Skaitantiems
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
rodiklisrodiklis  BLOGAS  Latest imagesLatest images  IeškotiIeškoti  RegistruotisRegistruotis  Draugai  PrisijungtiPrisijungti  
Mūsų blogas apie knygas - http://skaitantiems.blogspot.com - kviečiame apsilankyti!

 

 Viljamas Šekspyras „Hamletas“.

Go down 
+24
Samantha
Mažoji Fėja
Erika
cocoro
Smitė.^
deimuliuxe
Otilija
Akiro
AurėjaFėja
varpeliai
sandrinė
Šerey
Monika
Beveik`
Tiesos melagė
Karamelinė Saulė
dutė
Dredūra.Iššukuota.
alce a pois
Dov.
LaLamber
Jelly
Džuljeta
Nuo stogo
28 posters
Pereiti prie : 1, 2  Next
AutoriusPranešimas
Nuo stogo
Administratorius.
Nuo stogo


Pranešimų skaičius : 2679
Amžius : 31
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2008-04-25

Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Viljamas Šekspyras „Hamletas“.   Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Icon_minitimeŠt. 04 26, 2008 9:27 am

Viljamas Šekspyras „Hamletas“. 9986-06-039-6

Anotacija.
„Hamletas“ – vienas sudėtingiausių V. Šekspyro kūrinių, išsiskiriantis kitokiais veikėjais, kitokiu jų tragizmu, kitokia ir tragedijos dvasine kompozicija. Be to, daugiausia reikšmės „Hamleto“ tragedija turi ateities, o gal ir dabarties literatūrai. Šiuosyk ir pažvelgsiu į labiausiai nagrinėjamą ir komentuojamą, o gal ir ne, kritikų kūrinį.

Reikėtų paminėti, kad V.Šekspyras šią tragediją parašė XVII a. ir tarsi „nukopijavo“ nuo XVI a. pab. Anglijoje statomos pjesės „Hamletas“, o gal ir rėmėsi pavadinimu apie Jutlandijos princą Amletą, atkeršijusį dėdei ir patėviui už tėvo nužudymą, kurį pirmasis užrašė apie XIII a. danų metraštininkas Saksas Gramatikas. Taigi siužetui medžiagą Šekspyras ėmė iš įvairių šaltinių. Mano manymu, kodėl reikėtų domėtis šiuo kūriniu yra tai, kad naujoji Šekspyro drama tuo metu pranoko ankstesniąją ir išstūmė ją iš teatro repertuaro.

„Hamletas“ – poetinė Renesanso drama. Čia mąstoma ir kalbama poetiniais vaizdais ir sąvokomis. Nors tragedija parašyta eiliuota forma, vis dėlto manau, kad ir ne taip sunku šią dramą skaityti. Tad kuo šis kūrinys toks jau svarbus ir įdomus?

Penkių veiksmų tragedija komponuojama taip, kad visų įvykių centre atsiduria danų princas Hamletas. Tačiau antraeiliai personažai – Klaudijus, Gertrūda, Ofelija, Polonijus išgyvena savo tragediją. Šekspyro poetinės tragedijos veiksmo vieta ir laikas labai neapibrėžti, antravertus, tragedijos veiksmas vyksta labai konkrečioje aplinkoje – karaliaus dvare. Nors drama prasideda labai keistai – pilies sargybai vidurnaktį ima vaidentis buvusio karaliaus šmėkla. Bet tai mane dar labiau sudomino ir norėjosi skaityti toliau. Štai kaip gudriai V. Šekspyras sumanė pradėti kūrinį. Hamletas yra sukrėstas motinos poelgio. Ji išteka praėjus vos dviem mėnesiams po karaliaus mirties už jo brolio Klaudijaus, taip negerbdama mirusio vyro. Be to, Hamletas vėliau susitinka su tėvo šmėkla. Taip turbūt princą ir apima siaubas, o gal ir neviltis. Net kyla minčių apie savižudybę, kai jam vėliau iškyla klausimas: „būti ar nebūti“. Kuris šiais laikais tikrai, o gal ir ne, yra žinomas. Tai gal ir pats populiariausias iš visų Šekspyro paminėtųjų.
Kūrinyje pasirodo ir Hamleto beprotystė, kuri ir didina, draminę įtampą, bet taip Hamletui gal ir geriau, nes jis gali paslėpti vidinį nerimą. Be to, Šekspyras nepatingėjo parašyti, o gal ir taip, dialogų, be kurių ši drama būtų tikrai ne drama. Čia vyrauja konfliktai, kuriuose priešinami teigiamieji ir neigiamieji personažai. Tai dialogai tarp Hamleto ir Ofelijos, ar motinos. Hamletas kalba atvirai, nori įrodyti savo tiesą (kai kalbasi su motina apie šmėklą) ar skaudina savo žodžais Ofeliją – savo mylimąją.

Hamletas delsia keršyti, todėl po specialiai surengto spektaklio, kai Klaudijus iš jo išbėga, jo abejonės išsisklaido. Bet, mano manymu, Hamletas yra gana naivus – juk karalius gali susivaldyti ir neparodyti savo susijaudinimo, neišsiduoti. Štai Šekspyras apie tai, turbūt, ir nepasamprotavo! Bet, kita vertus, taip pasitikėti žmonių jausmų išraiškomis Šekspyro laikais buvo įprasta.

Na, o kūrinio pabaiga gana tragiška ir netikėta. Nors tai būdinga ir kitoms Šekspyro tragedijoms. Hamletas pasitraukia iš šio pasaulio, o tai rodo, koks jis negailestingas pats sau. Tuo pačiu, žuvimas – ir pralaimėjimas, ir pergalė. Toks dramatiškas poelgis verčia mus susimątyti apie gyvenimą, turime patys padaryti išvadas.

(Anotacija paimta iš http://www.rasyk.lt/knygos/hamletas/726.html)
Atgal į viršų Go down
http://junior-painkiller.blogspot.com
Džuljeta
Spaustuvė.
Džuljeta


Pranešimų skaičius : 1546
Amžius : 35
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2008-04-26

Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Viljamas Šekspyras „Hamletas“.   Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Icon_minitimeŠt. 04 26, 2008 9:48 pm

Nuostabi knyga/drama, ir nuostabi ji viskuo. Kuo daugiau ją skaitau, tuo daugiau paslėptų prasmių atrandu


Paskutinį kartą redagavo Džuljeta, Št. 04 26, 2008 11:44 pm. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų Go down
Nuo stogo
Administratorius.
Nuo stogo


Pranešimų skaičius : 2679
Amžius : 31
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2008-04-25

Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Viljamas Šekspyras „Hamletas“.   Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Icon_minitimeŠt. 04 26, 2008 10:11 pm

Neskaičiusi, bet kadanors, esu tikra, perskaitysiu.
Tik gal pradėsiu nuo Romeo ir Džuljetos, nes kaip supratau, šis sudėtinsnis.
Atgal į viršų Go down
http://junior-painkiller.blogspot.com
Džuljeta
Spaustuvė.
Džuljeta


Pranešimų skaičius : 1546
Amžius : 35
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2008-04-26

Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Viljamas Šekspyras „Hamletas“.   Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Icon_minitimeŠt. 04 26, 2008 11:45 pm

^
taip bent jau priimta manyti xD tiems, kurie negyvena ir nekvėpuoja Romeo ir Džuljeta, t.y. visiems, išskyrus mane, taip ir atrodo. :lol: :P
Atgal į viršų Go down
Nuo stogo
Administratorius.
Nuo stogo


Pranešimų skaičius : 2679
Amžius : 31
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2008-04-25

Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Viljamas Šekspyras „Hamletas“.   Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Icon_minitimeSk. 04 27, 2008 4:04 am

Va va, todėl ir aš taip manysiu.
What a Face
Atgal į viršų Go down
http://junior-painkiller.blogspot.com
Jelly
Sakinys.



Pranešimų skaičius : 119
Amžius : 29
Registracijos data : 2008-04-26

Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Viljamas Šekspyras „Hamletas“.   Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Icon_minitimePir. 05 05, 2008 6:39 am

tokių knygų aš dar neskaitau xD
Atgal į viršų Go down
LaLamber
Pastraipa.
LaLamber


Pranešimų skaičius : 147
Amžius : 28
Registracijos data : 2008-05-04

Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Viljamas Šekspyras „Hamletas“.   Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Icon_minitimePir. 05 05, 2008 6:48 am

Faktas, kad aš dar per jauna tokiem kūriniam. ;D
Atgal į viršų Go down
Jelly
Sakinys.



Pranešimų skaičius : 119
Amžius : 29
Registracijos data : 2008-04-26

Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Viljamas Šekspyras „Hamletas“.   Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Icon_minitimePir. 05 05, 2008 6:50 am

LaLamber rašo:
Faktas, kad aš dar per jauna tokiem kūriniam. ;D
aš irgi xD
Atgal į viršų Go down
Dov.
Raidė.
Dov.


Pranešimų skaičius : 18
Amžius : 27
Miestas : Panevėžys.
Registracijos data : 2008-05-05

Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Viljamas Šekspyras „Hamletas“.   Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Icon_minitimePir. 05 05, 2008 6:57 am

Jelly rašo:
LaLamber rašo:
Faktas, kad aš dar per jauna tokiem kūriniam. ;D
aš irgi xD

Aš taip pat... drunken
Atgal į viršų Go down
Džuljeta
Spaustuvė.
Džuljeta


Pranešimų skaičius : 1546
Amžius : 35
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2008-04-26

Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Viljamas Šekspyras „Hamletas“.   Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Icon_minitimeAntr. 05 06, 2008 5:48 am

kyla natūralus klausimas - kam kurti temą, jeigu nė viena iš jūsų nesijaučiat pribrendusi šiam kūriniui? Suspect su savimi juk nepadiskutuosiu confused
Atgal į viršų Go down
LaLamber
Pastraipa.
LaLamber


Pranešimų skaičius : 147
Amžius : 28
Registracijos data : 2008-05-04

Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Viljamas Šekspyras „Hamletas“.   Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Icon_minitimeAntr. 05 06, 2008 6:13 am

Na tai lyg ir ne aš temą kūriau. ;DDD
Atgal į viršų Go down
Džuljeta
Spaustuvė.
Džuljeta


Pranešimų skaičius : 1546
Amžius : 35
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2008-04-26

Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Viljamas Šekspyras „Hamletas“.   Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Icon_minitimeAntr. 05 06, 2008 6:18 am

tai aš šiaip retorinį klausimą iškėliau xD netaikiau niekam. king
Atgal į viršų Go down
LaLamber
Pastraipa.
LaLamber


Pranešimų skaičius : 147
Amžius : 28
Registracijos data : 2008-05-04

Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Viljamas Šekspyras „Hamletas“.   Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Icon_minitimeAntr. 05 06, 2008 8:10 am

Kadangi nenutuokiu ką reiškia retorinis patylėsiu ;DDD
Atgal į viršų Go down
Nuo stogo
Administratorius.
Nuo stogo


Pranešimų skaičius : 2679
Amžius : 31
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2008-04-25

Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Viljamas Šekspyras „Hamletas“.   Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Icon_minitimeAntr. 05 06, 2008 8:32 am

Tai toks klausimas, į kurį nereikia atsakyti. Man panašu į pamąstymą garsiai. Man atrodo. Suspect
O Paulė tai pribrendus, su ja diskutuok. xDDDD Bet šiaip, tikrai ketinu tai skaityti.
What a Face
Atgal į viršų Go down
http://junior-painkiller.blogspot.com
alce a pois
Administratorius.
alce a pois


Pranešimų skaičius : 1295
Amžius : 32
Miestas : Kretinga/Kaunas
Registracijos data : 2008-04-29

Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Viljamas Šekspyras „Hamletas“.   Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Icon_minitimeAntr. 07 08, 2008 4:54 am

Tik dabar pasižiūrėjau, kad kažkam čia reikia su manimi diskutuoti xD
Deja, dar truputį per anksti. Ne todėl, kad būčiau tam nepribrendus, o dėl to, kad dar neskaičiau šios knygos. Dėl to kaltas mano lėtasis skaitymas Altorių šešėly, nes kai tą perskaitysiu, imsiuosi Hamleto ;> Dėl to noriu kuo greičiau pabaigti šešėlius.
Atgal į viršų Go down
http://be-politikos.blogspot.com
Dredūra.Iššukuota.
Pastraipa.
Dredūra.Iššukuota.


Pranešimų skaičius : 179
Amžius : 29
Miestas : Šiauliai
Registracijos data : 2008-06-24

Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Viljamas Šekspyras „Hamletas“.   Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Icon_minitimePen. 07 18, 2008 12:50 am

Turiu visą sonetą jo kūrinių. Žadu kada perskaityti (:
Atgal į viršų Go down
http://languota.blogspot.com
dutė
Lapas.
dutė


Pranešimų skaičius : 317
Amžius : 32
Miestas : šakiai
Registracijos data : 2008-06-10

Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Viljamas Šekspyras „Hamletas“.   Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Icon_minitimePen. 07 18, 2008 1:46 am

visą sonetą jo kūrinių? :s
Atgal į viršų Go down
http://tavo-bedos.blogspot.com
Dredūra.Iššukuota.
Pastraipa.
Dredūra.Iššukuota.


Pranešimų skaičius : 179
Amžius : 29
Miestas : Šiauliai
Registracijos data : 2008-06-24

Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Viljamas Šekspyras „Hamletas“.   Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Icon_minitimePen. 07 18, 2008 2:40 am

Taip (; ten kokios šešios. Na, to senovinio, gražaus leidimo (;
Atgal į viršų Go down
http://languota.blogspot.com
Džuljeta
Spaustuvė.
Džuljeta


Pranešimų skaičius : 1546
Amžius : 35
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2008-04-26

Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Viljamas Šekspyras „Hamletas“.   Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Icon_minitimePen. 07 18, 2008 5:57 am

^ sonetas = ... ;)
Atgal į viršų Go down
Karamelinė Saulė
Biblioteka.
Karamelinė Saulė


Pranešimų skaičius : 705
Amžius : 33
Miestas : Panevėžys
Registracijos data : 2008-06-17

Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Viljamas Šekspyras „Hamletas“.   Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Icon_minitimeŠt. 07 19, 2008 12:48 am

Iš būtinosios programinės literatūros vienas iš labiausiai patikusių kūrinių.
Tikrai puikus savo Hamleto monologais, jausmų atskleidimu, kova su pačiu savimi.
Paliko labai gerą įspūdį.
Viljamas Šekspyras „Hamletas“. 417828
Atgal į viršų Go down
http://ramumose.blogspot.com
alce a pois
Administratorius.
alce a pois


Pranešimų skaičius : 1295
Amžius : 32
Miestas : Kretinga/Kaunas
Registracijos data : 2008-04-29

Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Viljamas Šekspyras „Hamletas“.   Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Icon_minitimeSk. 07 27, 2008 12:25 pm

Perskaičiau.
Nu ir ką.. Man patiko ;D Tikrai. Šiaip ir maniau, kad patiks.. xD Bet ne tame esmė.
Labai patiko ta vieta, kur Hamletas kalbėjosi su Rozenkrancu ir
Gildensternu ir lygino save su fleita. Nu ten tikrai man labai patiko
:} O ir šiaip. Visi vidiniai prieštaravimai, ir pan. ;>
Dar labai neblogai, kad toje knygoje gale yra paaiškinimai kūriniams, tai lengviau skaityti :}
o tam karaliui tai taip ir reikia, lopas xD
Atgal į viršų Go down
http://be-politikos.blogspot.com
Nuo stogo
Administratorius.
Nuo stogo


Pranešimų skaičius : 2679
Amžius : 31
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2008-04-25

Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Viljamas Šekspyras „Hamletas“.   Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Icon_minitimePir. 07 28, 2008 1:48 am

Dredūra.Iššukuota. rašo:
Taip (; ten kokios šešios. Na, to senovinio, gražaus leidimo (;

Ir aš radau to pačio leidimo knygą, parsivežiau iš senelio. Very Happy
Atgal į viršų Go down
http://junior-painkiller.blogspot.com
Džuljeta
Spaustuvė.
Džuljeta


Pranešimų skaičius : 1546
Amžius : 35
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2008-04-26

Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Viljamas Šekspyras „Hamletas“.   Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Icon_minitimePir. 07 28, 2008 7:00 am

alce a pois rašo:

o tam karaliui tai taip ir reikia, lopas xD

mhm Twisted Evil . :) Viljamas Šekspyras „Hamletas“. 524762
Atgal į viršų Go down
Tiesos melagė
Pastraipa.
Tiesos melagė


Pranešimų skaičius : 150
Amžius : 29
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2008-06-24

Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Viljamas Šekspyras „Hamletas“.   Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Icon_minitimePir. 08 18, 2008 2:52 am

Ne man dar šita knyga... study
Atgal į viršų Go down
http://www.magija.ten.lt
Beveik`
Puslapis.
Beveik`


Pranešimų skaičius : 216
Amžius : 32
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2009-06-07

Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Viljamas Šekspyras „Hamletas“.   Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Icon_minitimeSk. 06 07, 2009 5:27 am

Man labai patiko. Viena geriausių iš 11 klasės kurso knygų.
Atgal į viršų Go down
Sponsored content





Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Viljamas Šekspyras „Hamletas“.   Viljamas Šekspyras „Hamletas“. Icon_minitime

Atgal į viršų Go down
 
Viljamas Šekspyras „Hamletas“.
Atgal į viršų 
Puslapis 12Pereiti prie : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» HAMLETAS Pagalbos

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Skaitantiems :: Literatūra :: Drama-
Pereiti į: