Skaitantiems
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
rodiklisrodiklis  BLOGAS  Latest imagesLatest images  IeškotiIeškoti  RegistruotisRegistruotis  Draugai  PrisijungtiPrisijungti  
Mūsų blogas apie knygas - http://skaitantiems.blogspot.com - kviečiame apsilankyti!

 

 Vidmantė Jasukaitytė

Go down 
2 posters
AutoriusPranešimas
Anile
Raidė.
Anile


Pranešimų skaičius : 7
Amžius : 33
Miestas : Molėtai
Registracijos data : 2010-05-27

Vidmantė Jasukaitytė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Vidmantė Jasukaitytė   Vidmantė Jasukaitytė Icon_minitimeAntr. 01 25, 2011 7:37 pm

Vidmantė Jasukaitytė 8a436d0d43cbt
Vidmantė Jasukaitytė
Apie:
Vidmantė Jasukaitytė - rašytoja, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Akto Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signatarė.
Gimė 1948 07 10 Šiaulių rajone, Pumpučių kaime. 1955 m. pradėjo mokytis Voveriškių aštuonmetėje, mokslą tęsė Šiaulių 5-oje vidurinėje mokykloje. 1966 m. baigė Šiaulių 3-ąją vakarinę vidurinę mokyklą. Nuo šešiolikos metų pradėjo dirbti. 1967-1972 m. studijavo Vilniaus universitete lietuvių kalbą ir literatūrą. Vėliau dirbo "Minties" leidykloje.
1970 m. pasirodė pirmoji V. Jasukaitytės publikacija, o 1976 m. - pirmoji poezijos knyga Ugnis, kurią reikia pereiti.
Iš viso išleido septynias poezijos knygas (be minėtos, Taip toli esu, Mano broli, žmogau, Saulės per daug, Neiškastam sidabrui pasakyk sudie, Tikrasis nebūties veidas ir Subačiaus gatvė. Getas), dvi apysakų knygas (Stebuklinga patvorių žolė ir Balandėlė, kuri lauks), ese Golgotos vynuogės, tris romanus (Po mūsų nebebus mūsų, Marija Egiptietė ir Dievas miršta vienišas).
Pagal V. Jasukaitytės kūrinius pastatytos trys pjesės (Žemaitė, Žilvinas, Vilkų medžioklė). Pagal rašytojos scenarijų sukurtas kino filmas „Žolės šaknys“.
2002 m. V. Jasukaitytės apysakų rinkinys Stebuklinga patvorių žolė buvo išverstas į ispanų kalbą ir išleistas Madride.
V. Jasukaitytė yra dviejų literatūrinių premijų laureatė: Zigmo Gėlės - Gaidamavičiaus - už poezijos debiutą ir J. Paukštelio - už romaną Po mūsų nebebus mūsų.
Bibliografija:
Ugnis, kurią reikia pereiti : eilėraščiai. - Vilnius : Vaga, 1976. - 78 p.
Taip toli esu : [eilėraščiai]. - Vilnius, 1979. - 171 p.
Stebuklinga patvorių žolė : apysakos. - Vilnius : Vaga, 1981. - 222 p.
Mano broli žmogau : eilėraščiai ir poema. - Vilnius : Vaga, 1982. - 169 p.
Saulės per daug : eil. - Vilnius : Vaga, 1986. - 149 p.
Po mūsų nebebus mūsų : romanas. - Vilnius : Vaga, 1987.
Balandė, kuri lauks : apysakos. - Vilnius, 1989. - 40, [1] p.
Neiškastam sidabrui pasakyk sudie : eilėraščiai, 1989-1998. - Vilnius : Margi raštai, 1999. - 126 p.
Golgotos vynuogės : [esė]. - Vilnius : Alma littera, [2001]. - 350, [2] p.
Marija Egiptietė : romanas. - Vilnius : Alma littera, [2002]. - 179, [2] p.
Tikrasis nebūties veidas : [eilėraščiai]. - Vilnius : [UAB "Eikoma"], 2002. - 223 p.
Subačiaus gatvė. Getas : eilėraščiai. - Vilnius : Homo liber, 2003. - 110, [2] p.
Dievas miršta vienišas : romanas. - Vilnius : Homo liber, 2003. - 750, [2] p.

Tai mano mėgstamiausia rašytoja. Esu perskaičiusi beveik visus jos prozos kūrinius. Žaviuosi labai įdomia kalbos struktūra: ilgi sakiniai, bet visai nevarginantys. Tarsi smėlis iš rankų byra žodžiai. Gilios kūrinių temos, priverčiantys daug ką apgalvoti, suvokti tekstai.
Atgal į viršų Go down
sandrinė
Spaustuvė.
sandrinė


Pranešimų skaičius : 1227
Amžius : 30
Miestas : Alytus
Registracijos data : 2009-03-14

Vidmantė Jasukaitytė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Vidmantė Jasukaitytė   Vidmantė Jasukaitytė Icon_minitimeTr. 01 26, 2011 7:18 am

Skaičiau jos "Aš nužudžiau savo dukterį" ir man patiko. Galbūt, kada nors reiks pasiimt jos dar kūrybos, bet bijau šiek tiek, kad nusivilsiu.
Atgal į viršų Go down
http://sandrineslasai.blogspot.com
Anile
Raidė.
Anile


Pranešimų skaičius : 7
Amžius : 33
Miestas : Molėtai
Registracijos data : 2010-05-27

Vidmantė Jasukaitytė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Vidmantė Jasukaitytė   Vidmantė Jasukaitytė Icon_minitimeTr. 01 26, 2011 7:55 pm

Jei pirmoji jos knyga nenuvylė, tai manau, turi ir kitos palikti įspūdį. Bent jau aš perskaičius kiekvieną jos knygą, dar kokią savaitę nieko kito į rankas negaliu paimti. Mene jos tiesiog sukrečia, apverčia visas gyvenimo nuostatas aukštyn kojom. Reikia laiko, kad viską apgalvočiau. Bet čia gal dėl to, kad aš labai įsigyvenu į knygas, labai įtempto siužeto knygų net neskaitau.
Atgal į viršų Go down
Sponsored content





Vidmantė Jasukaitytė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Vidmantė Jasukaitytė   Vidmantė Jasukaitytė Icon_minitime

Atgal į viršų Go down
 
Vidmantė Jasukaitytė
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Skaitantiems :: Diskusijos :: Rašytojų kampelis-
Pereiti į: