Skaitantiems
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
rodiklisrodiklis  BLOGAS  Latest imagesLatest images  IeškotiIeškoti  RegistruotisRegistruotis  Draugai  PrisijungtiPrisijungti  
Mūsų blogas apie knygas - http://skaitantiems.blogspot.com - kviečiame apsilankyti!

 

 Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer

Go down 
+4
Nuo stogo
cocoro
Samantha
sandrinė
8 posters
AutoriusPranešimas
sandrinė
Spaustuvė.
sandrinė


Pranešimų skaičius : 1227
Amžius : 30
Miestas : Alytus
Registracijos data : 2009-03-14

Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Empty
RašytiTemos pavadinimas: Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer   Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Icon_minitimePen. 01 08, 2010 7:46 am

Taigi. Kažkaip perskaičiau dvi knygų serijas, dviejų skirtingų autorių ir, deja, apie labai panašius dalykus. Pirmiausiai šiek tiek informacijos apie kiekvieną sagą atskirai. Like a Star @ heaven

Charlaine Harris
http://www.scriptsuperhero.com/wp-content/uploads/2009/07/CharlaineHarris.jpg
Parašė Pietų vampyrų seriją (trys iš devynių lietuvių kalba):
Miręs iki sutemų
Mirusios širdys
Mirusiųjų klubas
Kitų nerašau, nes jų dar nėra lietuvių kalba ir nemanau, kad kas nors iš forumiečių skaitė angliškai, o jei taip - papildysiu. Pagal šią knygų seriją filmuojamas serialas "True Blood" ("Tikras kraujas"). Jau yra du sezonai, pirmoji šios serijos knyga išleista 2001 metais.

Stephenie Meyer
http://thewowjonesreport.files.wordpress.com/2008/08/stephenie-meyer2.jpg
Parašė keturias knygas apie vampyro Edvardo ir Belos istoriją(visos yra lietuvių kalba):
"Saulėlydis" ("Twilight")
"Jaunatis" ("New Moon")
"Užtemimas" ("Eclipse")
"Brėkštanti aušra" ("Breaking Dawn")
Pagal 1 ir 2 dalį jau nufilmuoti filmai, pagal trečiąją jau filmuojama. Pirmoji knyga išleista 2003 metais.

Taigi, kas labiau patiko. Kodėl? Kaip manote ar Steph tikrai paėmė didžiąją dalį savo knygos remiantis Char knyga?
Atgal į viršų Go down
http://sandrineslasai.blogspot.com
sandrinė
Spaustuvė.
sandrinė


Pranešimų skaičius : 1227
Amžius : 30
Miestas : Alytus
Registracijos data : 2009-03-14

Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer   Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Icon_minitimePen. 01 08, 2010 7:59 am

Taigi, pirmiausiai pasireikšiu aš. Iš anksto perspėju, kas neskaitę visų knygų ir ruošiatės jas skaityti, taip pat jums neįdomu, kas vyks - neskaitykite žemiau pateikto teksto!
Pradėsiu nuo Sukės serijos, t.y. Charlaine knygų. Jos labai įdomios. Matosi, kad pati autorė yra patyrusi detektyvų rašytoja ir moka suregzti įdomią intrigą. Taip pat labai patiko, kad vampyrai nevaikšto tarp žmonių dienomis, apie juos visi viską žino, jie geria japonų išrastą sintetinį kraują ir dienomis slepiasi nuo saulės šviesos. Kas labiausiai patiko? Sukė... Sukė nėra vaikiška, ji telepatė, todėl jau subrendo anksčiau laiko, bet man labiausiai patiko, kad ji nėra tokia apgailėtina verksnė kaip Bela. Ji rado senelę negyvą, ją apgavo tas vampyras, o ji tiesiog jį išvarė iš savo namų ir atšaukė leidimą juose lankytis. Taip pat kiekviena knyga naujas ir įdomus detektyvas perpintas lengva meilės istorija.
O štai Steph knygos pasirodė lėkštokos. Bela sukurta apgailėtinai, vampyrai neturi jokios magijos jau. Kiekvienoje knygoje nėra didelių intrigų, nes viskas sukasi apie Belą, Edvardą ir Džeikobą, neatsiranda naujų meilės istorijų, neatsiranda naujų veikėjų, galbūt, trūksta kitų įdomių charakterių atskleidimo.
Jei reiktų rinktis Sukės ar Belos istoriją? Originalas geresnis už kopiją ir rinkčiausi Sukės seriją.
Atgal į viršų Go down
http://sandrineslasai.blogspot.com
Samantha
"Bendrojo skaitymo" viršininkė
Samantha


Pranešimų skaičius : 1413
Amžius : 30
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-02-08

Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer   Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Icon_minitimePen. 01 08, 2010 9:10 am

Gaila, palyginti kol kas negaliu, nes niekaip nepakliūna į rankas Sukės serija ;[[ bet tos knygos yra mano planuojamų perskaityti knygų sąraše ;D bet kiek teko girdėti ir skaitinėti, tai manau, kad Belos knygos yra skirtos jaunesnei auditorijai, labiau paaugliams, o Sukės - vyresniems, mėgstantiems rimtesnio pobūdžio siužetą. Aišku, čia tik mano nuomonė Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer 692253
Atgal į viršų Go down
cocoro
Knygynas.
cocoro


Pranešimų skaičius : 789
Amžius : 32
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2010-01-04

Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer   Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Icon_minitimePen. 01 08, 2010 9:13 am

Man vampyrų istorijos nelabai ://. Ypač, kai dabar toks apsėdimas skaityti tas knygas. Nemėgstu ir Hario Poterio, nes jis žiauriai daug kam patinka. Gal po kokių 10 metų perskaitysiu tai :))
Atgal į viršų Go down
Samantha
"Bendrojo skaitymo" viršininkė
Samantha


Pranešimų skaičius : 1413
Amžius : 30
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-02-08

Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer   Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Icon_minitimePen. 01 08, 2010 9:15 am

Aš ir taip maniau ir apie Poterį, ir apie vampyrų knygas, kol draugė neįgrūdo man į rankas tų knygų ;DDD taip ir pamėgau
Atgal į viršų Go down
cocoro
Knygynas.
cocoro


Pranešimų skaičius : 789
Amžius : 32
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2010-01-04

Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer   Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Icon_minitimePen. 01 08, 2010 9:17 am

Nežinau koks žmogus turėtų būti atkaklus, kad tai man įgrūstu :D. Nelabai noriu gaišti savo laiką šiai literatūrai. Dabar planuose kitos knygos. Po 10 metų ateisiu į šią temą ir parašysiu savo nuomonę :DD
Atgal į viršų Go down
Nuo stogo
Administratorius.
Nuo stogo


Pranešimų skaičius : 2679
Amžius : 31
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2008-04-25

Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer   Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Icon_minitimePen. 01 08, 2010 9:20 am

visų pirma, esu skaičiusi tik pirmąją Charlaine knygą "miręs iki sutemų" (be to, mačiusi visą pirmą serialo sezoną) ir visas keturias Meyer knygas. turbūt tai, kad neketinu skaityti pirmosios minėtos autorės kūrinių, pasako, mano poziciją - pirmenybę atiduodu saulėlydžio sagai.
o taip yra todėl, kad saulėlydis suteikia man daug teigiamų emocijų, o malonumui aš skiriu nemažai dėmesio. taip, sutinku, kad ten viskas yra "labai gražu", "banalu", bet tai yra mano laisvalaikio skaitinys ir šitai tikrai netrukdo. tos knygos taip velniškai įtraukia, kad atrodo, viskas vyksta visai arti, kad ir kaip absurdiška tai būtų. kalbant apie Ch. Harris knygas, tai pirmiausia ir turbūt labiausiai mane atstumia detektyvo elementai (nesu detektyvų gerbėja). taip pat, nebuvau sužavėta rašytojos stiliumi, kuris man pasirodė pernelyg buitiškas ir sausas, o Sukė mane apskritai pradėjo erzinti. gerai, šaltakraujiškai nužudoma jos senelė, o ji taip greitai su tuo apsipranta (atsiprašau, jei yra netikslumų, knygą skaičiau netaip ir neseniai). sutinku, kad nereikia ten sėdėti ant sofos žiūrint į vieną tašką, bet visgi.

Citata :
Originalas geresnis už kopiją
na, su šituo negalėčiau visai sutikti. pagalvokime, kiek knygų apie vampyrus yra sukurta? "intervių su vampyru", "vampyrų dienoraščiai" (jei neklystu, išleista dar 1999 ir joje vampyrai vaikščiojo dienos mietu, tiesa, ne visi) ir taip toliau. jeigu dabar pati rašyčiau tokią knygą, tai įdomu, kiek naujovių net prikiščiau, nes paprastai būna taip, kad jau girdėtos idėjos savaime sukasi mintyse, nenuostabu, kad yra sutampančių dalykų. galbūt tai, kad viena rašytoja įkvėpė kitą, nereiškia, kad knyga yra kopija
Atgal į viršų Go down
http://junior-painkiller.blogspot.com
Nuo stogo
Administratorius.
Nuo stogo


Pranešimų skaičius : 2679
Amžius : 31
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2008-04-25

Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer   Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Icon_minitimePen. 01 08, 2010 9:24 am

Samantha rašo:
Gaila, palyginti kol kas negaliu, nes niekaip nepakliūna į rankas Sukės serija ;[[ bet tos knygos yra mano planuojamų perskaityti knygų sąraše ;D bet kiek teko girdėti ir skaitinėti, tai manau, kad Belos knygos yra skirtos jaunesnei auditorijai, labiau paaugliams, o Sukės - vyresniems, mėgstantiems rimtesnio pobūdžio siužetą. Aišku, čia tik mano nuomonė Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer 692253

kiek teko girdėti, pagrindinis šios minties argumentas buvo seksas, kuris knygose apie Sukę yra tikrai nevengiamas ir netgi purvinas
Spoiler:
nors taip, saulėlydžio knygos skirtos naivesniems žmonėms, o dažniausiai su amžiumi (taip pat įvykiais ir pan) jis nyksta : )
Atgal į viršų Go down
http://junior-painkiller.blogspot.com
Samantha
"Bendrojo skaitymo" viršininkė
Samantha


Pranešimų skaičius : 1413
Amžius : 30
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-02-08

Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer   Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Icon_minitimePen. 01 08, 2010 9:48 am

Pritariu ;] aš ir pati kol kas mėgstu skaityt tokias galbūt per daug idealizuotas knygas, bet kaip ir sakei, jos suteikia gerų emocijų ir kaip lengvas skaitalas gerai sueina Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Fresse bet vistiek Sukę kažkada ir kažkaip teks pasiimt ;D sudomino kas ten per daiktas ;D
Atgal į viršų Go down
sandrinė
Spaustuvė.
sandrinė


Pranešimų skaičius : 1227
Amžius : 30
Miestas : Alytus
Registracijos data : 2009-03-14

Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer   Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Icon_minitimePen. 01 08, 2010 10:30 am

na, o man kažkaip, kai patyriau, kad taip nebus ir nebūna, tos šleikščiai perdėtos ir saldžios meilės istorijos nebepatinka. galbūt, reikėjo vienos knygos, nebūtinai šitos, kad ir ne apie vampyrus, kad suprasčiau, jog tas daiktas (twilight) man nebepatinka...


Paskutinį kartą redagavo sandrinė, Tr. 06 30, 2010 9:54 pm. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų Go down
http://sandrineslasai.blogspot.com
Nuo stogo
Administratorius.
Nuo stogo


Pranešimų skaičius : 2679
Amžius : 31
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2008-04-25

Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer   Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Icon_minitimePen. 01 08, 2010 10:39 am

oi, kad taip nebus aš irgi suprantu, bet vis tiek gera bent kuriam laikui pasinerti į tokias fantazijas, nors iš kitos pusės, galbūt jos turi ir tą neigiamą poveikį. apskritai, jeigu man reikėtų rinktis, kokį pasaulį rinktis: realu ar su tokiomis mistinėmis būtybėmis, kaip vampyrai, vilkolakiai ir t.t.t.t., tai bent šiuo metu turbūt pasirinkčiau antrą variantą..arba sudaryčiau pliusų/minusų sąrašiuką kaip koks Darvinas ir pasirinkčiau, kur daugiau pliusų Very Happy
Atgal į viršų Go down
http://junior-painkiller.blogspot.com
Akira
Skiemuo.
Akira


Pranešimų skaičius : 44
Amžius : 29
Registracijos data : 2009-12-08

Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer   Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Icon_minitimePen. 01 08, 2010 11:51 pm

Man tiek Saulėlydžio saga, tiek Sukės yra įdomios. Abėjos knygos mane įtraukė, tik gal Sukės sagoje kiek per daug sex'o visur buvo, įpač 2 knygoje, kai buvo sex'o orgijos.(>.<)
Saulėlydžio sagoje, man buvo per daug tos meilės nesuprantamos... Iš pradžių Bella buvo įsimylėjusi Ed, o Užtemime paaiškėjo, kad ji myli ir Jakob... x.x Žodžiu...
Tai gi, negalėčiau išskirti šių 2 Autorių knygų, nes abėjos knygos yra tikrai labai panašios (bent jau man ) ir savotiškai įdomios su savais + ir -
Atgal į viršų Go down
Drama Queen
Raidė.
Drama Queen


Pranešimų skaičius : 15
Amžius : 31
Registracijos data : 2009-12-06

Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer   Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Icon_minitimeŠt. 01 09, 2010 12:14 pm

Aš už CH.Harris.
Rašymo stilius man patiko. Visose dalyse daug veiksmo, yra intrigų. Skaitai ir negali atsiplėšt.
O Meyer, na ką žinau, kol buvau neskaičius Harris knygų man patiko, bet kai yra su kuo lygint, tai ne tokios jau ir geros tos Meyer knygos, lėkštokos.
Atgal į viršų Go down
sandrinė
Spaustuvė.
sandrinė


Pranešimų skaičius : 1227
Amžius : 30
Miestas : Alytus
Registracijos data : 2009-03-14

Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer   Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Icon_minitimeŠt. 01 09, 2010 9:35 pm

Drama Queen, būtent, vat tau pritariu. : )
Atgal į viršų Go down
http://sandrineslasai.blogspot.com
Džuljeta
Spaustuvė.
Džuljeta


Pranešimų skaičius : 1546
Amžius : 35
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2008-04-26

Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer   Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Icon_minitimeŠt. 01 09, 2010 10:32 pm

Ką aš žinau... Prisipažinsiu, buvau pradėjus skaityti "Saulėlydį" (dėl ko brolis žiauriai siuto xD), bet visiškai neįtraukė, tad greitai numečiau, jau toookie veikėjai, Jėzau. xD (Galbūt kada nors mėginsiu skaityti iš naujo, jeigu pavyks atsikratyti skeptiškos nuomonės). Sukės serija irgi turi trūkūmų, man nelabai patinka, kad Sukė kartais linkusi elgtis kaip pigaus romaniūkščio veikėja (dar ne visas knygas perskaičiau), bet buvo įdomu, labai įdomu - tiesiog sunku atsitraukti. Ir vampyrai panašesni į tradiciškai vaizduojamus.
Atgal į viršų Go down
virgen
Pastraipa.
virgen


Pranešimų skaičius : 165
Amžius : 32
Miestas : Radviliškis/Vilnius
Registracijos data : 2009-05-02

Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer   Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Icon_minitimeTr. 10 20, 2010 4:48 am

Abi labai skirtiningos ir tuo pačiu panašios autorės.
Nuo kurios pradėjus?
Meyer jos knygas perskaičiau visas...Skaičiau net neorginalius vertmus ir norėjau būt pirmesnė perskaičius nei visi kiti...Jos knygos užvedė mane į knygų pasaulį (nors daugumą pastumėjo Haris Poteris jo neskaičiau ir vargu ar skaitysiu), knugas skaičiau net po kelis kartus ir vis dar turiu tikslą perskaityti visas trečią kartą (mat 3 ir 4 dalies orginalaus vertimo taip ir neperskaičiau) gal kada nors įvykdysiu savo planelį.. O gal ir ne Very Happy
Jos knygos savotiškai įdomios.Pradžioje net atsitraukti negalėjau buvau tokia susidomėjusi kiekviena smulkmenėle apie knygas,filmus, aktorius ir inoma įdomuvisą kitą.Bet dabar net nežinau viskas nublanko.Žinoma vis dar įdomu kokia bus ta ketvirtoji dalis filmo (kuris bus dviejų dalių nežinau kaip sulauksiu) bet tik tiek, net aktoriai nebe tiek domina kaip pirmiau,nors dar liko keletas vis dar dominančių...
Beje teko skaityti kad nemažai plagijato yra jos knygosi,ypač Brėkštančioje aušroje, yra kažkokia labai panaši knyga...gal kada rasiu nuorodą su visais palyginimais...
Beje vis dar laukiu kada parašys ir išleis 5 dalį Vidurnakčio saulė...gaila kad paviešino tik12n skyrių,dėl kurių paviešinimo labai supyko Meyer ir vos ne pareiškė kad nebeleis tos knygos....

Harris oi kieta moteriškaitė.Jau pradėjau ketvirtąją dalį skaitt bet nebe tiekdomina mane ta autorė kaip pirmiau...Neįsivaizduoju kada išleis visas 12 dalių, o lietuvoje pasirodė dar tik 5...siabumėlis...Jos knygose daugaiu atviraujama(tai yra meilės scenos,nešvankumai) o tai visia man patinka...Tik vienas dalykas nepatinka,kad kiekvienoje dalyje vis pristato iš naujo jaugerai žinomus veikėjus,apiebūdina juos ir panašiai...to sakyčiau per daug...suprasčiau jei ne į eilės skaityčiau knygas gal tada kitaip būtų bet kad taip tai nžn...
Serialas True blood dar nešvankesnis nei knyga (bent aju pirmasis sezonas) jau pradėjau trečiąjį žiūrėti bet nežinau kada pabaigsiu Very Happy bet tren jau toks nuokrypis nuo knygos kad baisu, bet jei darytų taip kaip knygose būtų neįdomus,beje daugaiu veiksmo atsiranda na žinoma ir veikėj kurių nėra kmygoje....Bet skayčiau tuo ir žavi
Atgal į viršų Go down
sandrinė
Spaustuvė.
sandrinė


Pranešimų skaičius : 1227
Amžius : 30
Miestas : Alytus
Registracijos data : 2009-03-14

Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer   Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Icon_minitimeTr. 10 20, 2010 5:42 am

Man tuo "true blood" ir patinka, kad tiek scenaristo darbas, tiek knygų įtaka jaučiasi.
Atgal į viršų Go down
http://sandrineslasai.blogspot.com
virgen
Pastraipa.
virgen


Pranešimų skaičius : 165
Amžius : 32
Miestas : Radviliškis/Vilnius
Registracijos data : 2009-05-02

Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer   Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Icon_minitimeTr. 10 20, 2010 5:48 am

sandrinė rašo:
Man tuo "true blood" ir patinka, kad tiek scenaristo darbas, tiek knygų įtaka jaučiasi.
Darbo tikrai nemažai įdėtą ir tai pagirtina...Beje parodo nemažai apie kitus veikėjus ne tik Sukę
Atgal į viršų Go down
Sponsored content





Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer   Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer Icon_minitime

Atgal į viršų Go down
 
Charlaine Harris VS. Stephenie Meyer
Atgal į viršų 
Puslapis 11
 Similar topics
-
» Stephenie Meyer ''Jaunatis''

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Skaitantiems :: Diskusijos :: Rašytojų kampelis-
Pereiti į: