Skaitantiems
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
rodiklisrodiklis  BLOGAS  Latest imagesLatest images  IeškotiIeškoti  RegistruotisRegistruotis  Draugai  PrisijungtiPrisijungti  
Mūsų blogas apie knygas - http://skaitantiems.blogspot.com - kviečiame apsilankyti!

 

 Iain Banks „Širšių fabrikas“

Go down 
+2
Karamelinė Saulė
Nuo stogo
6 posters
AutoriusPranešimas
Nuo stogo
Administratorius.
Nuo stogo


Pranešimų skaičius : 2679
Amžius : 31
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2008-04-25

Iain Banks „Širšių fabrikas“ Empty
RašytiTemos pavadinimas: Iain Banks „Širšių fabrikas“   Iain Banks „Širšių fabrikas“ Icon_minitimeKv. 09 10, 2009 4:36 am

Leidykla: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
Puslapių skaičius: 220

“Makabriška, kvapą gniaužianti siaubo istorija”, “mėginimas apkvailinti literatūrinį Londoną”, “skaitytojų gluminimas”, “šlamštas”, “liguistos fantazijos vaisius”, “šedevras” - štai kaip kritikai apibūdina “Širšių fabriką”.
Knygos autorius Iain Banks - skandalistas, ekscentrikas, kultinis šiuolaikinis anglų rašytojas, susilaukęs milžiniško kritikų dėmesio.
“Širšių fabrikas” - kontraversiškiausias ir žymiausias Bankso kūrinys. Nors kritikų nuomonės išsiskiria, bet, nepaisant to, ši knyga leidžiama didžiuliais tiražais, ji yra įtraukta į perkamiausių pasaulio knygų šimtuką.
Frensis Leslis Koldheimas - keistas vaikinas, supamas dar keistesnių žmonių. Tėvas - buvęs hipis, gydytojas-chemikas, kuris visada užrakina savo kambarį ir neleidžia net žvilgtelėti į jo darbo vietą. Maža to, tėvas nuo pat vaikystės verčia Frensį atsiminti visų namie esančių daiktų ilgius, pločius, tūrius ir aukščius. Erikas, Frensio brolis - išprotėjęs medikas, deginantis šunis ir maitinantis vaikus “daug proteinų turinčiom” kirmėlėm. Ir pats Frensis - trijų žmonių žudikas, mėgstantis savotiškai kankinti gyvulius ir su pasimėgavimu konstruojantis bombas bei statantis salos “įtvirtinimus”.
Kokia milžiniško šios knygos populiarumo, kurio negali nuneigti ir patys didžiausi skeptikai, paslaptis? Pabandykite įspėti ir jūs.
“Reikia ryžto perskaityti šį romaną iki galo - tik tada atsiskleidžia “Širšių fabriko” esmė ir grožis”.

kita recenzija
ir dar kita
[/justify]


Paskutinį kartą redagavo Nuo stogo, Pir. 06 25, 2012 9:49 am. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų Go down
http://junior-painkiller.blogspot.com
Karamelinė Saulė
Biblioteka.
Karamelinė Saulė


Pranešimų skaičius : 705
Amžius : 33
Miestas : Panevėžys
Registracijos data : 2008-06-17

Iain Banks „Širšių fabrikas“ Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Iain Banks „Širšių fabrikas“   Iain Banks „Širšių fabrikas“ Icon_minitimeKv. 09 10, 2009 4:40 am

Patiko man ši, labai patiko. Daug žiaurumo, siaubingo elgesio aprašymų, bet įstrigo labai giliai.
Atgal į viršų Go down
http://ramumose.blogspot.com
Nuo stogo
Administratorius.
Nuo stogo


Pranešimų skaičius : 2679
Amžius : 31
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2008-04-25

Iain Banks „Širšių fabrikas“ Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Iain Banks „Širšių fabrikas“   Iain Banks „Širšių fabrikas“ Icon_minitimeSk. 09 13, 2009 12:00 am

man irgi patiko. ir patiko tiek, kad dabar pamatytos didelės musės vis dar kelia šiokį tokį šleikštulį.
prie tų pačių žiaurumų pratintis neteko (jeigu neklystu, Karamelinė saulė kažkur buvo minėjusi tai), nes lyg ir buvau nusiteikusi šitam, draugė jau buvo ją skaičiusi, tai šiek tiek ir pasakojo. bet tie patys veikėjų elgesio aprašymai atrodo tokie natūralūs, kad atrodo, lyg taip ir turėtų būti, o juk kas aprašoma yra siaubinga!

šiaip ar taip, labai rekomenduoju perskaityti kitiems
Atgal į viršų Go down
http://junior-painkiller.blogspot.com
Karamelinė Saulė
Biblioteka.
Karamelinė Saulė


Pranešimų skaičius : 705
Amžius : 33
Miestas : Panevėžys
Registracijos data : 2008-06-17

Iain Banks „Širšių fabrikas“ Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Iain Banks „Širšių fabrikas“   Iain Banks „Širšių fabrikas“ Icon_minitimeSk. 09 13, 2009 1:06 am

Mano draugė taip pat sakė, jog knygoje daug žiaurumų, bet nesitikėjau, kad jų tiek. Net ir psichologinis nusiteikimas nepadėjo.
Buvo tiek vietų, kai norėjau paimti už pečių ir gerai pakratyti pagrindinį veikėją, kad jis pagaliau nustotų tai daryti.
Bet, vis dėlto, galas atpirko viską.
Atgal į viršų Go down
http://ramumose.blogspot.com
~DarkStar~
Raidė.
~DarkStar~


Pranešimų skaičius : 34
Amžius : 28
Miestas : Druskininkai
Registracijos data : 2011-06-15

Iain Banks „Širšių fabrikas“ Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Iain Banks „Širšių fabrikas“   Iain Banks „Širšių fabrikas“ Icon_minitimeTr. 06 15, 2011 7:26 pm

Vakar pasiėmiau iš bibliotekos- net apkramtytas viršelis neatbaidė juokas Dabar ruošiuosi skaityti.
Atgal į viršų Go down
Samantha
"Bendrojo skaitymo" viršininkė
Samantha


Pranešimų skaičius : 1413
Amžius : 30
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-02-08

Iain Banks „Širšių fabrikas“ Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Iain Banks „Širšių fabrikas“   Iain Banks „Širšių fabrikas“ Icon_minitimeSk. 05 13, 2012 6:55 am

Ilgą laiką norėjau ją perskaityti, nes girdėjau daug teigiamų atsiliepimų, bet prisipažinsiu - nusivyliau. Keista, vietomis šlykšti knyga. Nepasakyčiau, kad tai siaubo istorija (nepajutau King'o sukelto efekto) ir man tai toli gražu nebuvo šedevras. Iš anotacijoje pateikiamų epitetų sau priskirčiau - liguistą fantazijos vaisių.

Žinoma, tikslas tikriausiai ir buvo sukrėsti skaitytoją, bet mane šiurpindavo tik tos vietos, kur be galo kasdieniškai buvo atskleidžiami žudymo motyvai. Pagrindinis veikėjas tikrai gudrus, bet su psichika blogai tiek jam, tiek jo šeimai. Visai patiko fabriko aprašymas, originaliai pateikta.

Daugiau nelabai randu, kas patiko. Ir skaitėsi kažkodėl lėtokai. Ne mano skonio knyga. O pabaigą daugmaž nuspėjau, tai net nesukrėtė. Ir tas galutinis siužeto vingis visiškai man nepateisino Frenko poelgių. Vertinu 7/10, nes vis dėlto kažkiek emocijų sukėlė, bet ne tiek, kad patiktų ar galėčiau rekomenduoti.
Atgal į viršų Go down
J'adore
Skyrius.
J'adore


Pranešimų skaičius : 359
Amžius : 26
Miestas : Panevėžys
Registracijos data : 2011-12-12

Iain Banks „Širšių fabrikas“ Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Iain Banks „Širšių fabrikas“   Iain Banks „Širšių fabrikas“ Icon_minitimeAntr. 05 22, 2012 7:39 am

Man labai patiko. Labai emocinga ir žiauri. Kai kas beskaitant atrodė per daug neįtikėtina. Viena draugė man beskaitant sakė, jog jai pabaiga buvo "LOL". Bet man anaiptol. Pabaiga labai efektinga. Puikus kūrinys.
Atgal į viršų Go down
horizonless
Raidė.
horizonless


Pranešimų skaičius : 15
Amžius : 28
Miestas : Klaipėda
Registracijos data : 2012-08-03

Iain Banks „Širšių fabrikas“ Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Iain Banks „Širšių fabrikas“   Iain Banks „Širšių fabrikas“ Icon_minitimeKv. 09 20, 2012 7:21 am

Superinė. Ypač leksika ir šiaip, patiktų visokiems "hipsteriams".
Atgal į viršų Go down
https://www.facebook.com/h0rizonless
Sponsored content





Iain Banks „Širšių fabrikas“ Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Iain Banks „Širšių fabrikas“   Iain Banks „Širšių fabrikas“ Icon_minitime

Atgal į viršų Go down
 
Iain Banks „Širšių fabrikas“
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Skaitantiems :: Literatūra :: Grožinė literatūra :: Populiarioji literatūra-
Pereiti į: