Skaitantiems
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
rodiklisrodiklis  BLOGAS  Latest imagesLatest images  IeškotiIeškoti  RegistruotisRegistruotis  Draugai  PrisijungtiPrisijungti  
Mūsų blogas apie knygas - http://skaitantiems.blogspot.com - kviečiame apsilankyti!

 

 Emily Bronte "Vėtrų kalnas"

Go down 
+18
Chanym
virgen
sandrinė
angeliukas
Karolina.
Reda
alce a pois
Burzuazija
Notė.
AurėjaFėja
Chilly
Smitė.^
Nuo stogo
langueur
lialia
Monika
eglaite
Džuljeta
22 posters
Pereiti prie : 1, 2, 3  Next
AutoriusPranešimas
Džuljeta
Spaustuvė.
Džuljeta


Pranešimų skaičius : 1546
Amžius : 35
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2008-04-26

Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Emily Bronte "Vėtrų kalnas"   Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Icon_minitimeSk. 05 11, 2008 6:36 am

Romano apžvalga paimta iš skaityta.lt

XXI amžiuje pavojinga apžvelginėti XIX a. romantinę dramą - televizijos amžiuje bet koks siužetas, kurio pagrindinė tema meilė ir kerštas, atrodo kaip scenarijus eilinei sacharininei muilo operai. Bet verta surizikuoti - vien jau tam, kad reabilituotume romantizmą visuomenės akyse.

Kai vieną audringą naktį padorus Šiaurės Anglijos žemvaldys parsineša namo berniūkštį - nei tai čigoniuką, nei šiaip kažkokį valkatėlę, - niekas šeimoje neįžvelgė jame žiaurios ateities. Na, priglaudė geraširdis žmogus pamestinuką - juk tai geras darbas, o už gerus darbus paprastai atsilyginama tuo pačiu. Ir galbūt būtų žemvaldys turėjęs dėkingą įsūnį, jei ne jo ankstyva mirtis, pavertusi mažojo priklydėlio gyvenimą pragaru, diriguojamu vietinio Liuciferio - Hindlio, žemvaldžio sūnaus ir paveldėtojo.

Jei žmogui nuo mažų dienų kalama į galvą, koks jis bjaurus, purvinas ir niekingas, tai nieko keisto, jei jis tokiu galų gale ir taps. Ir jeigu jo vienintelis draugas yra tarsi jo paties sielos atspindys - toks pats laukinis, nevaldomas padauža, niekinantis apribojimus ir draudimus - pasaulis naujo filantropo tikrai neįgis. O jei juodasis sielos dvynys, be visko kito, yra dar ir daili mergiūkštė, tikrai lauk bėdos.

Kuri ir netrunka ateiti, laukta ir tikėta. Laukinė mergiūkštė išauga į laukinę merginą, kuri išsirenka sau būsimą vyrą - tokį kaip mergaitė jautrų, dailų, švelnų, sentimentalų berniukėlį Lintoną, visišką priešingybę sau pačiai, lengvai valdomą, o dar ir turtingą. Jį lengva mylėti - jis ne toks, kaip ji. Ne toks, kaip tas kitas. Meilė tam kitam sunki. Gniuždanti. Sekinanti. Be ateities - bet nenugalima. Nuo jos nepabėgsi ir nepasislėpsi - ir sugrįžta atstumtasis juodas sielos dvynys. Grįžta toks pats laukinis ir niaurus, koks ir buvo, tačiau dabar jis turi pakankamai priemonių ir patirties savo didžiausiam gyvenimo troškimui įgyvendinti

Ir ne meilė tai - kerštas; ir griauna Hitklifas visą pasaulį aplink savąją Ketrin - be gailesčio naikina viską, kas tik jai brangu. Tik jos vienos pasiekti negali - nenori. Bet to ir nereikia - Ketrin pakankamai gerai moka keršyti pati sau - taip žiauriai, kad Hitklifas ir norėdamas nesugebėtų...

Daug kas lygina 'Vėtrų kalną" su Šekspyru ir antikinėmis tragedijomis - pagal emocinio užtaiso stiprumą, visa naikinančias aistras, tragizmą. Tiesos tame, žinoma, yra, tačiau tai nėra pilnas įvertinimas. Pasakojimo stilius, vieta (ypač vieta - niūrios, nesvetingos Šiaurės Anglijos dykvietės) galingai padeda kurti tą nemeilės pasmerktumo atmosferą, kuri ir yra pagrindinė priežastis, iškelianti "Vėtrų kalną" virš eilinės "romantinės dramos". Kaip tik dėl to Emily Bronte įėjo į pasaulinę literatūrą su vieninteliu romanu, ir - negalima to nepaminėti - paleido į pasaulį vieną ryškiausių ir stipriausių charakterių literatūroje - Hitklifą. Įdomus faktas, kad tai nutiko prieš autorės valią, nes Emily labiau linko prie jautrių verksnelių a la Lintonas. Matyt, čia vienas iš tų atvejų, kai personažas tampa nepriklausomu ir parodo špygą savo kūrėjui.
Atgal į viršų Go down
eglaite
Sakinys.
eglaite


Pranešimų skaičius : 120
Amžius : 39
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2009-06-28

Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Emily Bronte "Vėtrų kalnas"   Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Icon_minitimeAntr. 07 07, 2009 11:13 pm

Pagaliau perskaičiau knygą. Ir turiu pasakyti, kad buvau neteisi, iš pat pradžių ją nuvertindama. Ir pasirodo, ne stilius mane nepatiko, o iš romano pulsuojantis niūrumas, kuriuo neįmanoma neužsikrėsti. Ir tik romano atomazga panaikino slogų įspūdį. Nors, kaip žinia, geros pabaigos skirtos menkesnio intelekto žmonėms Very Happy Ypač įtikinamai sukurti herojai. Skaitydama Hitklifo neapkenčiau iš visos širdies :) Bet vis vien noriu paskaityti originalo kalba, nes manau, kad vertimas viso knygos kalbos grožio neperteikė.
Atgal į viršų Go down
Džuljeta
Spaustuvė.
Džuljeta


Pranešimų skaičius : 1546
Amžius : 35
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2008-04-26

Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Emily Bronte "Vėtrų kalnas"   Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Icon_minitimeTr. 07 08, 2009 4:39 am

Aš ne tiek nekenčiau Hitklifo, kiek man jo gaila buvo... (kaip gali užsispyrimas sužlugdyti gyvenimą...)

Reikės dar perskaityti, patampyti nervų stygas - kiekvieną kartą skaitydama vis atrandu kažką naujo, kas šiaip neįprasta, žinant, kad čia, šiaip ar taip, meilės romanas...
Atgal į viršų Go down
eglaite
Sakinys.
eglaite


Pranešimų skaičius : 120
Amžius : 39
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2009-06-28

Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Emily Bronte "Vėtrų kalnas"   Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Icon_minitimeTr. 07 08, 2009 8:30 pm

Man Hitklifas nepatiko dėl elgesio su kitais žmonėmis. Nesuprantu, kaip galima mylėti moterį, bet nekęsti visko, kas buvo jai brangu. Aš turbūt per daug didelė pacifistė. Tačiau, mano galva, knygoje gana vykusiai pavaizduota, kaip dvi didelės aistros - meilė ir kerštas, gali tilpti viename žmoguje, paversdamos jį pabaisa. Tačiau yra ir gailesčio aspektas - liūdniausia tai, kad Hitklifas turėjo galimybę būti kitoks. Tą parodė Hertono pasikeitimas romano pabaigoje. Tik bėda ta, kad aš netikiu, kad kitas žmogus gali turėti pakankamai galios tave pakeisti, jei tu pats nenori to padaryti. Dėl to ir nekenčiau Hitklifo už jo užsispyrimą ir pasidavimą laukiniam charakteriui. Anyway, knyga vykusi, tik aš, matyt, kiek kitos nuomonės apie žmogaus prigimtį.
Atgal į viršų Go down
eglaite
Sakinys.
eglaite


Pranešimų skaičius : 120
Amžius : 39
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2009-06-28

Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Emily Bronte "Vėtrų kalnas"   Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Icon_minitimeTr. 07 08, 2009 8:34 pm

Beje, tu, Džuljeta, mane suintrigavai, ir dabar aš noriu pasižiūrėti 1992 m. filmą. Tikėkimės, kad torrentuose jis bus :)
Atgal į viršų Go down
Džuljeta
Spaustuvė.
Džuljeta


Pranešimų skaičius : 1546
Amžius : 35
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2008-04-26

Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Emily Bronte "Vėtrų kalnas"   Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Icon_minitimeKv. 07 09, 2009 12:41 am

Įdomios mintys, ir iš esmės joms pritariu. :) Hitklifas į viską žiūrėjo pernelyg vienpusiškai, ir pats buvo toks.

Filmas tai ten tikrai yra, bet klausimas, kiek laiko užtruks jį parsisiųsti confused
Atgal į viršų Go down
eglaite
Sakinys.
eglaite


Pranešimų skaičius : 120
Amžius : 39
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2009-06-28

Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Emily Bronte "Vėtrų kalnas"   Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Icon_minitimeKv. 07 09, 2009 1:28 am

O filmas toks geras, kaip ir knyga? Man rodos, kad ši knyga beveik tobula ekrano adaptacijai...
Atgal į viršų Go down
Džuljeta
Spaustuvė.
Džuljeta


Pranešimų skaičius : 1546
Amžius : 35
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2008-04-26

Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Emily Bronte "Vėtrų kalnas"   Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Icon_minitimeKv. 07 09, 2009 3:22 am

Knyga geresnė, nors filmas iš esmės geras. Aktoriai vien ko verti. :)
Atgal į viršų Go down
Monika
Dalis.
Monika


Pranešimų skaičius : 410
Amžius : 31
Miestas : Jurbarkas/Vilnius
Registracijos data : 2009-06-07

Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Emily Bronte "Vėtrų kalnas"   Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Icon_minitimePen. 07 10, 2009 4:45 am

o aš niekur jos nerandu.
Atgal į viršų Go down
lialia
Žodis.
lialia


Pranešimų skaičius : 64
Amžius : 29
Miestas : Šilutė
Registracijos data : 2009-07-09

Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Emily Bronte "Vėtrų kalnas"   Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Icon_minitimePir. 08 17, 2009 12:38 am

Jergau kaip noriu perskaityt šią knygą...tikiuosi rasiu ją bibliotekoj, nes jei ne bus blogai Very Happy
Atgal į viršų Go down
lialia
Žodis.
lialia


Pranešimų skaičius : 64
Amžius : 29
Miestas : Šilutė
Registracijos data : 2009-07-09

Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Emily Bronte "Vėtrų kalnas"   Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Icon_minitimeAntr. 11 17, 2009 8:02 am

Pogalais!!! Kur man rasti šitą knygą?! Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Icon_neutral
Atgal į viršų Go down
Džuljeta
Spaustuvė.
Džuljeta


Pranešimų skaičius : 1546
Amžius : 35
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2008-04-26

Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Emily Bronte "Vėtrų kalnas"   Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Icon_minitimeTr. 11 18, 2009 4:11 am

Neseniai ji buvo išleista (PAGALIAU) cheers Mačiau "Knygų klubo" kataloge Emily Bronte "Vėtrų kalnas" 239847
Atgal į viršų Go down
langueur
Pastraipa.
langueur


Pranešimų skaičius : 150
Amžius : 31
Miestas : Utena
Registracijos data : 2009-08-11

Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Emily Bronte "Vėtrų kalnas"   Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Icon_minitimeŠt. 01 16, 2010 2:45 am

lialia rašo:
Pogalais!!! Kur man rasti šitą knygą?! Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Icon_neutral

Ir aš jos nerandu ;[
Atgal į viršų Go down
http://www.utenosjaunimas.lt
Nuo stogo
Administratorius.
Nuo stogo


Pranešimų skaičius : 2679
Amžius : 31
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2008-04-25

Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Emily Bronte "Vėtrų kalnas"   Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Icon_minitimeŠt. 01 16, 2010 2:52 am

pamačiau ją knygyne, tai vos atsispyriau nenusipirkusi.. Very Happy
Atgal į viršų Go down
http://junior-painkiller.blogspot.com
Smitė.^
Biblioteka.
Smitė.^


Pranešimų skaičius : 712
Amžius : 30
Miestas : Kuršėnai
Registracijos data : 2008-06-15

Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Emily Bronte "Vėtrų kalnas"   Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Icon_minitimeTr. 02 03, 2010 6:57 am

Turiu knygą su Charlottės Brontë Džeine Eir ir Emilės Brontë Vėtrų kalnu originalo kalba. Džeine Eir perskaičiau (patiko), dvejojau ar skaityti kitos sesers kūrinį (neįsivaizduoju, čia jas lyginti reikia, traktuoti kaip vieną ar tris rašytojas..), tačiau kad jau taip puikiai apie šį romaną atsiliepiate, nelieka nieko kito, kaip tik griebti ir tikrinti, ar nemeluojat. ;)
Atgal į viršų Go down
Chilly
Pastraipa.
Chilly


Pranešimų skaičius : 147
Amžius : 29
Registracijos data : 2009-12-12

Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Emily Bronte "Vėtrų kalnas"   Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Icon_minitimeTr. 02 03, 2010 7:28 am

Vis skaitydavau apie šią knygą ir dabar,kai mama gavo ją dovanų, turėsiu progą perskaityti. Tikiuosi nenusivilti^^
Atgal į viršų Go down
AurėjaFėja
Lapas.



Pranešimų skaičius : 268
Amžius : 32
Miestas : Tarp Rietavo ir Kauno.
Registracijos data : 2009-10-24

Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Emily Bronte "Vėtrų kalnas"   Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Icon_minitimeAntr. 02 09, 2010 8:18 am

Šiandien pasiėmiau iš bibliotekos. tuoj eisiu skaityti Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Icon_cherry
Atgal į viršų Go down
http://aurejafeja-perpetuo.blogspot.com/
Notė.
Sakinys.
Notė.


Pranešimų skaičius : 120
Amžius : 28
Miestas : Utena
Registracijos data : 2009-12-13

Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Emily Bronte "Vėtrų kalnas"   Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Icon_minitimeKv. 02 18, 2010 6:02 am

Nuoru šitos knygos. Reiks iš bibliotekos pasiimt.
Atgal į viršų Go down
Nuo stogo
Administratorius.
Nuo stogo


Pranešimų skaičius : 2679
Amžius : 31
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2008-04-25

Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Emily Bronte "Vėtrų kalnas"   Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Icon_minitimeŠt. 03 13, 2010 11:50 pm

perskaičiau per vieną dieną? ar taip ką nors sako? manau, taip. knyga man laaabai patiko.
vos pradėjau skaityti, užsikabinau. ir dar niekada nejaučiau tiek įvairiausių jausmų knygos veikėjui. taip taip, Hitklifui. iš pradžių man buvo jo gaila, paskui galvojau, kad jis elgiasi gerai (ilgą laiką Ketrinos aš nepateisinau), paskui erzino, galiausiai pradėjau jausti neapykantą, už tai, kad jis žlugdo nieko dėtų žmonių gyvenimus. personažas tikrai įsimintinas..ir vien jau dėl to verta perskaityti knygą.

vakar dar peržiūrėjau filmą, tik ne 1993 (1992?), o 2009 ir man labai patiko, nors buvo nemažai neatitikimų (kad ir Hitklifo mirtis pabaigoje), o patį Hitklifą vaidunusį aktorių aš supratau labai sunkiai, kalbėjo neaiškiai

Citata :
Neseniai ji buvo išleista (PAGALIAU) Mačiau "Knygų klubo" kataloge
hm..nuskambėjo taip, lyg jos nebūtų anksčiau išleidę. bibliotekoje iš archyvo teko pasiimti 1994 leidimo knygą, nes neturėjo tuo metu naujos, tai juk ji buvo išleista (tiesa, su tragiškai daug gramatinių klaidų)
Atgal į viršų Go down
http://junior-painkiller.blogspot.com
Džuljeta
Spaustuvė.
Džuljeta


Pranešimų skaičius : 1546
Amžius : 35
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2008-04-26

Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Emily Bronte "Vėtrų kalnas"   Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Icon_minitimeSk. 03 14, 2010 7:22 am

^taip, buvo. Bet tas leidimas (teko skaityti ir man) man atrodo tiesiog beviltiškai... tai aš jo neįskaičiavau
Atgal į viršų Go down
AurėjaFėja
Lapas.



Pranešimų skaičius : 268
Amžius : 32
Miestas : Tarp Rietavo ir Kauno.
Registracijos data : 2009-10-24

Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Emily Bronte "Vėtrų kalnas"   Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Icon_minitimePir. 03 15, 2010 6:53 am

perskaičiau jau šią knygą. Ir tiesą sakant neelabai galiu ką nors apie ją pasakyti. dar nesu tikra patiko ji man ar ne.
Vienas dalykas, kuris mane sužavėjo, tai vekėjų daugialypumas. Nė vienas iš veikėjų nebuvo vien "gerietis" ar "blogietis". Veikėjų tikroviškumas tikriausiai ir buvo labiausiai įsiminęs knygos bruožas. :)
Galbūt man buvo perdaug negatyvių emocijų (Hitklifo kerštas, Ketės elgesys, Džouzepo sapalionės ir t.t.). Man per daug slegiantis kūrinys. Bet negaliu sakyti, kad nepatiko. Tiesiog aš visada labai įsijaučiu skaityedama ir šią knygą sakityti buvo kiek per daug skausminga.
(tikiuosi supratot, ką bandžiau pasakyti, jei ne, nekreipkit dėmesio į mano sapaliones Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Icon_cherry )
Atgal į viršų Go down
http://aurejafeja-perpetuo.blogspot.com/
Burzuazija
Sakinys.
Burzuazija


Pranešimų skaičius : 123
Amžius : 29
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2010-04-06

Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Emily Bronte "Vėtrų kalnas"   Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Icon_minitimeAntr. 08 10, 2010 7:13 am

Turiu kažkokius maišytus jausmus.
Pripažįstu, skaityt ją buvo gan sunku. Gal todėl, kad joje pilna negatyvių jausmų(pyktis, kerštas itt)
Man patiko Hitklifo herojus. Jis aišku buvo labai negatyvus, bet tikrai įdomus.
Knyga nebloga, bet nemanau, kad atsiversčiau ją dar kartą.
Atgal į viršų Go down
http://po-lasa-po-lasa.blogspot.com
alce a pois
Administratorius.
alce a pois


Pranešimų skaičius : 1295
Amžius : 32
Miestas : Kretinga/Kaunas
Registracijos data : 2008-04-29

Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Emily Bronte "Vėtrų kalnas"   Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Icon_minitimeKv. 08 12, 2010 8:32 pm

super knyga. perskaiciau gana greitai, bet nuo jos tikrai nejo atsitraukti.. net nezinau, kuris veikejas man labiausiai patiko, nes jie ten visi neigiami. ;D bet apskritai tai knyga vertinu 10.
Atgal į viršų Go down
http://be-politikos.blogspot.com
Reda
Raidė.



Pranešimų skaičius : 3
Amžius : 33
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2010-08-19

Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Emily Bronte "Vėtrų kalnas"   Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Icon_minitimeKv. 08 19, 2010 10:21 pm

Knyga tikrai stulbinanti. Labai įtemptas siužetas, visą laiką skaitai ir net rankos dreba.
Tikrai negalėčiau pasakyti , kad nekenčiau Hitklifo, jis buvo savotiškai žavingas, ir jo asmenybė puikiai parodė kokie mes esam trapūs. Juk tai žmogiška. Susimaišė meilė ir nepykanta ir keršto troškimas. Kai kuriomis vietomis galima susimaišyti ar jis ją myli ar jos nekenčia, bet manau buvo ir taip ir taip. O ji , kaip ji su juo pasielgė, sugniuždė jį o taiip pat ir pačią save dėl pinigų.
Patarčiau pasižiūrėti filmą, tikrai geras, o jau aktoriai tokie nuosabūs.
P.s. O kas neturit knygos sakykit, galiu paskolinti.

tongue
Atgal į viršų Go down
Karolina.
Žodis.
Karolina.


Pranešimų skaičius : 72
Amžius : 30
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2010-08-23

Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Emily Bronte "Vėtrų kalnas"   Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Icon_minitimePir. 08 23, 2010 5:56 am

turiu knygą, reikės perskaityt, jei jau tokia išgirta. ;}
Atgal į viršų Go down
Sponsored content





Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Emily Bronte "Vėtrų kalnas"   Emily Bronte "Vėtrų kalnas" Icon_minitime

Atgal į viršų Go down
 
Emily Bronte "Vėtrų kalnas"
Atgal į viršų 
Puslapis 13Pereiti prie : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Skaitantiems :: Literatūra :: Grožinė literatūra :: Klasika-
Pereiti į: