rodiklisrodiklis  BLOGAS  DUKDUK  IeškotiIeškoti  Narių sąrašasNarių sąrašas  Vartotojų grupėsVartotojų grupės  RegistruotisRegistruotis  Draugai  PrisijungtiPrisijungti  
Mūsų blogas apie knygas - http://skaitantiems.blogspot.com - kviečiame apsilankyti!

Share | 

Bendrasis skaitymas nr. 5 (Mario Puzo 'Šeima')

Go down 
AutoriusPranešimas
alce a pois
Administratorius.

Pranešimų skaičius : 1295
Amžius : 27
Registracijos data : 2008-04-29

RašytiTemos pavadinimas: Bendrasis skaitymas nr. 5 (Mario Puzo 'Šeima')   Sk. 08 08, 2010 8:35 am

Na štai, prašom, dalinkitės įspūdžiais :)
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://be-politikos.blogspot.com
Monika
Dalis.

Pranešimų skaičius : 410
Amžius : 26
Registracijos data : 2009-06-07

RašytiTemos pavadinimas: Re: Bendrasis skaitymas nr. 5 (Mario Puzo 'Šeima')   Pir. 08 09, 2010 4:25 am

Tai va, perskaičiau šią knygą. Tikėjausi, kad knyga bus įtraukianti, nes jau esu skaičius Mario Puzo knygų, ir tas, kuria skaičiau, labai sudomino, ir nenusivyliau. Ji tikrai buvo tokia. Man apskirtai patinka šio rašytojo gebėjimas taip viską įdomiai perteikti, sudominti skaitytoją taip, kad jis nenorėtų paleisti knygos iš rankų. Na, o dabar kalbant apie šią knygą... Iš tiesų, prieš pradedant skaityti "Šeimą", nieko nebuvau girdėjusi apie Bordžas. O dabar žinios pasipylė lyg iš gausybės rago. (pasirodo, namie turim dar vieną knygą apie juos, o ką tik perskaičiau temą vienoje knygoje apie Lukreciją Bordžą.) Buvo nemalonu skaityti apie kraujomaišą tarp brolio ir sesers, nesmagu skaityti, kaip apibūdinamas popiežiaus gyvenimas, nes man, vis dėlto, kaip krikščionei, popiežius yra vienas iš geriausių pavyzdžių, na bent jau turi toks būti, o štai knygoje, jis pateikiamas iš...na, iš blogosios pusės. Turbūt iš visų veikėjų man labiausiai patiko Lukrecija ir Čezarė. Nesvarbu, kad būtent jie užsiėmė intymiais ryšiais, nors buvo brolis ir sesuo. Jie man buvo įdomiausi, ir turbūt labiausiai intriguojantys personažai. Lukrecija - jauna mergina, kuri tik įrankis tėvo (popiežiaus) rankose, ir privalanti jam paklusti, todėl turi tekėti už įvairių vyrų. Vat dėl to ją užjaučiu, nors su antruoju vyru ir turėjo laimingą gyvenimą, kol kai kurie įvykiai nepasuko į blogą kelią. Bet Lukrecija yra tvirto būdo, ir stengėsi nepasiduoti bent dėl savo vaikų. Čezarė - metęs kardinolo pareigas, tampa popiežiaus kariuomenės vadu. (ir dar kokiomis aplinkybėmis: juo tampa tik tada, kai Chofrė nužudo Chuaną. [jie Čezarės ir Lukrecijos broliai]). Nors knygoje akcentuojama, kad Čezarė buvo labai karingas ir valdžios ištroškęs vyras, bet man jis atrodė ir mylintis savo šeimą bei besistengiantis, kad jiems būtų kuo geriau. Ką galiu pasakyti apie kitus šeimos narius? Chuanas kėlė vien neigiamas emocijas, o Chofrė irgi. Taip, jis mylėjo savo žmoną; taip, gaila, kad jai taip atsitiko romano pabaigoje, bet žudyti brolį ir tėvą (bent jau aš manau, kad jis jį nužudė) tikrai niekšinga (kad ir ką brolis ar tėvas padarė). Šios šeimos istorijos pabaiga graudi, bet visada galinguosius ištinka panašus galas. Vertinčiau šią knygą tikrai puikiai, nes ji turi tai, ko reikia gerai knygai: gerą siužetą, intriguojančius veikėjus, įtaigų pasakojimo būdą. Ir kažkiek tikros istorijos.

10. :)
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Džuljeta
Spaustuvė.

Pranešimų skaičius : 1546
Amžius : 29
Registracijos data : 2008-04-26

RašytiTemos pavadinimas: Re: Bendrasis skaitymas nr. 5 (Mario Puzo 'Šeima')   Pen. 08 13, 2010 11:18 pm

Perskaičiau, patiko. Tikrai įdomi knyga, puikus siužetas ir veikėjų charakteriai. Kiek daug blogio gali padaryti valdžios troškimas...
Man, priešingai nei Monikai, Čezarė kėlė vien neigiamas emocijas - net ir jo neva malonus elgesys su užkariautų teritorijų gyventojais buvo pastūmėtas vien naudos sau, gyventojų užtarimo siekimo. Jo troškimas turėti seserį vien tik sau (pamirštant kraujomaišą), visas ribas peržengiantis pavydas...
Labiausiai iš veikėjų man patiko Sanča, išties tvirta ir karinga moteris, sugebanti išsikovoti beveik viską. Lukrecija buvo tiesiog kaip viena iš daugelio to meto moterų, paklūstančių tėvams, broliams ir kitiems, viršesniems už ją. Jos buvimas tarsi atsvėrė visą tą knygoje vaizduojamą purvą, bet kaip veikėja ji manęs nesužavėjo.
Atgal į viršų Go down
sandrinė
Spaustuvė.

Pranešimų skaičius : 1227
Amžius : 25
Registracijos data : 2009-03-14

RašytiTemos pavadinimas: Re: Bendrasis skaitymas nr. 5 (Mario Puzo 'Šeima')   Pir. 08 16, 2010 4:33 am

oMG, jau vyksta bendrasis skaitymas. Gaila, kad negalėsiu jame dalyvauti ;//
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://sandrineslasai.blogspot.com
Monika
Dalis.

Pranešimų skaičius : 410
Amžius : 26
Registracijos data : 2009-06-07

RašytiTemos pavadinimas: Re: Bendrasis skaitymas nr. 5 (Mario Puzo 'Šeima')   Pir. 08 16, 2010 5:14 am

jis jau vyksta nežinia nuo kada. ;]
Atgal į viršų Go down
Samantha
"Bendrojo skaitymo" viršininkė

Pranešimų skaičius : 1413
Amžius : 25
Registracijos data : 2009-02-08

RašytiTemos pavadinimas: Re: Bendrasis skaitymas nr. 5 (Mario Puzo 'Šeima')   Tr. 08 18, 2010 5:39 am

Štai ir aš perskaičiau ;] . Kadangi jau anksčiau teko skaityti keletą knygų, kur buvo minimi Bordžos, tai palyginus su jomis, čia autorius LABAI gražiai ir palankiai atsiliepia apie jų šeimą. Bent jau kiek man teko girdėti- tie poetų susitikimai pas Lukreciją virsdavo siaubingomis orgijomis ( čia, žinoma, to nemini). Na tiek to, reikia pabandyti vertinti iš gerosios jų pusės. Rodrigas, Čezarė, Chuanas nesužavėjo visiškai, jie tiesiog buvo valdžios trokštantys, linkę sunaikinti visus kliudančius pasiekti jų tikslą žmones. Lukrecija... na čia ji vaizduojama mažiausiai nusidėjusi iš visos šeimos, bet vis tiek nelabai man patiko, nes buvo linkusi paklusti tėvui. Kaip ir Džuljetai, man patiko Sanča ir dar visai patiko Chofrė. Kaip jauniausias, mažiausiai mylimas ir laikomas kvailiuku įrodė, kad gali pakovoti dėl savo žmonos. Vertinčiau knygą- patiko, bet galėjo būt ir geriau. 9/10 Šeštadienį bandysiu žiūrėti filmą - Popiežius Bordža, pastatytas ispanų, bet nežinau, ar pagal šią knygą.

Sponsored content

RašytiTemos pavadinimas: Re: Bendrasis skaitymas nr. 5 (Mario Puzo 'Šeima')   

Atgal į viršų Go down

Bendrasis skaitymas nr. 5 (Mario Puzo 'Šeima')
Atgal į viršų 
Puslapis 11