojo,kad to jausmo vardas yra meilė.

Šešėlis po šešėlios užeis tamsa, o iš jos pasirodys demonai.
--------------
Nora Roberts "Tylos slėnis"

Juk žinom,kad gėris ir blogis šio pasaulio laukuose auga kartu beveik neatskiriami. (Džonas Miltonas)
Įsivaizduok,kad nebesu toks,koks buvau. (V.Šekspyras)

Liepsnoje regėjosi paveikslai-slibinų,pabaisų ir karių.Juos regėjo ir senolis,ir vaikai.Senolis puikiai žinojo,kad patys mažiausieji ir patys senaiusieji neretai gali matyti tai,ko nematė ir niekada nematys kiti.

Žinios-neįkainojama dovana,o jų troškulys-dar vertingesnė.

Jos pajuto jįužvaldančią aistrą-dar vieną jį kankinantį demoną.

Laukimas-bjaurus dalykas.

Net mėnulis nublanksta preiš tavo grožį,Lilija,mano nakties karaliene.

Jų baimė-it kvepalai.Jų riksmai-it muzika.

Skausmas gali būti toks...jaudinantis.

-Jausmai kelia skausmą,kartasi net labai didelį.Kai esi tiek matęs ir tiek prisidirbęs,jausmai virste nuolatine kančia.Neigimas-tik dar vienas būdas išgyventi.
-Išlaisvinti jausmai gali tapti atžrba paguoda,arba ginklu.

Lietus nesiliovė ir užslinkus prieblandai.Žemė buvo patižusi ,palei ją rangėsi miglos kamuoliai.Sutemo taip aklinai,kad nebuvo matyti nei menulio,nei žvaigždių.

Mylėti ir laukti-baisiau už bet kokią žaizdą.

-Ne šeip sau artumos.Jai reikėjo tavęs.
-Čia jau jos problema.Ir mano prakeikimas.

Ji man..Ji man kaip šviesa po tūkstantmečio tamsos.Bet aš priklausau tamsai,Hoitai.Žinau,kaip joje išgyventi,kaip būti patenkintam,kaip dirbti ir kaip linksmintis.

Aš apie tave galvoju kaip apie naktį-jos paslaptingumą ,apie tai,kokia ji jaudinanti.Daugiau niekada nebijosiu tamsos,nes išmokau ją pažinti.

Tau po kojom kloju savo sapnus.Ženk atsargiai,nes dabar žengi per juos. (Jeitsas)

Saulė švies net ir tada,pagalvojo Moira,kai širdy stos visiška tamsa.

Ji nušviečia mano pasaulį.Priimdamas ją jaučiuosi esąs žmogus.Bet iš tikrųjų nesu.Čia man skaudus prisiminimas,kad žmogus nesu.

Tu išblyškusi kaip lavonas.Esu palikęs už tave rausvesnių negyvelių.

Jeigu jai buvo skirta mirti mūšyje,ji tai priims.Bet kaip jai reikės gyventi,diena po dienos,naktis po nakties,be savo širdies?
Atgal į viršų Go down
Little_Star
Pastraipa.



Pranešimų skaičius : 149
Amžius : 30
Registracijos data : 2009-07-15

Knygų citatos - Page 3 Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Knygų citatos   Knygų citatos - Page 3 Icon_minitimePen. 10 22, 2010 6:44 pm

Vincas Mykolaitis - Putinas
,,Altorių šėšėly"


* Realybei pajusti štai ir reikia malonės, kurią gali turėti kaimo prastuolis, o neturėti mokslininkas.

* Kiekviena meilė jaučiama. Ji nuolatos mums primena mylimą daiktą, liepia jo gailėtis, jo netekus liūsti, o jam esant džiaugtis. Meilė mus jaudina, egzaltuoja, priverčia mūsų širdį smarkiau plakti.

* Neišnyksta niekas, kas kartą yra buvęs.

* Kas gyvendamas nebuvo nusileidęs į žemę, tas po mirties ne iš karto pataikys į dangų.

* Kas neina pirmyn, tas rieda atgal.

* Mesk, tamsta, tą savo užsidarymą, tą liūdesį, tą nusižeminimą ir baimę! Eik į gyvenimą pakelta galva ir atvira širdžia. Savo širdies vis tiek nenumarinsi. Priimk gyvenimą kaip būtinybę, bet manyk, kad geriau ir negalėjo būti. Nieko nesibijok, nieko nesigailėk ir dėl nieko nesisielok!

* Širdis visuomet mokės apgauti ir gudriausią protą, ir kiečiausią valią.

* Gražiausios, įdomiausios, labiausiai viliojančios ir gyviausiai žadinančios fantaziją moterys turi kurtizanės prigimtį. Aš nesakau, kad jos būtinai ištvirkauja. Ne. Bet jos negali būti ištikimos, jos negali nė nuoširdžiai, giliai mylėti. Jos tegali žaisti meile - ir pasiutiškai tai moka daryti. Čia jų ir galybė. Nes rafinuotu žaidimu moteris vyrą daug toliau nuves negu nuoširdžia meile. Dėl šitokių moterų istorijos eiga kartais pakrypsta į kitas vėžes, dėl šitokių moterų kuriamas menas ir poezija, dėl šitokių atliekami didvyriški darbai ir nusikaltimai.

* Žmogaus gyvenimas nuo senų senovės yra suvaržytas daugelio nuostatų, kurie dažnai trukdo mums pasireikšti ir veikliai išnaudoti visas savo pajėgas. Tų nuostatų prasmė dažnai mums jau nebeaiški, bet jie taip stipriai įsišakniję mumyse ir mūsų aplinkumoj, kad jei mes išdrįstame juos sulaužyti, tai esame priversti daug kentėti, o kartais ir žūti.

* Kai kurie gyvenimo momentai sunkiai duodasi atpasakojami. Kai išgyveni, viskas atrodo paprasta, nesudėtinga, o papasakosi - išeis neįtikima, su spragom, net kartais kvaila.

* Žmogus yra linkės apsigaudinėti ir pataikauti savo silpnybėms. Ieškodamas neva gyvenimo pilnybės ir vaisingumo, jis faktiškai ieškos laikinos laimės ir smagumo.

* Kas negera, reikia taisyti. Kiekviena pastanga nugalėti bloga tegali kilti tik iš optimizmo. Sielvartais ir susikrimtimais niekas nieko nepataisė.

* Žmogaus vertę nusveria ne kuris vienas jo gyvenimo momentas, bet visas jo nueitas kelias. Ankstyvesnieji jo išgyvenimai ir kentėjimai gali pateisinti ar bent kitaip nušviesti daugelį vylesniųjų nuopolių.

* Sykį pasiryžęs, tu turi ne spėlioti, kas bus, bet dirbti, kad būtų taip, kaip nori. Šitoks yra tikro laimėjimo dėsnis. Dabartis savaime kuria ateitį. Jeigu mes visi norėtume numatyti, įspėti ateitį ir pagal ją formuoti dabartį, mes rizikuotume žiauriai apsirikti: prasilenkti su ateitim ir nieko gera neduoti dabarčiai.
Atgal į viršų Go down
http://sveciuosepaslittles.blogspot.com
virgen
Pastraipa.
virgen


Pranešimų skaičius : 165
Amžius : 32
Miestas : Radviliškis/Vilnius
Registracijos data : 2009-05-02

Knygų citatos - Page 3 Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Knygų citatos   Knygų citatos - Page 3 Icon_minitimeSk. 10 24, 2010 4:35 am

Dennis Lehane "Kuždesių sala"

...ar reikia mums svajoti,ar verta įgyvendint savo svajones? (Elizabeth Bishop "Kelionių kausimai")

-Jis nužudė visus savo artimuosius,nudyrė jiems skalpus ir pasigamino kepurių.

Šis vyrukas,vardu Kenas Geidžas,sąraše buvo pirmas.Atsidūrė čia,nes kampinėje bakalėjos parduotuvėje užpuolė nepažįstamą žmogų,daužė auką pupelių skardine per galvą visą laiką kartodamas "Baik skaityti mano paštą".

-Ateitis-tai kažkas panašaus į atidėtą prekę.

Dundėjo sienos-tai vėjas drebino naktį.

-Dievas iššaukia žemės drebėjimus,uraganus,tornadus. Jis sukūrė kalnus,spjaudančius mums ant galvų ugnį.Vandenynus,ryjančius mūsų laivus. Sukūrė gamtą,kuri yra besišypsanti žudikė.Užsiundo ligas,kad mirties akivaizdoje patikėtume,jog Jis suteikė mums ir plyšių,tik todėlkad pajustume,jog gyvenimas prateka pro juos.Iš Jo gavome tokius jausmus kaip aistrą,įtūžis,godumas ir nepadorūs troškimai,Tam ,kad Jo garbei galėtume mėgautis jėga.Nėra aiškios moralinės tvarkos,tą parodė audra,kurią ką tik išgyvenome.Nėra iš viso jokiosmoralinės tvarkos.Tik tai-ar gali mano jėga užkariauti tavąją?

Jei visuomenės suvaržymai būtų panaikinti,o tarp maisto ir tavęs stovėčiau tik aš,tu akmeniu suskaldytumman kaukolę ir suvalgytum mano mėsingus gabalėlius.Jei dabar pat mano dantys susmigtų tau į akį,ar sugebėtum mane sustabdyti preiš tai,kol tave apakinsiu?

Mano grandinės ,mano draugės (Baironas)

-Kiek reikia psichiatrų,kad įsuktų lemputę?
-Kiek?
-Aštuonių.

--------

Dorota Terakowska "Raganų duktė"

-Nes nėra tokio dalyko,kaip bendra Žmogaus Prigimtis.Yra tik atskirų asmenų individuali prigimtis.O kiekvieno ji vis kitokia,-nusisšypsojo Ragana.-Jei kada turėsi šunį,tai po kurio laiko galėsi pasakyti apie šunis apskritai.Bet jeigu draugausi tik su vienų žmogumi,apie žmonių gentį nieko nežinosi.

---------

Carnelia Funke "Vagių karalius"

Suaugę žmonės nebeprisimena,kas tai yra būti vaiku.
Nors ir teigia prisimeną.
Nebežino.Patikėk manim.
Jie viską užmiršo.
Koks daug didesnis tada atrodė pasaulis.
Kad sunku galėjo būti užsilipti ant kėdės.
Koks buvo jausmas visą laiką žiūrėti į akis pakėlus į viršų?
Užmiršo.
Šito jei nebežino.
Tu irgi užmirši.
Kartais suaugę žmonės kalba apie tai,kaip buvo gera būti vaiku.
Jie netgi svajoja vėl tokie būti.
O apie ką svajojot jūs,būdami vaikai?
Man rodos,jūs svajojot,kada gi pagaliau būsite suaugę.
Atgal į viršų Go down
AurėjaFėja
Lapas.



Pranešimų skaičius : 268
Amžius : 32
Miestas : Tarp Rietavo ir Kauno.
Registracijos data : 2009-10-24

Knygų citatos - Page 3 Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Knygų citatos   Knygų citatos - Page 3 Icon_minitimePir. 10 25, 2010 7:04 am

Jose Freches "Aš esu Buda"
Gamta yra prabangi dovana gyvoms būtybėms, pradedant nuo žmogaus.

<...>aš pirmą kartą supratau, kad niekas niekada neturi likti savo vietoje ir žmogus, priešingai, jei jis nori rasti tiesą , pirmiausia turi būt laisvas, kad galėtų eiti kur nori, laisvas, kad galėtų susitikti ką nori, laisvas, kad galėtų su kuo nori kalbėti.

Reikia tikėti, kad pasaulis yra taip sutvarkytas, jog tas, kuris yra galingas ir kitiems kelia baimę, vieną dieną sutinka stipresnį už save; taip pat reikia tikėti, kad gyvybei reikia mirties, o kūriniui, - kad jį sunaikintų.

Prislėgtas aš suvokiau, kad vienų būtybių gyvybės ciklas priklauso nuo kitų gyvybių žudymo.

Man atrodo, kad gyvybė yra pernelyg brangi, kad būtų lengva ranka sunaikinama!

Tai, ką tu duodi, tave praturtina. Tai, ką tu pasilieki, tave skurdina. Žmogus, kuris gėrisi pats vienas grota, iki lubų prikrauta aukso, kuriuo niekas niekada nepasinaudos, yra nelaimingiausias žmogus pasaulyje.

- <...> Tu netiki, kad dievai galingi?
- Tai mes dievams suteikiame galią...

<...> Dievai yra egoistai; jiems geraten, kur jie yra... toli nuo žmonių!

Materialios gėrybės pririša tuos, kurie jas turi. Savininkai praleidžia be galo daug laiko jas saugodami ar įsigydami jų dar daugiau ir už tai tiesa jiems išsprūsta iš rankų...

Norint padėti žmonėms, reikia pradėti juos mylėti labiau negu save patį.

Ne aš turiu juos teisti. Kiekvienas užsitarnauja savo elgesiu daugiau ar mažiau trokštamą naujo gyvenimo pavidalą.

Kuo daugiau turima, tuo daugiua norima. <...> Troškimai yra grandinės, mus įkalinančios kaip vergus.

<...>svarbiausia yra daryti, o ne norėti daryti gera.

Praregėjusysis nėra dievas; tai yra žmogus, kuris truputį geriau supranta negu kiti, ką reikia daryti, norint rasti išeitį iš apgailėtinos padėties.

Prisirišimas prie to, kas iš prigimties nepastovu, visada veda į kančią, nes tu tiki, kad turi tai, ko niekada neturėsi!

Geriau per daug nesididžiuoti mąstymu, kuris ketintų viską protingai paaiškinti ir viską suprasti. Žmogus turi sutikti su mintimi, kad kai kurių dalykų jis nepajėgia apibūdinti ir suprasti.

Joks ritualas, jokia auka, jokia ceremonija, jokia malda nepakeis asmeninių pastangų. Joks prakeiksmas, joks atavizmas, jokia lemtis, jokia prigimtinė nuodėmė netrukdys kam nors būti išgelbėtam, kai jis pats panorės!
Joks dievas neišgelbės žmonijos jeigu jis to pats nepanorės.

Kai žmonės per daug kenčia, jie gali pasidaryti labai pikti...

Neapykantos negali panaikinti neapykanta; ją gali panaikinti tik meilė.

Tik išmintingumas leidžia nukirsti nežinojimo šaknis.
Atgal į viršų Go down
http://aurejafeja-perpetuo.blogspot.com/
virgen
Pastraipa.
virgen


Pranešimų skaičius : 165
Amžius : 32
Miestas : Radviliškis/Vilnius
Registracijos data : 2009-05-02

Knygų citatos - Page 3 Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Knygų citatos   Knygų citatos - Page 3 Icon_minitimePir. 10 25, 2010 7:41 am

Harlan Coben "Laikykis stipriai"

Žmogus planuoja,Dievas juokiasi.

------

P.C. Cast ir Kristin Cast "The House of Night"

Iš Hesiodo eilėraščio Nitei,graikų nakties deivei:
...Namai siaubingi juodosios
Niktės stovi tenai,tamsiam debesy pasislėpę.
Prieš šiuos namus Japeto vaikai platųjį dangų,
Galva atrėmęs tvirtai,stipriom,nepavargstančiom rankom
Laiko.Tenai Hemera ir Niktė abi susitinka
Ir pasisveikina jos,kada per didžiulį varinį
Slenkstį kopia...

-O jį bučiuoti-kaip čiulpti alkoholyje išmirkytas kojines.

-Zoja Montgomeri!Tave Naktis pasirinko;mirtis bus tavoji gimtis.Tave naktis šaukia;klausykis mielo jos balso.Tavo lemtis tavęs laukia Nakies namuose!

-K.,tavo akys išsprogusios kaip žuvies.

Bet nepamiršk,tamsa ne visada tas pat.kas logis,o šviesa ne visada neša vien gėrį.

----------------

Donna Woolfolk Cross "Popiežė Joana"

Per mulierem culpa successit -Per moterį ateina nuodėmė.

In principo erat verbum et verbum erat apud Deum et verbum erat Deus -Pradžioje buvo žodis.Tas Žodis buvo pas Dievą,ir Žodis buvo Dievas.

Ubi sum ego vos non potestis venire -Kur aš esu,jūs negalite nueiti.

Viskam kam yra savo metas ir valanda kiekvienam reikalui po dangumi.Yra metas gimti ir metas mirti,metas sodinti ie metas rauti,kas pasodinta.

Cogito,ergo Deus est - Mąstau,vadinasi,Dievas yra.

Magna est veritas et pracvalebit - Didi yra tiesa ir ji nugalės.

Tamsoje brinko rožės pumpuras.Nors nepažinęs saulės,jis tiesėsi aukštyn,kol prasiveržė pro kliūtis į šviesą ir atsivėrė išskleisdamas saulei žiedlapius.

Lex dura,sed lex. -Žiaurus įstatymas,bet įstatymas.

Aegra amans -Meilė yra liga. (Vergilijus)

Sis mortuus mundo,vivens iterum Deo. -Būsi miręs passauliui,bet gyvas Dievo akyse.

Puikybė eina žuvimo priešakyje,ir žlugimo priešakyje yra puikybės dvasia.

Sisidūręs su legenda ir įmęs į ją gilintis,gali būti tikras rasiąs iįtorinį įvykį. (Vallet de Viriville)
Atgal į viršų Go down
Karolina.
Žodis.
Karolina.


Pranešimų skaičius : 72
Amžius : 30
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2010-08-23

Knygų citatos - Page 3 Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Knygų citatos   Knygų citatos - Page 3 Icon_minitimePen. 07 01, 2011 11:22 am

Jodi Picoult "Trapumas" :

"tvirtas gruntas po kojomis - tai iliuzija."

"Tik, kad man blogiau, nes kiekvieną kartą, kai pagalvoju apie užknisantį savo gyvenimą, pasižiūriu į tave ir dar labiau nekenčiu savęs už tai, kad apskritai taip pagalvojau."

"būna skausmo, kurio balsu neišreikši."

"Tai nereiškia, kad man širdis neplyšta - tiesiog kas nors turi būti stiprus, kad jums nereikėtų."

"Kad tu žinotum, ką reiškia rasti trūkstamą savo dalelę, kuri tave sustiprina."

"Žmonės vis klausinėja, kaip laikausi, nors, tiesą sakant, visai nė nenori žinoti."

"Jie man šypsosi, nori būti mandagūs arba politiškai korektiški, bet sau galvoja: "Dėkui Dievui. Dėkui Dievui, kad tai kliuvo jai, o ne man...""

"... mergaitę, kuri kiekvienąkart, kai užeina audra, įsirango pas mane į lovą - ne dėl to, kad bijo, o dėl to, kad bijau aš."

"Šonas vis dar nusiteikęs traukti pasaulį į teismą?"

"-Štai kas ištinka svajones, kelią užveria gyvenimas."

"Ko vertas gyvenimas, jeigu netenka jo gyventi?"

"Kai ką nors myli, vardą tari kitaip."

"Mes visi esame išgyvenę tokį kristalizacijos momentą, kai viskas staiga pradeda stingti... nesvarbu, norime to ar ne."

"bet jei ir nepavadini ko nors tikru vardu, tai dar nereiškia, kad to dalyko nėra."

"Tačiau dažniausiai laužydavau galvą, kodėl mintys lekia tokiu greičiu, o širdis vos velkasi iš paskos."

"Man atrodo, esama tragedijų, nuo kurių neatsigaunama."

"- Jūs verkėt?
- Ne, kažkas į akį įkrito.
- Į abi?"


Colleen McCullough "Erškėčių paukščiai":


"Yra legenda apie paukštį, kuris gieda tiktai vieną vienintelį kartą gyvenime, bet daug gražiau nei kas kitas šioje žemėje. Palikęs lizdą, jis leidžiasi ieškoti erškėčių krūmo ir neturi ramybės tol, kol suranda. Tada pragysta tarp dygių šakų ir, spausdamas krūtine prie ilgiausio, aštriausio spyglio, persiveria širdį.
Mirties valandą, užmiršęs viską, jis gieda taip, kad jam neprilygsta nei vieversys, nei lakštingala. Nepaprasta jo giesmė, vienintelė gyvenime, ir už ją atiduodama gyvybė. Tačiau visas pasaulis klausosi nuščiuvęs, ir Dievas šypso danguje.
Nes tai, kas geriausia, atitenka per didžiausias kančias... "

" - Mege, kartais gyvenime juk išeina ne taip, kaip norisi. Jau turėtum tai žinoti."

" - Nėra tokio gero, kur nebūtų blogo."

" - Tobulumas bet kurioj srity, - pasakė ji, - nepakenčiama nuobodybė. Man labiau prie širdies truputėlis netobulumo."

" Ir pamažu jis blėso iš atminties, kaip blėsta iš mūsų atminties net ir tie, kuriuos labai mylim; tartum sąmonė nejučia pati imtųsi gydytis žaizdas, kad ir kaip desperatiškai būtume pasiryžę niekada neužmiršti."

" Tartum jau seniai būtų to smūgio laukusi, kaip pasmerktas šuo kad laukia kulkos - žino savo likimą, bet neturi galios jo išvengti."

" (...) ir kad laikas neturi nei pradžios, nei pabaigos. "

"Nėra nieko pasaulyje, kas neturėtų teisės gimti, net mintis."

"Niekas nevertina to, ko yra per daug."

" - Niekas kitas negali patirti skausmo, skirto jums."

"Bet kad ir žinai klaidas, žinojimu jų neatitaisysi."

"Ir galiu, po teisybei, pasakyti, kad buvau su Mege per gaisrus ir potvynius, per sielos troškulio dienas, per mirtį ir gyvenimą."

" - Jaučiuosi taip, tartum pirmąkart matyčiau pasaulį."

"Nes tik tie, kurie buvo paslydę ir parpuolę, žino visus kelio vingius."

"Bet nuo savęs nepabėgsi, ir taip gal net geriau."

" - Ar tu mane visiška kvaiša laikai, Mege? Aš nekalbu apie Luką O'Nylą. Aš pasakiau, kad Denas - gyvas Ralfas de Brikasaras."

"Mes galim žinoti, ką padarysim negerai, dar nepradėję daryti, bet žinojimas nieko nepakeis, tiesa? Kiekvienas gieda savo giesmę, tikėdamas, kad tai nuostabiausia, pasauliui dar negirdėta giesmė. "

"Niekas nemato savęs veidrodyje tokio, koks iš tikrųjų yra, nei vyras, nei moteris."

"Iš tiesų Dievas maloningas, kad padarė žmones tokius aklus."

"Ponia Kaipjiten dar nieko, ponia Kadjąkur nesiskyrė nuo sienų apmušalų ... "

"Paukštis erškėčio perverta krūtine paklūsta nesikeičiančiam gamtos dėsniui, jis nežino, kas jį traukia pulti ant spyglio ir numirti giedant. Tą akimirką, kai spyglys praveria širdį, jis nežino, kad mirs; jis gieda ir gieda, kol balsas bejėgiškai nutyla. Bet mes, kai puolam krūtine ant erškėčių, mes žinom. Suprantam. ir vis tiek puolam. Vis tiek. "


Atgal į viršų Go down
virgen
Pastraipa.
virgen


Pranešimų skaičius : 165
Amžius : 32
Miestas : Radviliškis/Vilnius
Registracijos data : 2009-05-02

Knygų citatos - Page 3 Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Knygų citatos   Knygų citatos - Page 3 Icon_minitimeŠt. 07 02, 2011 6:03 am

Karolina. rašo:


"... mergaitę, kuri kiekvienąkart, kai užeina audra, įsirango pas mane į lovą - ne dėl to, kad bijo, o dėl to, kad bijau aš."

"Kai ką nors myli, vardą tari kitaip."

"- Jūs verkėt?
- Ne, kažkas į akį įkrito.
- Į abi?"

Šitos labai man patiko :)
Atgal į viršų Go down
Sponsored content





Knygų citatos - Page 3 Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Knygų citatos   Knygų citatos - Page 3 Icon_minitime

Atgal į viršų Go down
 
Knygų citatos
Atgal į viršų 
Puslapis 34Pereiti prie : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Skaitantiems :: Diskusijos :: Diskusijos apie kitus knygiškus reikalus-
Pereiti į: