Skaitantiems
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
rodiklisrodiklis  BLOGAS  Latest imagesLatest images  IeškotiIeškoti  RegistruotisRegistruotis  Draugai  PrisijungtiPrisijungti  
Mūsų blogas apie knygas - http://skaitantiems.blogspot.com - kviečiame apsilankyti!

 

 Ernest Hemingway "Senis ir jūra"

Go down 
+3
Gerbera.
Rututux
J'adore
7 posters
AutoriusPranešimas
J'adore
Skyrius.
J'adore


Pranešimų skaičius : 359
Amžius : 26
Miestas : Panevėžys
Registracijos data : 2011-12-12

Ernest Hemingway "Senis ir jūra" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Ernest Hemingway "Senis ir jūra"   Ernest Hemingway "Senis ir jūra" Icon_minitimeSk. 12 23, 2012 6:00 am

Ernest Hemingway "Senis ir jūra" Senisgerasinternet

Senis ir jūra” yra vienas iš geriausių Hemingvėjaus kurinių. Nedidelės apimties kūrinyje rašytojas su nepaprasta menine jėga, nuostabiu meistriškumu atskleidžia vienišo ir vargingo seno žmogaus, žvejo Santjago, tragedija. Apysakos siužetas labai paprastas; iš pirmo žvilgsnio čia tiktai aprašymas, kaip Santjagas gaudo žuvį. Tačiau gilus turinys ir prasminga potekstė slypi apysakoje. Gražiausia jūros poezija perpinta su giliu dramatizmu, švelnus sąmojis su liūdesiu. Mums gaila Santjago, bet mes žavimės jo ištverme, valia. Senas žvejys iškyla prieš skaitytoja visa savo heroizmo didybe. Daug puikių, įspūdingų epizodų randame apysakoje. Neužmirštamos, sukrečiančios yra scenos, kada Santjagas beviltiškai grumiasi su ji persekiojančiais rykliais. Čia Hemingvėjus pasiekia nepaprastą menini išraiškingumą. Reikšmingai skamba senio lūpose žodžiai: „Žmogų galima sunaikinti, tačiau nugalėti jo neįmanoma.”
Rašytojo viskas apgalvota, pasverta. Nieko nereikalingo nerasime apysakoje. Hemingvėjus moka taupyti žodį ir jaučia jo jėgą. Ne veltui kritikos jis laikomas vienu iš didžiausių amerikiečių literatūros stilistų.
Atgal į viršų Go down
Rututux
Pastraipa.
Rututux


Pranešimų skaičius : 161
Amžius : 27
Miestas : Klaipėda
Registracijos data : 2012-06-12

Ernest Hemingway "Senis ir jūra" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Ernest Hemingway "Senis ir jūra"   Ernest Hemingway "Senis ir jūra" Icon_minitimeSk. 12 23, 2012 6:09 am

Skaičiau ir galėčiau pasakyti, kad mano atsiliepimas maždaug toks: nei itin gera, nei labai bloga. Galbūt didelio susidomėjimo nepajutau, nors knygoje buvo galima įžvelgti įvairiausių pamokymų. Net ir pats trumpiausias sakinys galima sakyti turėjo tam tikrą prasmę, vertę. Bet kadangi pati mėgstu knygas, kuriose ne tik pamokymai, bet ir veiksmas, tai vat taip ir išeina, kad negaliu knygos vertinti vien teigiamai...
Atgal į viršų Go down
Gerbera.
Skiemuo.



Pranešimų skaičius : 37
Amžius : 30
Registracijos data : 2009-07-04

Ernest Hemingway "Senis ir jūra" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Ernest Hemingway "Senis ir jūra"   Ernest Hemingway "Senis ir jūra" Icon_minitimeKv. 12 27, 2012 12:41 am

Nepatiko.
Atgal į viršų Go down
Džuljeta
Spaustuvė.
Džuljeta


Pranešimų skaičius : 1546
Amžius : 35
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2008-04-26

Ernest Hemingway "Senis ir jūra" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Ernest Hemingway "Senis ir jūra"   Ernest Hemingway "Senis ir jūra" Icon_minitimeKv. 12 27, 2012 6:11 am

Įspūdį tuomet (kai skaičiau, dar mokykloje) paliko, bet dabar nieko negalėčiau pasakyti apie kūrinį.
Atgal į viršų Go down
Metsuge
Raidė.
Metsuge


Pranešimų skaičius : 21
Amžius : 30
Registracijos data : 2013-04-28

Ernest Hemingway "Senis ir jūra" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Ernest Hemingway "Senis ir jūra"   Ernest Hemingway "Senis ir jūra" Icon_minitimeTr. 05 01, 2013 5:00 am

Manau, jog užtaikiau perskaityti šią knygą tinkamo amžiaus man, nes tikrai pamenu, jog labai patiko. Kaip aš įvardinu - 'svari knyga', perskaičius lieka jausmas, kad patiko tuo metu ir įsiminė. Bet tai seniai buvo, neskaityčiau dar kartą vien dėl to, kad nesusigadinčiau įspūdžio.
Atgal į viršų Go down
Notė.
Sakinys.
Notė.


Pranešimų skaičius : 120
Amžius : 28
Miestas : Utena
Registracijos data : 2009-12-13

Ernest Hemingway "Senis ir jūra" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Ernest Hemingway "Senis ir jūra"   Ernest Hemingway "Senis ir jūra" Icon_minitimeSk. 03 02, 2014 3:46 am

Tuo metu kai perskaičiau paliko įspūdį, bet dabar kūrinys jau primirštas gerokai.
Atgal į viršų Go down
Monikagalinyte
Raidė.



Pranešimų skaičius : 2
Amžius : 27
Registracijos data : 2014-07-16

Ernest Hemingway "Senis ir jūra" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Ernest Hemingway "Senis ir jūra"   Ernest Hemingway "Senis ir jūra" Icon_minitimeTr. 07 16, 2014 9:22 pm

Man beskaitant sukėlė įvairių jausmų. Iš pradžių man buvo gaila senio, netgi ėmiau žvelgti iš šių dienų prizmės, pagalvojau apie senatvę ir vienatvę. Beskaitant toliau, man trūko veiksmo, nors kaip ir jau čia buvo minėta, net ir trumpiausias sakinys, buvo labai prasmingas. Man asmeniškai knygą tapo įdomesnė tik tada, kai aš ją dar kartelį perverčiau ir išsirinkau citatas. Tai buvo pirmoji Hemingvėjau knygą, kurią man teko skaityti ir aš tikrai tikėjausi daugiau.
Atgal į viršų Go down
Sponsored content





Ernest Hemingway "Senis ir jūra" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Ernest Hemingway "Senis ir jūra"   Ernest Hemingway "Senis ir jūra" Icon_minitime

Atgal į viršų Go down
 
Ernest Hemingway "Senis ir jūra"
Atgal į viršų 
Puslapis 11
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Skaitantiems :: Literatūra :: Grožinė literatūra :: Klasika-
Pereiti į: