Skaitantiems
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
rodiklisrodiklis  BLOGAS  Latest imagesLatest images  IeškotiIeškoti  RegistruotisRegistruotis  Draugai  PrisijungtiPrisijungti  
Mūsų blogas apie knygas - http://skaitantiems.blogspot.com - kviečiame apsilankyti!

 

 Antanas Škėma 'Balta drobulė'

Go down 
+5
Samantha
AurėjaFėja
angeliukas
Džuljeta
alce a pois
9 posters
AutoriusPranešimas
alce a pois
Administratorius.
alce a pois


Pranešimų skaičius : 1295
Amžius : 32
Miestas : Kretinga/Kaunas
Registracijos data : 2008-04-29

Antanas Škėma 'Balta drobulė' Empty
RašytiTemos pavadinimas: Antanas Škėma 'Balta drobulė'   Antanas Škėma 'Balta drobulė' Icon_minitimePir. 10 25, 2010 8:17 pm

Antanas Škėma 'Balta drobulė' 9986-02-697-0

Šiame iškiliausiame A. Škėmos (1911—1961) romane svarstomos individo sielos, talento ir menkystės problemos šių dienų pasaulyje. Jos atsiskleidžia per pagrindinio herojaus Antano Garšvos sąmonę, kuri romane atrodo kaip savotiška erdvė, pro kurią plaukia šeimos praeities prisiminimai, desperatiška dabartis su dramatiškais meilės trikampio išgyvenimais ir laikas, vedantis herojų į beprotybę.
Atgal į viršų Go down
http://be-politikos.blogspot.com
Džuljeta
Spaustuvė.
Džuljeta


Pranešimų skaičius : 1546
Amžius : 35
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2008-04-26

Antanas Škėma 'Balta drobulė' Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Antanas Škėma 'Balta drobulė'   Antanas Škėma 'Balta drobulė' Icon_minitimeŠt. 10 30, 2010 2:05 am

Skaičiau - nepatiko. Sąmonės srautas... tfu. Tiesiog nemėgstu tokios destruktyvios (kaip man pasirodė) literatūros.
Atgal į viršų Go down
angeliukas
Skiemuo.



Pranešimų skaičius : 51
Amžius : 33
Registracijos data : 2010-07-25

Antanas Škėma 'Balta drobulė' Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Antanas Škėma 'Balta drobulė'   Antanas Škėma 'Balta drobulė' Icon_minitimePen. 11 05, 2010 12:06 am

.


Paskutinį kartą redagavo angeliukas, Št. 03 06, 2021 11:06 am. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų Go down
alce a pois
Administratorius.
alce a pois


Pranešimų skaičius : 1295
Amžius : 32
Miestas : Kretinga/Kaunas
Registracijos data : 2008-04-29

Antanas Škėma 'Balta drobulė' Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Antanas Škėma 'Balta drobulė'   Antanas Škėma 'Balta drobulė' Icon_minitimePir. 11 08, 2010 6:16 am

Nuomonė apie šį romaną - dvejopa.
Kai skaičiau ją, tai LABAI kankinausi. Buvo labai neįdomu, nuobodu, nesuprantama ir t.t. Visiškai nepatiko ir neįžvelgiau ten nieko gero. Nič nieko.
O paskui nagrinėjom ją per literatūrą. Ir žinot ką? Pradėjo patikti.. Škėma turbūt vienintelis autorius, apie kurį tiek daug žinau (ar bent jau žinojau tuo metu, kai man to reikėjo Very Happy). Ir jo kūrybą pasidarė lengva nagrinėti. Parašiau iš Baltos drobulės tris interpretacijas, ko nesu darius nė su vienu kitu kūriniu (į šį skaičių įeina ir egzaminas). Per egzaminą Balta drobulė apskritai mane išgelbėjo, nes kitaip nebūčiau pasiekusi tokio rezultato, kokį gavau. Kadangi apie kūrinį žinojau nemažai, apie autorių taip pat, tai buvo nesunku ir parašyti :)
Apskritai Balta drobulė dabar man yra vienas ryškiausių darbų lietuvių literatūroje, ir mielai perskaityčiau ją dar kartą. Žinau, kad jau visiškai kitaip į tai pažiūrėčiau.
Atgal į viršų Go down
http://be-politikos.blogspot.com
AurėjaFėja
Lapas.



Pranešimų skaičius : 268
Amžius : 32
Miestas : Tarp Rietavo ir Kauno.
Registracijos data : 2009-10-24

Antanas Škėma 'Balta drobulė' Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Antanas Škėma 'Balta drobulė'   Antanas Škėma 'Balta drobulė' Icon_minitimeTr. 11 10, 2010 9:08 pm

Mano sesuo neseniai perskaitė šį kūrinį ir jos nuomonė visiškai priešinga mano nuomonei. Jai tai pats geriausias lietuviškas kūrinys. Aš nebūčiau linkusi jo taip vertinti. Tai išskirtinis kūrinys, įdomiai parašytas, bet tik tiek. Bet čia tik mano subjektyvi nuomonė. cherry
Atgal į viršų Go down
http://aurejafeja-perpetuo.blogspot.com/
Samantha
"Bendrojo skaitymo" viršininkė
Samantha


Pranešimų skaičius : 1413
Amžius : 30
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-02-08

Antanas Škėma 'Balta drobulė' Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Antanas Škėma 'Balta drobulė'   Antanas Škėma 'Balta drobulė' Icon_minitimeSk. 05 13, 2012 7:08 am

Nepasakyčiau, kad esu lietuvių literatūros mėgėja, bet šį kartą žemai lenkiu galvą prieš šį Antano Škėmos kūrinį.

Daugelis sako, kad sunku suprasti kūrinį dėl čia aptinkamos sąmonės srauto technikos. Mintys ganėtinai padrikos, tokios, kokios dažniausiai ir sukasi mūsų galvose, kūrinys neprimena įprasto, iki smulkmenų sudėlioto romano. Bet man visai nebuvo sunku atsekti siužetą, manau, jei skaitai įsigilinęs, suprasti, kur mintys peršoka, tikrai lengva. Žinoma, tokios knygos nepaskaitysi kur autobuse ir triukšme, nes nieko nesuprasi. Ji tobulai tinka ramiai įsitaisius lovoje, kai dar turi šviesią galvą.

Personažas Antanas Garšva turi nemažai bendro su pačiu autoriumi. Jis, kaip ir kuriamas personažas, dirbo keltuvininku viešbutyje, turėjo palikti savo šalį, išgyveno panašius sukrėtimus. Romane puikiai atskleidžiama darbo lifte monotonija, dėl kurios personažas nugrimzta į širdžiai mielus (o kartais ir nelabai) prisiminimus, kitos šalies svetimumas, neišsipildžiusios svajonės.

Ši knyga tikrai sukėlė daug minčių. Susimąsčiau, kad tikrai nenoriu emigruoti, kad man gera čia, kur visiems blogai, kad nenoriu palikti savo svajonių ir dirbti kaip juodadarbė dėl didesnės algos, kad lietuvių literatūra tikrai turi savų perliukų, tik reikia juos atrasti, kad praeitis yra svarbi kiekvienam iš mūsų ir kad vaikystės patyrimai daro didelę įtaką vėlesniam mūsų gyvenimui.

Rekomenduoju. Visiems. Taip, kai kam ji nepatiks, kai kas jos nesupras, bet manau, kad tai geras penas apmąstymams.
Atgal į viršų Go down
Gerbera.
Skiemuo.



Pranešimų skaičius : 37
Amžius : 30
Registracijos data : 2009-07-04

Antanas Škėma 'Balta drobulė' Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Antanas Škėma 'Balta drobulė'   Antanas Škėma 'Balta drobulė' Icon_minitimeŠt. 05 19, 2012 9:34 pm

Skaičiau du kartus.Iš pradžių patiko,kol nepradėjom nagrinėt per literatūrą.Tada supratau,kad nieko nesupratau.Žodžiu,kai nesupranti,tai ir nepatinka.
Atgal į viršų Go down
hoshi
Raidė.
hoshi


Pranešimų skaičius : 18
Amžius : 28
Registracijos data : 2012-07-29

Antanas Škėma 'Balta drobulė' Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Antanas Škėma 'Balta drobulė'   Antanas Škėma 'Balta drobulė' Icon_minitimeSk. 07 29, 2012 3:53 am

Nežinau ar supratau, bet patiko. Noriu perskaityti dar kartą, tik šį kartą atidžiau.
Atgal į viršų Go down
http://marcelemokosigyventi.blogspot.com/
Monika
Dalis.
Monika


Pranešimų skaičius : 410
Amžius : 31
Miestas : Jurbarkas/Vilnius
Registracijos data : 2009-06-07

Antanas Škėma 'Balta drobulė' Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Antanas Škėma 'Balta drobulė'   Antanas Škėma 'Balta drobulė' Icon_minitimeKv. 08 02, 2012 6:36 am

greitai perskaičiau, tačiau nuomonė... bloga. nepatiko, ne man turbūt tokį stilių suprast, nu nesąmonė gryna..
Atgal į viršų Go down
konstanta
Raidė.
konstanta


Pranešimų skaičius : 5
Amžius : 29
Registracijos data : 2014-05-24

Antanas Škėma 'Balta drobulė' Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Antanas Škėma 'Balta drobulė'   Antanas Škėma 'Balta drobulė' Icon_minitimeŠt. 05 24, 2014 6:43 am

Skaičiau mokykloje kaip privalomą literatūrą. Du kartus, viena kartą vasarą, o antrą kai teko nagrinėti. Pirmą kartą nelikau sužavėta, bet antrą kartą susiskaitė greitai, o ir įspūdį paliko neblogą. Įdomiai suregztas labai liūdnas pasakojimas. Iš mokyklinių vienas labiausiai patikusių.
Atgal į viršų Go down
Sponsored content





Antanas Škėma 'Balta drobulė' Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Antanas Škėma 'Balta drobulė'   Antanas Škėma 'Balta drobulė' Icon_minitime

Atgal į viršų Go down
 
Antanas Škėma 'Balta drobulė'
Atgal į viršų 
Puslapis 11
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Skaitantiems :: Literatūra :: Lietuvių literatūra-
Pereiti į: