Skaitantiems
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
rodiklisrodiklis  BLOGAS  Latest imagesLatest images  IeškotiIeškoti  RegistruotisRegistruotis  Draugai  PrisijungtiPrisijungti  
Mūsų blogas apie knygas - http://skaitantiems.blogspot.com - kviečiame apsilankyti!

 

 Ethel Lilian Voynich "Gylys"

Go down 
+5
Chilly
Nuo stogo
sausainiuke_Rrr
Notė.
Smitė.^
9 posters
AutoriusPranešimas
Smitė.^
Biblioteka.
Smitė.^


Pranešimų skaičius : 712
Amžius : 30
Miestas : Kuršėnai
Registracijos data : 2008-06-15

Ethel Lilian Voynich "Gylys" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Ethel Lilian Voynich "Gylys"   Ethel Lilian Voynich "Gylys" Icon_minitimeSk. 02 07, 2010 7:19 am

Ethel Lilian Voynich "Gylys" Virselis-130

Anotacija

Anglų rašytojos Etelės Lilijanos Voinič (1864-1960) romane „Gylys“ (1897) vaizduojama XIX a. italų patriotų kova prieš Austrijos priespaudą. Pagrindinis konfliktas tarp romano herojaus drąsuolio Gylio ir kardinolo Montanelio – dviejų idėjų priešų – itin dramatiškas, nes paaiškėja, jog Gylys yra ne tik Montanelio auklėtinis, bet ir jo sūnus.

Tai neprilygstama nuotykių ir meilės istorija – klasikinis pasaulinės literatūros kūrinys, pagal kurį sukurtas kino filmas.

Drąsiai teigiu, jog knyga jau porą metų man yra pati pačiausia (galbūt darsyk atidžiai, ar kaip tik - neatidžiai, perskaičius suprasčiau, kad per tą laiką atradau geresnę, tačiau dabar tiesiog liežuvis neapsiverčia to teigt, kol atsimenu, kaip svaigau ją įveikus ;).
Atgal į viršų Go down
Notė.
Sakinys.
Notė.


Pranešimų skaičius : 120
Amžius : 28
Miestas : Utena
Registracijos data : 2009-12-13

Ethel Lilian Voynich "Gylys" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Ethel Lilian Voynich "Gylys"   Ethel Lilian Voynich "Gylys" Icon_minitimePen. 02 12, 2010 3:48 am

Iš tikrųjų žiauriai gera knyga. Neveltui klasika. Ethel Lilian Voynich "Gylys" 85419
Atgal į viršų Go down
sausainiuke_Rrr
Skyrius.
sausainiuke_Rrr


Pranešimų skaičius : 339
Amžius : 28
Miestas : Anykščiai
Registracijos data : 2010-03-13

Ethel Lilian Voynich "Gylys" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Ethel Lilian Voynich "Gylys"   Ethel Lilian Voynich "Gylys" Icon_minitimeŠt. 03 13, 2010 11:23 pm

Rekomendavo perskaityti lietuvių k. mokytoja. Mačiau ir bibliotekoje, bet dar neprisiruošiau pasiimti ir perskaityti.
Atgal į viršų Go down
http://www.beaprote.tumblr.com
Smitė.^
Biblioteka.
Smitė.^


Pranešimų skaičius : 712
Amžius : 30
Miestas : Kuršėnai
Registracijos data : 2008-06-15

Ethel Lilian Voynich "Gylys" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Ethel Lilian Voynich "Gylys"   Ethel Lilian Voynich "Gylys" Icon_minitimeSk. 03 14, 2010 4:31 am

Perskaityti neabejotinai verta. ;)
Man tik labai nepatinka naujasis knygos leidimas. Kainuoja 40Lt, stora baisingai ir per daug ryški. Aš skaičiau kuklią, patriušusią, gal 250 puslapių storio knygutę. O kai išleidžia tuos naujus leidimus, į pradinę knygą nė nebepanašu daros. Ethel Lilian Voynich "Gylys" Icon_sad Jei nerasiu, iš kur senesnę nusipirkt, teks šitai pasitaupyt ir pirkti.
Atgal į viršų Go down
Nuo stogo
Administratorius.
Nuo stogo


Pranešimų skaičius : 2679
Amžius : 31
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2008-04-25

Ethel Lilian Voynich "Gylys" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Ethel Lilian Voynich "Gylys"   Ethel Lilian Voynich "Gylys" Icon_minitimeSk. 03 14, 2010 6:20 am

http://www.sena.lt/grozine_literatura/voinic_e-gylys/35353
va tau, ir už 1lt galima gauti.. : )
baisiausias tų naujų minusas, mano nuomone, yra kaina. o kai į ją įeina visai nereikalingi stori viršeliai, plačios (ir tuščios, beje) paraštės, didelės raidės, dideli tarpai tarp eilučių, tai dar labiau pikta
Atgal į viršų Go down
http://junior-painkiller.blogspot.com
Notė.
Sakinys.
Notė.


Pranešimų skaičius : 120
Amžius : 28
Miestas : Utena
Registracijos data : 2009-12-13

Ethel Lilian Voynich "Gylys" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Ethel Lilian Voynich "Gylys"   Ethel Lilian Voynich "Gylys" Icon_minitimeAntr. 03 16, 2010 6:33 am

Radau aš šitą knygą pas mamą. 1982 m. leidimo. Ir vis dar nenusivyliau savo mamos skoniu.
Atgal į viršų Go down
Chilly
Pastraipa.
Chilly


Pranešimų skaičius : 147
Amžius : 29
Registracijos data : 2009-12-12

Ethel Lilian Voynich "Gylys" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Ethel Lilian Voynich "Gylys"   Ethel Lilian Voynich "Gylys" Icon_minitimeAntr. 04 06, 2010 5:12 am

Nežinau,gal vėl užsidirbsiu minusų, bet neperskaičiau šitos knygos iki galo.Nesakau,kad ji nėra įdomi ar panašiai, bet man per sunkios tokios knygos.. Kur minimos datos, vietovardžiai, tiesiog bandydama tai įsiminti, nepagaunu minties.. Sugebėjau perskaityti gal pusę. Matyt skonis mano kiek kitoks. Bet nesakau,kad neskaitysiu šitos knygos, visdėl to, klasika, mama išgyrė ją, manau,kad vėliau vistiek paimsiu ir perskaitysiu visą. O tuomet nesigailėsiu.
Atgal į viršų Go down
Smitė.^
Biblioteka.
Smitė.^


Pranešimų skaičius : 712
Amžius : 30
Miestas : Kuršėnai
Registracijos data : 2008-06-15

Ethel Lilian Voynich "Gylys" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Ethel Lilian Voynich "Gylys"   Ethel Lilian Voynich "Gylys" Icon_minitimeAntr. 04 06, 2010 6:15 am

Chilly, pirmąkart perskaičius šią knygą, iš jos be pagrindinių siužeto vingių ir herojų charakterių įsidėmėjau tik tai, kad esmė ten sukasi apie Jaunąją Italiją. ;) Man istoriniai faktai "Gylyje" yra antroje vietoje. Visų pirmiausia romane mačiau tėvo ir sūnaus santykius.
Žinoma, reikia įžvelgti ir akivaizdžią jos istorinę pusę, kuriai renkant faktus, ko gero, rašytojai teko labiausiai paplušėti, tačiau tikiu, kad teikti pirmenybę vienai ar kitai knygos daliai - mūsų pačių pasirinkimas. Te gilinasi į istoriją istorikai ir literatai. ;D

Nuo stogo, žinok, nesudvejojau ir nusipirkau. Tiesa, už 3 litus. Tą patį leidimą, kurį skaičiau. Labai džiaugiuosi. ;)
Atgal į viršų Go down
devilishchocolate
Raidė.
devilishchocolate


Pranešimų skaičius : 31
Amžius : 28
Miestas : Londonas
Registracijos data : 2010-08-11

Ethel Lilian Voynich "Gylys" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Ethel Lilian Voynich "Gylys"   Ethel Lilian Voynich "Gylys" Icon_minitimeTr. 08 11, 2010 3:49 am

Mama pamenu pasakojo apie šią knygą. Buvo labai ja sužavėta. Istorija ir man pasirodė visai įdomi, nusprendžiau paskaityt tik radus. Gaila iki šiol niekur neradau D:
Atgal į viršų Go down
Samantha
"Bendrojo skaitymo" viršininkė
Samantha


Pranešimų skaičius : 1413
Amžius : 30
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-02-08

Ethel Lilian Voynich "Gylys" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Ethel Lilian Voynich "Gylys"   Ethel Lilian Voynich "Gylys" Icon_minitimePir. 11 08, 2010 4:21 am

Vakar vėlai vakare užbaiginėjau- taip norėjau pabaigti, todėl dėl šios knygos nuėjau apie 1 val nakties miegoti ;D Per 3 metus neatsimenu tokio atvejo, kad verkčiau skaitydama knygą. Netgi 3 metus nebuvo tokios knygos, kuri pravirkdytų mane... iki šios. Tokia vidinė kančia, toks stiprus personažas buvo Gylys man. Iš jauno tikinčio bernioko Artūro,virtimas į kandujį Gylį. Man taip nuoširdžiai buvo jo gaila. Net atrodo pati dalį jo kančios jaučiau. Iš tiesų gerbiu autorę, sukūrė ganėtinai daug stiprių personažų. Be Gylio, tiek Džema, Montanelis, netgi Martinis buvo asmenybės su savu, nepalaužiamu charakteriu. Pabaiga labai sukrėtė, ne dėl savo tragizmo (aš žinojau, kad taip baigsis, nes tėtis pasakojo), bet dėl Montanelio poelgio. Pasirinkti Dievą vietoj sūnaus.... Man tai buvo labai žiauru ir be galo gaila Gylio. Todėl labiausiai ši scena ir sukėlė man tiek daug emocijų. Juk kaip ir minėjo Gylys, tas Dievas yra tik stabas, kurį galima sudaužyti plaktuku (atsiprašau tų, kas labai giliai tiki, pati tikiu labai minimaliai). Neabejotinai vertinu 10 iš 10. Knyga sužavėjo ir manau ilgai liks mano atminty.
O jūs žinojot, kad yra kaip ir tęsinys ''Gylio''? Vadinasi ''Nutrūkusi draugystė'' ir šioje knygoje pasakojama apie tuos 13 metų, kurie praleisti ''Gylyje'', apie jo gyvenimą Pietų Amerikoje. Artimiausiu metu ketinu pasigriebti ir ją, bet kol kas reikia dar privalomos literatūros perskaityti.
Beje, kad ir kaip būtų keista, pagal ''Gylį'' yra netgi 3 kartus statyti filmai, ir visi jie rusų pastatymo. Keista, nes autorė juk anglė. Ech, kaip būtų įdomu, jei pastatytų naujai. O kol kas su tėčiu pabandysiu žiūrėti paskutinį rusišką filmą, jis yra 3 dalių, jau dvejas turiu.
Atgal į viršų Go down
sausainiuke_Rrr
Skyrius.
sausainiuke_Rrr


Pranešimų skaičius : 339
Amžius : 28
Miestas : Anykščiai
Registracijos data : 2010-03-13

Ethel Lilian Voynich "Gylys" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Ethel Lilian Voynich "Gylys"   Ethel Lilian Voynich "Gylys" Icon_minitimeSk. 01 02, 2011 7:37 am

Perskaičiau ir nenusivyliau. Nors iš pradžių, pasirodė, kad ji labai neįdomi, ir perskaičius pusę knygos ją numečiau į šalį, bet per atostogas prisiverčiau ją vėl paiimti į rankas... ir nenusivyliau. Būtinai skaitysiu dar kartą, ne vien dėl to, kad nepamenu pradžios (neįdomias knygas ar jų dalis visad pamirštu...), bet ir todėl, kad ji įdomi.
Atgal į viršų Go down
http://www.beaprote.tumblr.com
blacknblue
Junginys.
blacknblue


Pranešimų skaičius : 96
Amžius : 30
Miestas : Klaipėda
Registracijos data : 2011-09-22

Ethel Lilian Voynich "Gylys" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Ethel Lilian Voynich "Gylys"   Ethel Lilian Voynich "Gylys" Icon_minitimeŠt. 05 12, 2012 8:51 am

Kadangi pas senelį radau šią knygą, o klasikos ten nemažai, nes močiutė kažkada knygyne dirbo, tai ir pasiėmiau. Bet niekaip nerandu laiko jai perskaityti. Tai nusiperku kokią įdomią knygą, tai iš bibliotekos pasiimu, tai dar kas nutinka. Tačiau viskas, pasižadu artimiausiu metu, kai baigsis sesija, ją perskaityti, nes iš visų atsiliepimų suprantu, kad vis dėl to, manęs laukia įdomi knyga.
Atgal į viršų Go down
M.Monika
Raidė.



Pranešimų skaičius : 1
Amžius : 28
Registracijos data : 2012-05-15

Ethel Lilian Voynich "Gylys" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Ethel Lilian Voynich "Gylys"   Ethel Lilian Voynich "Gylys" Icon_minitimeAntr. 05 15, 2012 9:38 pm

Gal galėtumėte trumpai aprašyti knygos įvykių seką? Seniai skaičiau ir nebeprisimenu :)
Atgal į viršų Go down
Sponsored content





Ethel Lilian Voynich "Gylys" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Ethel Lilian Voynich "Gylys"   Ethel Lilian Voynich "Gylys" Icon_minitime

Atgal į viršų Go down
 
Ethel Lilian Voynich "Gylys"
Atgal į viršų 
Puslapis 11
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Skaitantiems :: Literatūra :: Grožinė literatūra :: Populiarioji literatūra-
Pereiti į: