Skaitantiems
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
rodiklisrodiklis  BLOGAS  Latest imagesLatest images  IeškotiIeškoti  RegistruotisRegistruotis  Draugai  PrisijungtiPrisijungti  
Mūsų blogas apie knygas - http://skaitantiems.blogspot.com - kviečiame apsilankyti!

 

 Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė''

Go down 
+5
virgen
Smitė.^
sandrinė
alce a pois
Samantha
9 posters
AutoriusPranešimas
Samantha
"Bendrojo skaitymo" viršininkė
Samantha


Pranešimų skaičius : 1413
Amžius : 30
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-02-08

Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė'' Empty
RašytiTemos pavadinimas: Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė''   Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė'' Icon_minitimeSk. 07 11, 2010 10:47 am

Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė''


Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė'' 9986-09-214-0

Pagrindinio veikėjo, vargšo studento Raskolnikovo, įvaizdis atskleidžia
esminę romano mintį. Raskolnikovas dėl pinigų stygiaus nebegali tęsti
mokslų universitete ir pradeda daug mąstyti apie bet kokią išeitį iš
slegiančios padėties. Jo paveikslas įkūnija vargingą, niekingą, žmogaus
vardo nevertą egzistavimą. Piešdamas apgailėtiną ir bedievį Peterburgo
kasdienybės vaizdą, autorius žingsnis po žingsnio tiria ir vaizdingai
pateikia tai, kaip veikėjo galvoje gimsta ir bręsta baisi teorija, kuri
užvaldo visas jo mintis, stumdama pasimetusį žmogų daryti žiaurų
nusikaltimą. Pats nusikaltimas – žmogžudystė – įvyksta labai greitai,
palyginus su laiku iki ir po jos.

Romanas kupinas žiaurios, psichologinės įtampos. Nepaisant to, kad
rašoma trečiuoju asmeniu, skaitytojas kuo puikiausiai gali įsijausti ir
suvokti personažo savijautą bet kokioje situacijoje, netgi pajusti tai,
ką taip sunkiai išgyveno romano herojus. Nors tekstui būdingas
nuoseklumas, kaip ir daugelyje F. Dostojevskio kūrinių jame yra nemažai
nukrypimų į netikėtus apmąstymus, į gilius žmogaus psichologinės
savianalizės apsireiškimus.
Atgal į viršų Go down
alce a pois
Administratorius.
alce a pois


Pranešimų skaičius : 1295
Amžius : 32
Miestas : Kretinga/Kaunas
Registracijos data : 2008-04-29

Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė'' Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė''   Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė'' Icon_minitimeTr. 07 14, 2010 3:16 am

bandžiau skaityti sutrumpintą variantą. nebuvo įdomu, numečiau. niekaip neprisiverčiau visą perskaityti.
Atgal į viršų Go down
http://be-politikos.blogspot.com
Samantha
"Bendrojo skaitymo" viršininkė
Samantha


Pranešimų skaičius : 1413
Amžius : 30
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-02-08

Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė'' Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė''   Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė'' Icon_minitimeTr. 07 14, 2010 6:34 am

Man jį reikia perskaityti, bet taaaip sunkiai skaitosi, nežinau, ar pavyks Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė'' Icon_neutral
Atgal į viršų Go down
Samantha
"Bendrojo skaitymo" viršininkė
Samantha


Pranešimų skaičius : 1413
Amžius : 30
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-02-08

Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė'' Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė''   Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė'' Icon_minitimeKv. 07 29, 2010 7:46 am

Po beveik mėnesio skaitymo, pagaliau baigiau. Pati pagrindinė mintis ir istorija gal visai ir nieko būtų, bet man buvo per daug tos savianalizės ir apmąstymų... Tiesiog gan dažnai, atrodo iš nieko rimto, buvo bandoma analizuoti vienokią ar kitokią situaciją ir tas man būdavo neįdomu ir gan dažnai migdė ( Oi, kiek aš kartų užmigau skaitydama tuos apmąstymus, kurie tęsėsi ir tęsėsi per dešimtis puslapių...). Dar mane labai nervino pats Raskolnikovas, kai savęs klausinėdavo kodėl eina ar daro ką nors ir nerasdavo atsakymo, tuo metu tikrai atrodydavo pamišęs. Galutinė išvada- sunki filosofinė knyga, ne mano stiliaus. Bet didžiuojuosi savimi, kad pabaigiau Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė'' 692253 ne vieną kartą jau norėjo numest ir imt kažką lengvesnio skaityti.
Atgal į viršų Go down
sandrinė
Spaustuvė.
sandrinė


Pranešimų skaičius : 1227
Amžius : 30
Miestas : Alytus
Registracijos data : 2009-03-14

Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė'' Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė''   Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė'' Icon_minitimeKv. 07 29, 2010 7:57 am

Jau skaitau dvi savaites ir spėkit, kiek perskaičiau!! 100 puslapių. Jau didžiuojuosi savim. Very Happy
Atgal į viršų Go down
http://sandrineslasai.blogspot.com
Samantha
"Bendrojo skaitymo" viršininkė
Samantha


Pranešimų skaičius : 1413
Amžius : 30
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-02-08

Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė'' Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė''   Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė'' Icon_minitimeKv. 07 29, 2010 9:10 am

Sveikinu ;] man ir panašiai skaitėsi, todėl dabar pasiėmiau lengvą skaitalą, kad protas pailsėtų nuo Dostojevskio ;D
Atgal į viršų Go down
Smitė.^
Biblioteka.
Smitė.^


Pranešimų skaičius : 712
Amžius : 30
Miestas : Kuršėnai
Registracijos data : 2008-06-15

Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė'' Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė''   Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė'' Icon_minitimeKv. 07 29, 2010 10:53 am

Man, žinokit, "Nusikaltimą ir bausmę" skaityt patinka, tikrai patinka. Tačiau visgi ir man lėtokai sekasi... Per gerą mėnesį įveikiau tik dvi dalis iš šešių, bet su tokiais kūriniais, mano galva, skubėti ir neverta. Visgi visas rugpjūtis prieš akis. : )
Atgal į viršų Go down
virgen
Pastraipa.
virgen


Pranešimų skaičius : 165
Amžius : 32
Miestas : Radviliškis/Vilnius
Registracijos data : 2009-05-02

Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė'' Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė''   Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė'' Icon_minitimeAntr. 10 19, 2010 6:14 am

alce a pois rašo:
bandžiau skaityti sutrumpintą variantą. nebuvo įdomu, numečiau. niekaip neprisiverčiau visą perskaityti.
aš taip pat dariau..nužudymo vieta buvo įdomiausia po to viskas pasidarė labai nuobodu ir mečiau....
Atgal į viršų Go down
sandrinė
Spaustuvė.
sandrinė


Pranešimų skaičius : 1227
Amžius : 30
Miestas : Alytus
Registracijos data : 2009-03-14

Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė'' Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė''   Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė'' Icon_minitimeAntr. 10 19, 2010 6:19 am

priminėt, kad reikia pabaigt skaityt šeštąją dalį knygos. Aišku, savam malonumui ;D
Atgal į viršų Go down
http://sandrineslasai.blogspot.com
Karčio Sruoga.
Raidė.
Karčio Sruoga.


Pranešimų skaičius : 20
Amžius : 31
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2008-09-29

Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė'' Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė''   Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė'' Icon_minitimeSk. 01 09, 2011 4:03 am

oi, turėjau problemų iš pradžių su šita. :> pirmas porą dienų labai užsikabinau ir negalėjau paleist iš rankų, o tada kažkaip netyčia padariau pertrauką ir niekaip nebeprisiverčiau pasiimt. gulėjo, man rodos, net kelis mėnesius, kol susizgribau, kad turiu pabaigt. ir vėl prisėdus taip pat užsikabinau, kaip pradžioj. galiausiai pabaigiau ir džiaugiaus, kad pabaigiau; labai patiko!
Atgal į viršų Go down
la Tulipe
Lapas.
la Tulipe


Pranešimų skaičius : 279
Amžius : 31
Registracijos data : 2011-03-06

Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė'' Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė''   Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė'' Icon_minitimeAntr. 03 08, 2011 4:18 am

Aš pradėjau rugsėjo pradžioje. Įveikiau maždaug vieną skyrių, o tada padėjau į šalį ir prisiverčiau pasiimti tik po kelių mėnesių per Kalėdų atostogas, kadangi žinojau, kad vis tiek teks perskaityti. Užsibrėžiau per dieną po skyrių perskaityti. Ir man pavyko.
Apskritai, knyga įdomi. Pats siužetas visai nieko, net kai kurie pamąstymai įdomūs. Bet pernelyg viskas ištęsta. Plius, ir mane dažnai erzino Raskolnikovo personažas. Tos jo abejonės- nors nusišauk vietoj.
Bet džiaugiuosi, kad perskaičiau netrumpintą.
Na, ir pabaigos kiek kitokios norėjosi. Per daug pasisekė tam Raskolnikovui.
Atgal į viršų Go down
http://perskaiciau.wordpress.com
Notė.
Sakinys.
Notė.


Pranešimų skaičius : 120
Amžius : 28
Miestas : Utena
Registracijos data : 2009-12-13

Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė'' Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė''   Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė'' Icon_minitimeSk. 03 02, 2014 3:59 am

Mano pagrindinė šios vasaros knyga.
Man ir skaitėsi lengvai, ir buvo įdomu. Gal dėl to įspūdžio, kad lengvai skaitosi, kalti prieš tai buvę skaitalai. Vis tiek man labai patiko.
Tik pabaiga kažkokia... Per daug laiminga.
Atgal į viršų Go down
Rututux
Pastraipa.
Rututux


Pranešimų skaičius : 161
Amžius : 27
Miestas : Klaipėda
Registracijos data : 2012-06-12

Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė'' Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė''   Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė'' Icon_minitimeTr. 05 07, 2014 5:08 am

Taigi, teko ir man su sia knyga susidurti :) Kol kas dar tik su sutrumpintu variantu, taciau jei turesiu laiko reiks ir pilna versija pasiimt :) Siaip taip idomiai skaitesi vis Raskolnikovo apmastymai, taciau negaliu pasakyti, kad labai jau atstumianciai, kad knyga netrauktu. Nors neigiamu emociju joje buvo tikrai daug Very Happy
Atgal į viršų Go down
Sponsored content





Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė'' Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė''   Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė'' Icon_minitime

Atgal į viršų Go down
 
Fiodoras Dostojevskis ''Nusikaltimas ir bausmė''
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Skaitantiems :: Literatūra :: Grožinė literatūra :: Klasika-
Pereiti į: