Skaitantiems
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
rodiklisrodiklis  BLOGAS  Latest imagesLatest images  IeškotiIeškoti  RegistruotisRegistruotis  Draugai  PrisijungtiPrisijungti  
Mūsų blogas apie knygas - http://skaitantiems.blogspot.com - kviečiame apsilankyti!

 

 F. Scott Fitzgerald "Didysis Getsbis"

Go down 
+2
Smitė.^
nigota
6 posters
AutoriusPranešimas
nigota
Lapas.
nigota


Pranešimų skaičius : 271
Amžius : 29
Miestas : Šiauliai
Registracijos data : 2008-04-26

F. Scott Fitzgerald "Didysis Getsbis" Empty
RašytiTemos pavadinimas: F. Scott Fitzgerald "Didysis Getsbis"   F. Scott Fitzgerald "Didysis Getsbis" Icon_minitimeAntr. 05 20, 2008 6:46 am

F. Scott Fitzgerald "Didysis Getsbis" 9955-08-743-9
“Didysis Getsbis” – XX a. Amerikos literatūros šedevras, iki šiol plačiai skaitomas, verčiamas, mėgstamas, mėgdžiojamas ir studijuojamas. Kaip rašė pats Ficdžeraldas, “pagrindinė
romano mintis – praradimas iliuzijų, kurios taip nuspalvina pasaulį, kad visai nebesvarbu, ar vienas ar kitas dalykas tiesa, o gal melas, svarbu, kad jis turi to stebuklo puikumo”. Getsbis nepripažįsta laiko bėgsmo. Įsimintiniausias jo pasakymas: “Kodėl praeities nesugrąžinsi?.. Galima sugrąžinti!” Romanas yra didis grožinės literatūros kūrinys amerikietiška tematika ir Džeimsas Getsas, arba Džėjus Getsbis, - didis amerikietiškas herojus. Jis tiki amerikoniškos svajonės sėkme, jis tą svajonę realizuoja, supainioja ją su Džeine ir yra jos apviliamas. Getsbio pavadinime didysis skamba su girdima ironija. Jis iš tiesų
didis aukotis savo siekiams... “Didysis Getsbis” nešlovina žmogaus dvasios kilnumo; romanas nėra politiškai teisingas; neatskleidžia būdų, kaip išspręsti gyvenimo problemas; nepateikia jokių madingų ir paguodžiančių patarimų. Jis paprasčiausiai yra šedevras”.
Atgal į viršų Go down
Smitė.^
Biblioteka.
Smitė.^


Pranešimų skaičius : 712
Amžius : 30
Miestas : Kuršėnai
Registracijos data : 2008-06-15

F. Scott Fitzgerald "Didysis Getsbis" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: F. Scott Fitzgerald "Didysis Getsbis"   F. Scott Fitzgerald "Didysis Getsbis" Icon_minitimePir. 06 28, 2010 7:13 am

Seniai norėjau perskaityt. Ir štai pagaliau pradėjau! Klausau anglų kalba įgarsintos knygos, tad gal ne visas smulkmenas suprasiu, bet įveikus, būtinai pasakysiu savo nuomonę. ;D Kolkas pirmieji įspūdžiai tokie, kad šis kūrinys giliai klasikinis. Gana nemažai aprašymų - vienoje apžvalgoje skaičiau, jog tiems, kurie mėgsta veiksmą knygos siužete, neverta nė skaityti "Didžiojo Getsbio", bet aš surizikuosiu. ;) Gal kas jau perskaitė? Kokie atsiliepimai?
Atgal į viršų Go down
Burzuazija
Sakinys.
Burzuazija


Pranešimų skaičius : 123
Amžius : 29
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2010-04-06

F. Scott Fitzgerald "Didysis Getsbis" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: F. Scott Fitzgerald "Didysis Getsbis"   F. Scott Fitzgerald "Didysis Getsbis" Icon_minitimeTr. 03 16, 2011 5:39 am

Perskaičiau neseniai ir turiu pripažinti, kad esu patenkinta. Klasiką aš labai mėgstu ir tiesiog dievinu senesnes knygas, kuriose aprašomas aukštuomenės(ir nevisai) gyvenimas. Kaip veikėjas man tikrai patiko Getsbis. Jis buvo nusivylęs romantikas(bent jau man taip pasirodė). Man asmeniškai vis tiek simpatiškiausias buvo Nikas. Jis nepritapo toje aplinkoje ir tai savaip žavu.
Atgal į viršų Go down
http://po-lasa-po-lasa.blogspot.com
alce a pois
Administratorius.
alce a pois


Pranešimų skaičius : 1295
Amžius : 32
Miestas : Kretinga/Kaunas
Registracijos data : 2008-04-29

F. Scott Fitzgerald "Didysis Getsbis" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: F. Scott Fitzgerald "Didysis Getsbis"   F. Scott Fitzgerald "Didysis Getsbis" Icon_minitimeTr. 03 16, 2011 9:47 am

As jos dar neskaiciau, bet ji yra mano norimu perskaityti sarase.. :) Perskaiciau kazkokioj man patikusioj knygoj apie ja (tik nepamenu, kokioj ;D), tai susidomejau :)
Atgal į viršų Go down
http://be-politikos.blogspot.com
J'adore
Skyrius.
J'adore


Pranešimų skaičius : 359
Amžius : 26
Miestas : Panevėžys
Registracijos data : 2011-12-12

F. Scott Fitzgerald "Didysis Getsbis" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: F. Scott Fitzgerald "Didysis Getsbis"   F. Scott Fitzgerald "Didysis Getsbis" Icon_minitimeAntr. 06 26, 2012 9:03 am

alce a pois- manau, kad galėjai apie ją perskaityt "Norvegų girioj", nes aš iš ten apie "Didijį Getsbį" sužinojau ;) Man patiko, lengvai skaitėsi, bet po tiek pagyrų, išgirstų prieš man skaitant, šiek tiek nusivyliau, galvojau bus kažkas įspūdingesnio. Tačiau man vis tiek patiko, ypač Nikas.
Atgal į viršų Go down
Rututux
Pastraipa.
Rututux


Pranešimų skaičius : 161
Amžius : 27
Miestas : Klaipėda
Registracijos data : 2012-06-12

F. Scott Fitzgerald "Didysis Getsbis" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: F. Scott Fitzgerald "Didysis Getsbis"   F. Scott Fitzgerald "Didysis Getsbis" Icon_minitimeTr. 05 07, 2014 5:13 am

Tagi, knyga tikrai idomi, ta visa meiles istorija tokia grazi, dramatiska ir dar ta tragiska pabaiga, kurios tikrai galbut nesitikejau arba net jei ir tikejausi, tai nelaukiau. Taciau skaityti buvo verta ;)
Atgal į viršų Go down
Sponsored content





F. Scott Fitzgerald "Didysis Getsbis" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: F. Scott Fitzgerald "Didysis Getsbis"   F. Scott Fitzgerald "Didysis Getsbis" Icon_minitime

Atgal į viršų Go down
 
F. Scott Fitzgerald "Didysis Getsbis"
Atgal į viršų 
Puslapis 11
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Skaitantiems :: Literatūra :: Grožinė literatūra :: Klasika-
Pereiti į: