Skaitantiems
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
rodiklisrodiklis  BLOGAS  Latest imagesLatest images  IeškotiIeškoti  RegistruotisRegistruotis  Draugai  PrisijungtiPrisijungti  
Mūsų blogas apie knygas - http://skaitantiems.blogspot.com - kviečiame apsilankyti!

 

 Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė"

Go down 
+10
Nemiegok!
Snaigėse
Diute
Chanym
angeliukas
summer sun
raminta
Smitė.^
Monikazka
Pentagrama.
14 posters
AutoriusPranešimas
Pentagrama.
Skyrius.
Pentagrama.


Pranešimų skaičius : 337
Amžius : 29
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-08-23

Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė"   Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė" Icon_minitimePen. 06 18, 2010 8:35 pm

Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė" 5xrh4i

Čiauškutė – skaitomiausias, į daugelį kalbų išverstas žymaus turkų rašytojo Rešato Nurio Giuntekino romanas. Jo veikėja – kilmingos Stambulo šeimos atstovė Feridė, pravarde Čalykušu, arba Čiauškutė, dėl nelaimingos meilės pabėga iš namų ir mokytojaudama atokiuose Turkijos azijinės dalies – Anatolijos – kaimuose ir miesteliuose patiria įvairiausių nuotykių. Feridės idealizmas, tyrumas, prancūzų pensione gerai išauklėtos mergaitės manieros, iš pradžių jai labai trukdo, bet ilgainiui pelno aplinkinių pagarbą, kuri jai teikia pasitikėjimo savimi. Romanas užima išskirtinę vietą turkų literatūroje ne tik dėl spalvingų charakterių ir skaitytojų pamiltos herojės, bet ir dėl to, kad parodo XX a. pradžios Turkijos visuomenės europėjimo procesus ir yra naujosios turkų literatūros pavyzdys.

Ir kaip jums ši knygą, esate skaitę?
Atgal į viršų Go down
Monikazka
Raidė.
Monikazka


Pranešimų skaičius : 9
Amžius : 30
Miestas : Tauragė
Registracijos data : 2010-06-13

Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė"   Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė" Icon_minitimePen. 06 18, 2010 10:08 pm

Buvau pasiėmus iš bibliotekos, bet taip ir nebaigiau skaityt. Berods, kelis pirmuosius puslapius teperskaičiau.Dabar turiu tokią mintį vėl tą knygą pasiimt ir skaityt : )
Atgal į viršų Go down
Smitė.^
Biblioteka.
Smitė.^


Pranešimų skaičius : 712
Amžius : 30
Miestas : Kuršėnai
Registracijos data : 2008-06-15

Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė"   Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė" Icon_minitimeŠt. 06 19, 2010 3:55 am

Padovanojau draugei per gimtadienį. Sakė, nepaisant tų keturių šimtų puslapių, perskaitė greitai - pasirodo, labai patiko. Džiaugiuos, kad neprašoviau dovanodama klasiką. Būtinų būtiniausiai perskaitysiu. Jau vien kiek žvaigždučių knygai prideda faktas, kad mano mama nenustoja "Čiauškutės" girti. ;D Kai tik papuls po ranka, nedvejosiu ir aš.
Atgal į viršų Go down
Pentagrama.
Skyrius.
Pentagrama.


Pranešimų skaičius : 337
Amžius : 29
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-08-23

Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė"   Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė" Icon_minitimeŠt. 06 19, 2010 5:03 am

Mano mama ją taip pat labai giria, visgi jos mėgstamiausia jaunystės knyga.;D
O man pačiai ji taip pat labai patiko, įdomiai aprašyta Feridės istorija tiksliau pati Feridė man labai patiko, dėl savo išsiskiriančio charakterio.
Knyga labai greitai ir lengvai skaitėsi ir yra viena geriausių mano skaitytų knygų.
Atgal į viršų Go down
raminta
Raidė.



Pranešimų skaičius : 3
Amžius : 34
Registracijos data : 2010-02-04

Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė"   Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė" Icon_minitimePir. 06 28, 2010 5:07 am

Ha!.. mano mama taip pat ja labai gyre, ir jai labai ji patiko.. man, tikriausiai, taip pat patiko. Idomu buvo suzinoti apie ju paprocius, ir chareakteriu piesimo technika patiko, jie linksmi, liudni ir pavydus, patenka i smaikscias situacijas, taciau gali kartais pasirodyti, kad knyga per daug "uztesta".
Atgal į viršų Go down
summer sun
Žodis.
summer sun


Pranešimų skaičius : 81
Amžius : 29
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2010-07-07

Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė"   Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė" Icon_minitimeTr. 07 07, 2010 5:52 am

man irgi mama rekomendavo... :) perskaiciau ir labai patiko :)
Atgal į viršų Go down
angeliukas
Skiemuo.



Pranešimų skaičius : 51
Amžius : 33
Registracijos data : 2010-07-25

Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė"   Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė" Icon_minitimeKv. 10 21, 2010 12:21 am

.


Paskutinį kartą redagavo angeliukas, Št. 03 06, 2021 11:06 am. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų Go down
Chanym
Raidė.
Chanym


Pranešimų skaičius : 28
Amžius : 30
Miestas : Vakarų Lietuva
Registracijos data : 2011-01-16

Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė"   Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė" Icon_minitimePir. 01 17, 2011 12:10 am

rekomendavo ir paskolino lietuvių mokytoja,tokią seno leidimo,tai nuostabi knyga,gal ir už džeinę eir labiau patiko I love you
Atgal į viršų Go down
Diute
Raidė.
Diute


Pranešimų skaičius : 20
Amžius : 27
Registracijos data : 2011-03-09

Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė"   Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė" Icon_minitimeKv. 03 17, 2011 7:12 am

Mama ir teta rekomendavo sakė, kad įdomi ir man turėtų patikti ir ir pasiimiau paskaityti iš tetos.
Ir turiu pasakyti, kad džiaugiuosi, kad tokią skaičiau, nes įdomu buvo skaityti tokią knygą ;)
Atgal į viršų Go down
Snaigėse
Skiemuo.
Snaigėse


Pranešimų skaičius : 41
Amžius : 31
Registracijos data : 2010-02-14

Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė"   Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė" Icon_minitimePir. 04 18, 2011 3:39 am

Miela ir paprasta knygutė, lengvam paskaitymui. Visai patiko:)
Atgal į viršų Go down
http://knyginejimai.wordpress.com/
Nemiegok!
Raidė.
Nemiegok!


Pranešimų skaičius : 16
Amžius : 28
Registracijos data : 2011-06-27

Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė"   Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė" Icon_minitimePir. 06 27, 2011 11:33 pm

Pusseserė atidavė šią knygą, senesnio leidimo, ir sakė, kad buvo jos mėgstamiausia. Dar neperskaičiau, bet skaitysiu. (:
Atgal į viršų Go down
Snaigė
Skiemuo.
Snaigė


Pranešimų skaičius : 47
Amžius : 26
Miestas : Visaginas
Registracijos data : 2010-12-07

Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė"   Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė" Icon_minitimeKv. 06 30, 2011 5:36 am

"Čiauškutę" skaičiau prieš gerus du - tris metus ( o gal daugiau...? ). Taipogi tai buvo mamos rekomenduota knyga. Dabar jau nelabai pamenu ar labai patiko, bet perskaičiau greitokai. Nesigailiu, kad skaičiau, nes iš tiesų tai graži meilės istorija. Na, bent jau labai įtikinamai viskas aprašoma. Taip, kad rekomenduoju. :)
Atgal į viršų Go down
Skaitanti
Raidė.



Pranešimų skaičius : 3
Amžius : 91
Registracijos data : 2011-11-29

Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė"   Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė" Icon_minitimePir. 12 12, 2011 7:03 am

Skaičiau ir labai patiko study tik gal senesnio leidimo vertimas geresnis buvo nei naujojo... nesuprantu kam versti dar kartą knygą, kuri jau yra išversta??? Paėmei ir spausdini :)
Atgal į viršų Go down
Samantha
"Bendrojo skaitymo" viršininkė
Samantha


Pranešimų skaičius : 1413
Amžius : 30
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-02-08

Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė"   Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė" Icon_minitimeSk. 05 13, 2012 7:24 am

Kūrinys, kurio centre - meilė. Čia pasiteisina posakis - nuo neapykantos iki meilės tik vienas žingsnis. Galbūt tokią meilę sutikti net ir smagiau, siužetas nėra nuspėjamas. Autorius tikrai talentingai sugebėjo įsijausti į merginos personažą, visgi daugiausiai kūrinyje buvo kalbama pirmuoju asmeniu, dienoraščio principu, tik pabaigoje įvykiai pasakojami iš šalies. Personažai su labai ryškiai išreikštais charakteriais, ypač patiko pagrindinė veikėja, ji tokia charizmatiška. Nors beskaitydama šią knygą, aptikau ne vieną panašumą į Brontės „Džeinę Eir“, tas pats bėgimas nuo meilės, mokytojavimas, sugrįžimas, maištingas būdas ir pan., tik kad Džeinė Eir buvo negraži, o štai Feridė aprašoma kaip tikra gražuolė. Na, bet nesigilinsiu, pati atmosfera visai kitokia, čia Turkija, ir papročiai, ir tradicijos kitokios. Džiaugiuosi, kad galėjau labiau pažinti tos šalies tradicijas, žinoma, dabar jos šiek tiek pasikeitusios, bet vis tiek įdomu buvo. Ir pačių įvykių čia nemažai, pagrindinei veikėjai ne vieną kartą tenka keisti savo gyvenamąją vietą, sulig kiekvienu miestu skiriasi ir gyventojų pažiūros, taip autorius parodo mums, kad skirtinguose Turkijos kraštuose vyrauja skirtingos tradicijos (na, nėra jos drastiškai kitokios, bet skirtumą pajusti tikrai galime). Pats kūrinys man pasirodė labai šiltas, gal todėl, kad buvo rašomas kaip merginos dienoraštis, kažkaip tie jausmai pateikti būtent tokia forma, kokia man ir norėjosi. Galbūt vietomis šiek tiek per daug buvo man to savęs apgaudinėjimo. Nors priskirčiau šią knygą prie lengvesnio tipo kūrinių, kurie neįpareigoja skaitytoją ieškoti kažkokių tai poteksčių, bet jokiu būdu negaliu teigti, kad tai niekalas. Tikrai nebloga knyga laisvalaikiui, smagiai skaitosi, nors abejoju, ar turi kažkokią ypatingą išliekamąją vertę. Bet man to ir reikėjo, tad nesiskundžiu :) Rekomenduoju vasarai :)
Atgal į viršų Go down
Jolcay
Raidė.



Pranešimų skaičius : 7
Amžius : 43
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2014-04-21

Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė"   Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė" Icon_minitimePir. 05 12, 2014 6:46 pm

O man ši knyga žiauri.. Paskutinius 20 psl. su ašarom skaičiau. Stipri buvo Feridė.. Aš taip nesugebėčiau. neišlikčiau tokiom aplinkybėm. O tas Kiamranas pasirodė visiškas lepšys... Myli ir stena... Vyrai... ką iš jų norėt... Feridės vietoj išvis įš tokį vyrą nežiūrėčiau..
Atgal į viršų Go down
Sponsored content





Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė"   Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė" Icon_minitime

Atgal į viršų Go down
 
Rešadas Nuris Giuntekinas "Čiauškutė"
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Skaitantiems :: Literatūra :: Grožinė literatūra :: Populiarioji literatūra-
Pereiti į: