Skaitantiems
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
rodiklisrodiklis  BLOGAS  Latest imagesLatest images  IeškotiIeškoti  RegistruotisRegistruotis  Draugai  PrisijungtiPrisijungti  
Mūsų blogas apie knygas - http://skaitantiems.blogspot.com - kviečiame apsilankyti!

 

 Sofoklis "Antigonė"

Go down 
+4
sandrinė
Karolina.
Monika
Smitė.^
8 posters
AutoriusPranešimas
Smitė.^
Biblioteka.
Smitė.^


Pranešimų skaičius : 712
Amžius : 30
Miestas : Kuršėnai
Registracijos data : 2008-06-15

Sofoklis "Antigonė" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Sofoklis "Antigonė"   Sofoklis "Antigonė" Icon_minitimePen. 02 05, 2010 10:24 am

Sofoklis "Antigonė" 9986-06-022-2

Anotacija
Knygoje pateikiama graikų dramaturgo Sofoklio tragedija "Antigonė", paremta legenda apie Edipo dukterį Antigonę, kuri nusižengė Tebų valdovo Kreonto valiai, bet pakluso širdies balsui ir palaidojo kovoje žuvusį savo brolį Polineiką. Tačiau senovės Graikijoje tragedijos niekad nesibaigdavo vieno veikėjo mirtimi...

Kūrinio dar neperskaičiau, bet pirmadienį garantuotai pasiimsiu iš bibliotekos. Anotacijoje išties ne prūdai informacijos apie knygos turinį, bet esmė maždaug aiški. Gal kas skaitė? Yra atsiliepimų?
Domėjausi internete, skaitytojams itin patiko - sako, kad nuostabus kūrinys. ;D

Regis, "Antigonės" interpretaciją privalo parašyti vienuoliktokai. Teko?
Atgal į viršų Go down
Monika
Dalis.
Monika


Pranešimų skaičius : 410
Amžius : 31
Miestas : Jurbarkas/Vilnius
Registracijos data : 2009-06-07

Sofoklis "Antigonė" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Sofoklis "Antigonė"   Sofoklis "Antigonė" Icon_minitimeŠt. 02 06, 2010 11:56 pm

nors aš vienuoliktokė, bet nerašiau jokios interpetacijos. prisimenu,
kad buvom surengę teismą Kreontui. na, lyg koks mažas vaidinimas
klasėje buvo. šiaip, neskaičiau visos "Antigonės", tik ištraukas
vadovėlyje, bet visai patiko.
Atgal į viršų Go down
Smitė.^
Biblioteka.
Smitė.^


Pranešimų skaičius : 712
Amžius : 30
Miestas : Kuršėnai
Registracijos data : 2008-06-15

Sofoklis "Antigonė" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Sofoklis "Antigonė"   Sofoklis "Antigonė" Icon_minitimeSk. 02 07, 2010 6:48 am

Che. Visgi neištvėriau ir jau vakar nusipirkau ją. ;D
79 psl. Tikėjaus ilgesnio teksto. Vakar naktį spėjau pusę jo perskaityt ir stebėtinai mažai siužeto atradau keturiasdešimtyje puslapių. Nu, bet gal senovėj taip mėgo rašyt. Gal pabaiga pavergs?.. ;)
Atgal į viršų Go down
Karolina.
Žodis.
Karolina.


Pranešimų skaičius : 72
Amžius : 30
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2010-08-23

Sofoklis "Antigonė" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Sofoklis "Antigonė"   Sofoklis "Antigonė" Icon_minitimeTr. 08 25, 2010 8:43 am

o man patiko. įdomus kūrinys. ir tas Antigonės pasirinkimas. apskritai kaip kartais artimi žmonės pasidalina į visiškai skirtingas puses.
dar buvau spektaklyje. viską vaidino viena aktorė, bet, Dievaži, ji turi talentą! netgi apsiverkė, likau sužavėta jos aktoriniais meistriškumais.
Atgal į viršų Go down
sandrinė
Spaustuvė.
sandrinė


Pranešimų skaičius : 1227
Amžius : 30
Miestas : Alytus
Registracijos data : 2009-03-14

Sofoklis "Antigonė" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Sofoklis "Antigonė"   Sofoklis "Antigonė" Icon_minitimeKv. 09 02, 2010 8:40 am

Patiko. Ne tik dėl to, kad Antigonė pasikliovė senais priesakais ir neklausė valdovo valios, bet kad savo poelgiu, įstatymo laužymu nusižengus valdovo valiai drįso prisipažinti ir visiškai nepabijojo mirti, nes žinojo, jog pasielgė teisingai. Kreontas buvo kvailokas, neklausė nei sūnaus, nei Korintėjaus, nei žiniuonio! Bet ir liko nubaustas už savo kvailumą.
Atgal į viršų Go down
http://sandrineslasai.blogspot.com
Samantha
"Bendrojo skaitymo" viršininkė
Samantha


Pranešimų skaičius : 1413
Amžius : 30
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-02-08

Sofoklis "Antigonė" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Sofoklis "Antigonė"   Sofoklis "Antigonė" Icon_minitimeŠt. 09 18, 2010 3:41 am

Pritariu sandrinei, man taip pat labai patiko šis kūrinys. Patiko Antigonė už drąsą nepaklusti valdovui ir palaidoti savo brolį kaip pridera. Kreontas, mano nuomone, buvo apimtas didybės manijos, nes negalėjo įsiklausyti nei į sūnaus patarimą, nei į žiniuonio, ir aišku gavo tai, ko nusipelnė.
Atgal į viršų Go down
Pookė
Sakinys.
Pookė


Pranešimų skaičius : 124
Amžius : 29
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-08-02

Sofoklis "Antigonė" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Sofoklis "Antigonė"   Sofoklis "Antigonė" Icon_minitimePen. 10 01, 2010 3:15 am

Man labai patiko, šiek tiek priminė Romeo ir Džuljetą. Dėl to, kad Kreonto sūnus nusižudė dėl meilės. Tiesą sakant labai neintrigavo, tačiau kai perskaičiau visą tikrai paliko nemažą įspūdį.
Atgal į viršų Go down
http://www.nestos.weebly.com
Rututux
Pastraipa.
Rututux


Pranešimų skaičius : 161
Amžius : 27
Miestas : Klaipėda
Registracijos data : 2012-06-12

Sofoklis "Antigonė" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Sofoklis "Antigonė"   Sofoklis "Antigonė" Icon_minitimePen. 06 15, 2012 5:23 am

Nelabai mėgstu eiliuotus kūrinius, dėl šito taip pat suabejočiau...
Atgal į viršų Go down
J'adore
Skyrius.
J'adore


Pranešimų skaičius : 359
Amžius : 26
Miestas : Panevėžys
Registracijos data : 2011-12-12

Sofoklis "Antigonė" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Sofoklis "Antigonė"   Sofoklis "Antigonė" Icon_minitimeSk. 12 23, 2012 5:51 am

Na, man vis dėlto yra įdomiau skaityti mitus, o ne eiliuotus kūrinius pagal mitus. Taip ir su šiuo. Mitas apie Antigonę man patinka, bet Sofoklio eiliuota drama įspūdžio nepaliko.
Atgal į viršų Go down
Sponsored content





Sofoklis "Antigonė" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Sofoklis "Antigonė"   Sofoklis "Antigonė" Icon_minitime

Atgal į viršų Go down
 
Sofoklis "Antigonė"
Atgal į viršų 
Puslapis 11
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Skaitantiems :: Literatūra :: Drama-
Pereiti į: