rodiklisrodiklis  BLOGAS  DUKDUK  IeškotiIeškoti  Narių sąrašasNarių sąrašas  Vartotojų grupėsVartotojų grupės  RegistruotisRegistruotis  Draugai  PrisijungtiPrisijungti  
Mūsų blogas apie knygas - http://skaitantiems.blogspot.com - kviečiame apsilankyti!

Share | 

Bendrasis skaitymas Nr. 4 (George Orwell „1984“)

Go down 
AutoriusPranešimas
Nuo stogo
Administratorius.

Pranešimų skaičius : 2679
Amžius : 25
Registracijos data : 2008-04-25

RašytiTemos pavadinimas: Bendrasis skaitymas Nr. 4 (George Orwell „1984“)   Tr. 05 26, 2010 2:01 am

Kiek teko pastebėti, nemažai žmonių jau perskaitė šią knygą, todėl visai visai būtų pats laikas ją ir aptarti : ). Kas patiko, kas nelabai, kokį įspūdį paliko, ar to tikėjotės ir t.t. ir t.t.

Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://junior-painkiller.blogspot.com
Anile
Raidė.

Pranešimų skaičius : 7
Amžius : 28
Registracijos data : 2010-05-27

RašytiTemos pavadinimas: Re: Bendrasis skaitymas Nr. 4 (George Orwell „1984“)   Kv. 05 27, 2010 8:30 pm

Esu naujokė forume, bet norėčiau prisijungti prie diskusijų apie šią knygą. Esu ją skaičiusi, ir ji man paliko nepaprastą įspūdį.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Nuo stogo
Administratorius.

RašytiTemos pavadinimas: Re: Bendrasis skaitymas Nr. 4 (George Orwell „1984“)   Kv. 05 27, 2010 10:57 pm

tuomet gali prisijungti :)
Atgal į viršų Go down
Džuljeta
Spaustuvė.

Pranešimų skaičius : 1546
Amžius : 29
Registracijos data : 2008-04-26

RašytiTemos pavadinimas: Re: Bendrasis skaitymas Nr. 4 (George Orwell „1984“)   Pen. 06 04, 2010 1:29 am

Perskaičiau, buvo įdomu, tik bėda tame, kad daugeliu atvejų tikėdavausi kaip tik to, kas ir atsitikdavo :/
Labiausiai įstrigo žmogaus bejėgiškumas skausmo akivaizdoj.
Atgal į viršų Go down
Burzuazija
Sakinys.

Pranešimų skaičius : 123
Amžius : 24
Registracijos data : 2010-04-06

RašytiTemos pavadinimas: Re: Bendrasis skaitymas Nr. 4 (George Orwell „1984“)   Pen. 06 04, 2010 2:04 am

Perskaičiau ir man labai patiko. Seniai jau taip nesimėgavau knyga.
Buvau sukrėsta to kaip viskas žiauriai aprašyta knygoje. Aišku ten yra daug išsigalvojimų, bet manau, kad tiesos irgi yra.
Prieš kelias dienas buvau Genocido aukų muziejuje ir ten buvo pasakojama kaip karo metu ir po jo buvo žudomi, naikinami žmonės, net už tai kad kitaip galvojo, tai prisiminiau šią knyga ir tą visą veiksmą Meilės ministerijoje. Tie visi kankinimai sukrečia ir tos valdžios jėga. Žiauru.
Taigi, knygą vertinu kaip gerą ;]
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://po-lasa-po-lasa.blogspot.com
Samantha
"Bendrojo skaitymo" viršininkė

Pranešimų skaičius : 1413
Registracijos data : 2009-02-08

RašytiTemos pavadinimas: Re: Bendrasis skaitymas Nr. 4 (George Orwell „1984“)   Pen. 06 04, 2010 6:55 am

Tai va... Žiauriai sunkiai skaitėsi, pusę knygos, galima sakyti, priverstinai skaičiau, bet jau toliau įsivažiavau. Pasidarė taip įdomu, kas bus toliau, taigi radus laisvą minutę puldavau skaityti. Man labiausiai įstrigo tas begalinis valdžios žiaurumas paprasto piliečio atžvilgiu, tas, kad tu net galvoti negali prieš santvarką. Labai džiaugiuos, kad negyvenam tokiais laikais. Taip pat išsirašiau ne vieną citatą, kelios ypač įsiminė:
''Laisvė yra laisvė sakyti, kad du plius du yra keturi. Jei tai pripažįstama, visa kita aišku savaime.'' (Ir iškart prisimenu tą epizodą, kai jam bandė įteigti, kad du kart du yra 5, jei valdžia to nori)
''Valdžios esmė- suplėšyti žmogaus sąmonę į gabaliukus ir paskui sudėlioti juos nauju pavidalu savo nuožiūra. Valdžios esmė- kelti skausmą ir žeminti.''

alce a pois
Administratorius.

Pranešimų skaičius : 1295
Amžius : 27
Registracijos data : 2008-04-29

RašytiTemos pavadinimas: Re: Bendrasis skaitymas Nr. 4 (George Orwell „1984“)   Tr. 06 09, 2010 6:36 am

Šią knygą skaičiau jau praėjusią vasarą. Nuo tada ji man labai įstrigo. Akylas rašytojas buvo tas Orvelas, nes tokius dalykus įžvelgė, ir visai ten ne apie labai tolimą ateitį rašė. Ir dabar panašiai yra daroma. Labiausiai sukrėtė turbūt knygos pabaiga. Nes labai gerai įsivaizdavau, koks Vinstonas išėjo po visų kankinimų..
Mačiau ir filmą, tai jame viskas per daug greitai vyko ir dėl to nelabai patiko. Knyga duplius geriau :)
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://be-politikos.blogspot.com
Cenerentola
Junginys.

Pranešimų skaičius : 89
Registracijos data : 2010-06-08

RašytiTemos pavadinimas: Re: Bendrasis skaitymas Nr. 4 (George Orwell „1984“)   Tr. 06 09, 2010 9:26 pm

Aš prieš pusmetį Orwelu domėjausi. Perskaičiau "Gyvulių ūkį" ( galiu pasakyt kad visai gerai susiskaitė, netgi patiko), tada paėmiau 1984 -uosius ir kai paskendau toje fantastikoje kurios ,tiesą sakant, mano psichika netoleruoja, supratau, kad nepaisant šios knygos aktualumo naudingumo ir panašiai, mano pažintis su Orvelu tuo ir baigsis.
Atgal į viršų Go down
alce a pois
Administratorius.

RašytiTemos pavadinimas: Re: Bendrasis skaitymas Nr. 4 (George Orwell „1984“)   Št. 06 12, 2010 8:36 pm

tai galima daryti išvadą, kad nepatiko?
Atgal į viršų Go down
Cenerentola
Junginys.

Pranešimų skaičius : 89
Registracijos data : 2010-06-08

RašytiTemos pavadinimas: Re: Bendrasis skaitymas Nr. 4 (George Orwell „1984“)   Št. 06 12, 2010 8:52 pm

galima.
Atgal į viršų Go down
Nuo stogo
Administratorius.

RašytiTemos pavadinimas: Re: Bendrasis skaitymas Nr. 4 (George Orwell „1984“)   Sk. 06 13, 2010 1:06 am

yra filmas?!

knygą perskaičiau jau seniai, bet iš esmės, ji tik sustiprino gerą nuomonę apie Orwellą. turbūt neteko daugiau susidurti su tokiu įžvalgiu rašytoju, kuris šitaip prikaustytų dėmesį. knyga pasidarė ypatingai įdomi, kuomet Vinstonas užmezgė romaną su Džulija, kai juodu slapstėsi, kaip jie susitikdavo. kas liečia kankinumus, tai kažkaip sunku suvokti, kad kažkas panašaus tikrai vykdavo
Atgal į viršų Go down
alce a pois
Administratorius.

RašytiTemos pavadinimas: Re: Bendrasis skaitymas Nr. 4 (George Orwell „1984“)   Sk. 06 13, 2010 6:57 am

taip, yra filmas :) jis irgi išėjęs 1984-aisiais. šiaip gal ir verta pažiūrėti, bet knyga nepralenkiama.
Atgal į viršų Go down
sandrinė
Spaustuvė.

Pranešimų skaičius : 1227
Registracijos data : 2009-03-14

RašytiTemos pavadinimas: Re: Bendrasis skaitymas Nr. 4 (George Orwell „1984“)   Antr. 06 22, 2010 1:03 am

O man patiko knyga, patiko, kad žmonės stengiasi kovoti, patiko, kad bandoma įrodyti, jog visuomet bus kovojančių prieš esamą santvarką ir kad niekada nebus visi laimingi ar patenkinti. Patiko.
"Stumti dieną po dienos, savaitę po savaitės, gyventi dabartimi, kuri neturi ateities - tai buvo nenugalimas instinktas, panašiai kaip plaučiai visada traukia orą, jei tik yra kuo kvėpuoti."
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://sandrineslasai.blogspot.com
sekmadienė
Raidė.

Pranešimų skaičius : 1
Amžius : 24
Registracijos data : 2010-06-26

RašytiTemos pavadinimas: Re: Bendrasis skaitymas Nr. 4 (George Orwell „1984“)   Št. 06 26, 2010 7:08 am

Sveiki, nors aš ką tik prisijungiau, bet netyčia pamačiau, kad šio mėnesio knyga yra knyga, kurią aš vakar baigiau skaityti!

Galbūt pasakyčiau, kad ši knyga buvo sukrečianti. Ne taip, kaip sukrečia staiga ištikę blogi dalykai, nes siužetą aš maždaug žinojau iš bendro supratimo, o taip, kaip sukrečia besitęsiantys blogi dalykai, jie palieka kartų skonį burnoj ir kažkaip sutepa sąžinę. Noriu pasakyt, kad tokie dalykai, tokios knygos, nors jos neestetiškos, jos nekelia susižavėjimo ir malonių jausmų, kurių dauguma ieško mene, vis dėlto jos labai reikalingos, nes neįmanoma išvengti tokių siaubingų mūsų pasaulio istorijos, dabarties, o gal ir ateities momentų. Ir aš džiaugiuos, jog ją skaičiau. O pačioj knygoj man labiausiai įstrigo visa atmosfera - pastatyta ant baimės ir neapykantos, kaip ir visa knygoj vaizduojama Okeanija.
Atgal į viršų Go down
Karamelinė Saulė
Biblioteka.

Pranešimų skaičius : 705
Amžius : 28
Registracijos data : 2008-06-17

RašytiTemos pavadinimas: Re: Bendrasis skaitymas Nr. 4 (George Orwell „1984“)   Pir. 07 05, 2010 10:22 am

Labai džiaugiuosi, kad ir aš pagaliau galiu prisijungti prie žmonių, kurie perskaitė šitą knygą.

Tiesą pasakius, vienu metu tikrai norėjau mesti knygą, kadangi ji pradžioje manęs visiškai nekabino. Kaip ir Samantha, skaičiau beveik priverstinai, vien dėl to, kad ši knyga buvo išrinkta ir galėčiau pasidalinti nuomone. Džiaugiuosi, kad knygos nenumečiau, nes staiga užsikabinau, net nebenorėjau paleisti knygos iš rankų. Kaip kažkas minėjo, Orvelas tikrai akylas rašytojas.
Man taip pat patiko. Ypač įstrigo priešpaskutinis sakinys: "Jis laimėjo pergalę prieš save". Pagalvojau, kaip įmanoma manipuliuoti žmogaus baimėmis, jog jis gali išsižadėti savęs. Ir šiaip, įspūdį paliekanti knyga. Kai užverčiau ją, ganėtinai ilgai mąsčiau - teigiamas efektas.:>
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://ramumose.blogspot.com
Sponsored content

RašytiTemos pavadinimas: Re: Bendrasis skaitymas Nr. 4 (George Orwell „1984“)   

Atgal į viršų Go down

Bendrasis skaitymas Nr. 4 (George Orwell „1984“)
Atgal į viršų 
Puslapis 11