Skaitantiems
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
rodiklisrodiklis  BLOGAS  Latest imagesLatest images  IeškotiIeškoti  RegistruotisRegistruotis  Draugai  PrisijungtiPrisijungti  
Mūsų blogas apie knygas - http://skaitantiems.blogspot.com - kviečiame apsilankyti!

 

 Thomas Keneally „Šindlerio sąrašas“

Go down 
4 posters
AutoriusPranešimas
alce a pois
Administratorius.
alce a pois


Pranešimų skaičius : 1295
Amžius : 32
Miestas : Kretinga/Kaunas
Registracijos data : 2008-04-29

Thomas Keneally „Šindlerio sąrašas“ Empty
RašytiTemos pavadinimas: Thomas Keneally „Šindlerio sąrašas“   Thomas Keneally „Šindlerio sąrašas“ Icon_minitimePir. 05 17, 2010 6:29 am

Thomas Keneally „Šindlerio sąrašas“ Agpza2FpdHl0YWx0cg8LEgdSZWxlYXNlGOmdAQw

Knyga pasakoja apie iš Sudetų kilusį vokietį Oskarą Šindlerį, kuris prasidėjus karui atvyko į Lenkijoje esantį Krokuvos miestą ir įkūrė jame fabriką, kuriame dirbo daugiausia žydai. Matydamas kaip jo tautiečiai elgiesi su Izraelio tauta, O. Šindleris kaip įmanydamas gerina jiems tiek darbo tiek gyvenimo sąlygas, o galiausiai karui artėjant į pabaigą, kai vokiečių kariai ima masiškai žydus žudyti, Oskaras visus juos nuperka iš fabriko uždirbtų pinigų ir taip išgelbėja nuo mirties daugybę žmonių.
Atgal į viršų Go down
http://be-politikos.blogspot.com
Džuljeta
Spaustuvė.
Džuljeta


Pranešimų skaičius : 1546
Amžius : 35
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2008-04-26

Thomas Keneally „Šindlerio sąrašas“ Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Thomas Keneally „Šindlerio sąrašas“   Thomas Keneally „Šindlerio sąrašas“ Icon_minitimeSk. 05 30, 2010 1:49 am

Įdomu būtų perskaityt - ar labai nuo filmo skiriasi?
Atgal į viršų Go down
alce a pois
Administratorius.
alce a pois


Pranešimų skaičius : 1295
Amžius : 32
Miestas : Kretinga/Kaunas
Registracijos data : 2008-04-29

Thomas Keneally „Šindlerio sąrašas“ Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Thomas Keneally „Šindlerio sąrašas“   Thomas Keneally „Šindlerio sąrašas“ Icon_minitimeTr. 06 02, 2010 3:49 am

na, aš ir knygą neseniai pabaigiau, ir filmą tik prieš dvi dienas pažiūrėjau ;D tai abu laabai verti dėmesio :) filme net dialogai (nors knygoje jų LABAI mažai) tokie patys, kaip knygoje. knygai dar pliusas už tai, kad ten pateikta, nors ir trumpa, jo istorija iki pat mirties. žodžiu, labai rekomenduoju.
Atgal į viršų Go down
http://be-politikos.blogspot.com
summer sun
Žodis.
summer sun


Pranešimų skaičius : 81
Amžius : 29
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2010-07-07

Thomas Keneally „Šindlerio sąrašas“ Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Thomas Keneally „Šindlerio sąrašas“   Thomas Keneally „Šindlerio sąrašas“ Icon_minitimeTr. 07 07, 2010 5:56 am

dar neskaiciu, bet jau uzsisakiau bibkiotekoj.. manau bus idomu, nes girdejau apie ja labai geru atsiliepimu... :]
Atgal į viršų Go down
Džuljeta
Spaustuvė.
Džuljeta


Pranešimų skaičius : 1546
Amžius : 35
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2008-04-26

Thomas Keneally „Šindlerio sąrašas“ Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Thomas Keneally „Šindlerio sąrašas“   Thomas Keneally „Šindlerio sąrašas“ Icon_minitimeKv. 08 26, 2010 10:55 pm

Perskaičiau, tikrai paliko didelį įspūdį (kitaip, manau, ir negalėjo būti - tokiems dalykams sunku likti abejingam)...
Atgal į viršų Go down
Samantha
"Bendrojo skaitymo" viršininkė
Samantha


Pranešimų skaičius : 1413
Amžius : 30
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-02-08

Thomas Keneally „Šindlerio sąrašas“ Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Thomas Keneally „Šindlerio sąrašas“   Thomas Keneally „Šindlerio sąrašas“ Icon_minitimeSk. 05 13, 2012 6:46 am

Perkeliu savo nuomonę iš blog'o (gal kas neskaito), o juk užsinorėjau šią knygą perskaityti, pamačius čia ;]

Girdėjau tikrai daug gerų atsiliepimų tiek apie knygą, tiek apie filmą. Maniau, kad va čia tai kūrinys vertas dėmesio, gal net sugraudins. Bet kankinausi skaitydama. Nors patys istoriniai faktai sukrečiantys, bet nepatiko jų pateikimas.

Esu skaičiusi keletą mokslinių istorinių knygų, nes teko daryti kūrybinius darbus tam tikromis temomis, taip pat dariau kūrybinį darbą ir apie Hitlerį bei holokaustą. Man susidarė įspūdis, kad rašytojas savo stiliumi per daug nuklydo nuo romano į istorinį veikalą. Kadangi jau buvau domėjusis anksčiau apie įvairias žydų naikinimo priemones holokausto metu, tai knygoje pateikti faktai manęs nestebino, žinojau, kad hitlerinė Vokietija garsėjo sadistiškumu šiai rasei.

Anotacijoje rašoma, kad pasakojimas apie Oskarą Šindlerį, bet kūrinyje pasigedau išsamiau atskleistos jo asmenybės. Žinoma, mums šiek tiek papasakojama jo vaikystė, tada kilimas karjeros laiptais ir staigus pasikeitimas - tikslas išgelbėti kuo daugiau žydų, kad ir kiek pinigų ar sveikatos tai kainuotų. Bet man trūko jausmo, pačios asmenybės analizės. Knygoje daugmaž atskleidžiami tik įvykiai, gal todėl man ji pasirodė tokia šalta ir vietomis net atgrasi. O juk tai romano žanras, kodėl nepasikapsčius giliau?

Dar mane trikdė toks didelis veikėjų kiekis. Žinoma, aš suprantu, kad autorius bendravo su išgyvenusiais žydais, rinko informaciją iš daugelio šaltinių, bet romane vis įsiterpiančios padrikos, trumpai nusakomos situacijos manęs nesužavėjo. Tiesiog paskaitai porą puslapių ir užmiršti, kas ten toks buvo, nes staiga sutinkamas kitas nelaimėlis. Taip pat nepatiko neretai pasitaikantys dideli šuoliai į ateitį. Pvz. kalbama apie vieną jauną žydelį, ką jis patyrė Aušvico ar Plašovo lageryje ir staiga įterpiama, kad po metų jis bus Oskaro sekretorius. Kam to reikėjo, nesupratau, vis tiek bent jau aš tokių dalykų neįsiminiau, o atėjus reikalingui laikui tai vėl pakartojama.

Kita vertus, kad ir kaip kai kurios detalės mane nervino ir darė knygą sunkiau skaitomą, bet pasakysiu, kad šis kūrinys tikrai vertas dėmesio. Galbūt man, jau žinančiai nemažai apie šį laikotarpį, ir nebuvo daug naudos, bet besidomintiems Antrojo pasaulinio atgarsiais ši knyga turėtų patikti. Ypač reikėtų turėti omenyje, kad tai gyvoji istorija, romano medžiaga surinkta iš tai patyrusių žmonių pasakojimų.

Taigi, nusivyliau, nes knyga neatitiko mano lūkesčių, bet galbūt ji atitiks Jūsiškius. Vertinu 6/10
Atgal į viršų Go down
Sponsored content





Thomas Keneally „Šindlerio sąrašas“ Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Thomas Keneally „Šindlerio sąrašas“   Thomas Keneally „Šindlerio sąrašas“ Icon_minitime

Atgal į viršų Go down
 
Thomas Keneally „Šindlerio sąrašas“
Atgal į viršų 
Puslapis 11
 Similar topics
-
» Thomas Mayne Reid "Raitelis be galvos"

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Skaitantiems :: Literatūra :: Grožinė literatūra :: Populiarioji literatūra-
Pereiti į: