Skaitantiems
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
rodiklisrodiklis  BLOGAS  Latest imagesLatest images  IeškotiIeškoti  RegistruotisRegistruotis  Draugai  PrisijungtiPrisijungti  
Mūsų blogas apie knygas - http://skaitantiems.blogspot.com - kviečiame apsilankyti!

 

 Skaitymo įpročiai

Go down 
+12
raudona.
awesome
AurėjaFėja
virgen
nigota
Monika
zhyrapha_
Samantha
kaRina
sandrinė
Nuo stogo
cocoro
16 posters
Pereiti prie : 1, 2  Next
AutoriusPranešimas
cocoro
Knygynas.
cocoro


Pranešimų skaičius : 789
Amžius : 32
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2010-01-04

Skaitymo įpročiai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Skaitymo įpročiai   Skaitymo įpročiai Icon_minitimeAntr. 01 05, 2010 11:39 pm

Visi turime per laiką nusistovėjusių skaitymo įpročių.

Pvz. aš visada išsirinkdama knygą perskaitau pirmą ir paskutinį sakinį. Jeigu knyga yra suskirstyta skyriai, skaitydama pasižiūriu kokio ilgio vienas skyrius bus. Man sunku skaityti diena, todėl skaitau naktimis ir jei jau pradedu norėti miego, su skirstuku pasižymiu knygoje vietą, kurią dar turiu įveikti.

O kokie jūsų įpročiai? : )
Atgal į viršų Go down
Nuo stogo
Administratorius.
Nuo stogo


Pranešimų skaičius : 2679
Amžius : 31
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2008-04-25

Skaitymo įpročiai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Skaitymo įpročiai   Skaitymo įpročiai Icon_minitimePen. 01 08, 2010 9:57 am

tiesą sakant, dažnai stebiu, kiek puslapių knygos liko, mat labai mėgstu pradėti skaityti vis kitas knygas, o nebaigus pirmasios kažkaip širdis neleidžia. lygiai taip pat kaip ir cocoro pasižiūriu, koks vieno skyriaus ilgis. kartais pavartau knygą ir perskaitau ištrauką, stebiu ar "kabina" ("nekabinimas" gali būti visai svari priežastis mesti knygą šalin, ypač jei ji iki tol nelabai traukė). gana dažnai neatsispiriu neperskaičiusi paskitinio puslapio. ir bene visada skaitau lovoje (išimtis: retkaršiais susirangau fotelyje)
Atgal į viršų Go down
http://junior-painkiller.blogspot.com
cocoro
Knygynas.
cocoro


Pranešimų skaičius : 789
Amžius : 32
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2010-01-04

Skaitymo įpročiai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Skaitymo įpročiai   Skaitymo įpročiai Icon_minitimePen. 01 08, 2010 10:05 am

Taip, visada lovoje. Paskutiniu metu visi kampai būna užimti, tai skaitau susirangius vonioje ant šildomų grindų. Aš taip pat dažnai knygą metu į šalį, nes man auklėtoja pasakė, kad pasaulyje yra per daug gerų knygų, kad gaišti prie nepatinkančios. Bet visada stengiuosi prie jų grįžti. Dabar skaitau liekanas Very Happy
Atgal į viršų Go down
Nuo stogo
Administratorius.
Nuo stogo


Pranešimų skaičius : 2679
Amžius : 31
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2008-04-25

Skaitymo įpročiai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Skaitymo įpročiai   Skaitymo įpročiai Icon_minitimePen. 01 08, 2010 10:17 am

auklėtoja gal lietuvių mokytoja? : )

ai taip, dar įprotis nusipirkti knygą ir jos neperskaityti, mat pirmenybę teikiu bibliotekoms. tik deja ir pirkti knygas labai mėgstu Very Happy
Atgal į viršų Go down
http://junior-painkiller.blogspot.com
cocoro
Knygynas.
cocoro


Pranešimų skaičius : 789
Amžius : 32
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2010-01-04

Skaitymo įpročiai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Skaitymo įpročiai   Skaitymo įpročiai Icon_minitimePen. 01 08, 2010 10:21 am

Taip, pati geriausia lietuvių mokytoja :)

Čia irgi mano įprotis. Neatsilaukau pirkti knygų, o ypač per knygų mugę. Tada man prasideda kažkokia psichozė, o dar kai leki ir bandai gauti autoriaus autografą, tai išvis. Matai, kad dalina, tai perki vien tam, kad gautum autografą, nors paskui net neina skaityti Very Happy
Man patinka biliotekų knygos, nes jos senos būna, tie puslapiai tokie išliesti ir nebešiurkštūs. Nekenčiu gauti naujus vadovėlius mokykloje
Atgal į viršų Go down
sandrinė
Spaustuvė.
sandrinė


Pranešimų skaičius : 1227
Amžius : 30
Miestas : Alytus
Registracijos data : 2009-03-14

Skaitymo įpročiai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Skaitymo įpročiai   Skaitymo įpročiai Icon_minitimePen. 01 08, 2010 10:34 am

kai skaitau neturi būti tylu, nes mane tyla veikia neigiamai skaitymo metu. Skaitau gulėdama lovoj, susirangius fotelyje (po to aišku nieko nejaučiu) ar susirezgu guolį prieš židinį. Mėgstu pabaigti pradėtas knygas, tačiau jei neveža nebeskaitau ir nesikankinu, taip pat turiu įprotį, kad jei noriu miego ir jau liko apie 70 puslapių - būtinai ją pabaigsiu. Labiausiai mėgstu skaityti prabudus ryte (savaitgaliais), nes tada galiu skaityti visą dieną, ir naktį, nes galiu nevaržyti skaitymui skirto laiko.
Atgal į viršų Go down
http://sandrineslasai.blogspot.com
cocoro
Knygynas.
cocoro


Pranešimų skaičius : 789
Amžius : 32
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2010-01-04

Skaitymo įpročiai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Skaitymo įpročiai   Skaitymo įpročiai Icon_minitimePen. 01 08, 2010 10:37 am

Aha tikrai. Jei lieka 70psl būtinai turiu baigti. Nebent knyga neįtikėtinai įdomi ir norisi ja mėgautis, tai pasilieku kitai dienai, bet negaliu užmigti ir nervuojuosi Very Happy
Atgal į viršų Go down
sandrinė
Spaustuvė.
sandrinė


Pranešimų skaičius : 1227
Amžius : 30
Miestas : Alytus
Registracijos data : 2009-03-14

Skaitymo įpročiai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Skaitymo įpročiai   Skaitymo įpročiai Icon_minitimePen. 01 08, 2010 10:07 pm

Ai, dar, jei knyga sunkiai skaitosi, tai nusistatau per dieną perskaityt bent 50 puslapių, jei yra laiko, žinoma. Taip greičiau ją įsiskaitau ir taip gera būna, kai suprantu, kad ją baigsiu per trumpesnį laiką nei tikėjausi, nes pradžia buvo neįdomi, o štai kitur jau įdomu.
Atgal į viršų Go down
http://sandrineslasai.blogspot.com
Nuo stogo
Administratorius.
Nuo stogo


Pranešimų skaičius : 2679
Amžius : 31
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2008-04-25

Skaitymo įpročiai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Skaitymo įpročiai   Skaitymo įpročiai Icon_minitimeŠt. 01 09, 2010 12:48 am

taip aš darau su knygomis, kurias reikia mokyklai perskaityti, na, jei jos nebūna labai įdomios : ) ir šiaip, kai noriu greičiau perskaityt
Atgal į viršų Go down
http://junior-painkiller.blogspot.com
kaRina
Pastraipa.
kaRina


Pranešimų skaičius : 143
Amžius : 30
Registracijos data : 2009-07-21

Skaitymo įpročiai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Skaitymo įpročiai   Skaitymo įpročiai Icon_minitimeŠt. 01 09, 2010 12:52 am

Vat aš taip pat kartais stebiu kiek liko knygos puslapių. Skaitau dažniausiai lovoje, bet kartais randu vietą ir kur kitur. Dažniausiai skaitymo vieta priklauso nuo mano nuotaikos. ;D Skaitant skyrių, beveik visad pasižiūriu kiek liko iki jo pabaigos. Skaitymo įpročiai 85532
Ir dar labai mėgstu pirkti knygas. Skaitymo įpročiai 85532 Nesvarbu kokia kaina, svarbiausia pirkti ir kuo daugiau, tuo geriau. Jeigu turiu atliekamų pinigų, dažniausiai išleidžiu juos knygoms. ;D
Atgal į viršų Go down
http://rbd-forum.4rumer.net
Samantha
"Bendrojo skaitymo" viršininkė
Samantha


Pranešimų skaičius : 1413
Amžius : 30
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-02-08

Skaitymo įpročiai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Skaitymo įpročiai   Skaitymo įpročiai Icon_minitimeŠt. 01 09, 2010 1:36 am

cocoro rašo:

Pvz. aš visada išsirinkdama knygą perskaitau pirmą ir paskutinį sakinį. Jeigu knyga yra suskirstyta skyriai, skaitydama pasižiūriu kokio ilgio vienas skyrius bus.

Šie įpročiai tokie patys ;D skaitau tada, kai turiu laisvo laiko, visada ant lovos (nesvarbu kokia poza ;DDD ) , taip pat pravartau ir pažiūriu kokio ilgumo skyrius bus ;D kol kas tiek prisiminiau :]
Atgal į viršų Go down
zhyrapha_
Pastraipa.
zhyrapha_


Pranešimų skaičius : 151
Amžius : 30
Miestas : Kaunas.
Registracijos data : 2009-07-29

Skaitymo įpročiai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Skaitymo įpročiai   Skaitymo įpročiai Icon_minitimeŠt. 01 09, 2010 7:39 am

Dažniausiai skaitau lovoje su arbata prieš miegą. Rečiau susirangau fotelyje, bet nepamirštu arbatos Skaitymo įpročiai Icon_cat Savaitgaliai atsikėlus mėgstu valandelę paskaityti. Visada lipniais lapukais pasižymių patikusias vietas. Beveik visada fone skamba tyli muzika (radija ar ausinukas).
Ir palyginus neseniai atsiradę įpročiai: pasižymiu per kiek laiko perskaičiau knygą, ją aprašau.
Turbūt viskas Skaitymo įpročiai 180909
Atgal į viršų Go down
http://popierius.wordpress.com
sandrinė
Spaustuvė.
sandrinė


Pranešimų skaičius : 1227
Amžius : 30
Miestas : Alytus
Registracijos data : 2009-03-14

Skaitymo įpročiai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Skaitymo įpročiai   Skaitymo įpročiai Icon_minitimeŠt. 01 09, 2010 9:01 am

aš irgi pasižymiu knygas, kurias perskaičiau tokiam sąsiuvinyje, trumpai parašau nuomonę savo apie knygą ir kiek puslapių joje buvo : )
Atgal į viršų Go down
http://sandrineslasai.blogspot.com
Monika
Dalis.
Monika


Pranešimų skaičius : 410
Amžius : 31
Miestas : Jurbarkas/Vilnius
Registracijos data : 2009-06-07

Skaitymo įpročiai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Skaitymo įpročiai   Skaitymo įpročiai Icon_minitimeŠt. 01 09, 2010 11:57 pm

- dažnai, prieš pasiimdama knygą, perskaitau pirmąjį puslapį. o
kartais tiesiog pasiimu knygą, net neskaičius anotacijos, tiesiog
susidomiu iš viršelio.
- kartais neatsispiriu perskaityti pabaigos.
- dažnai beskaitydama knygą, ją pavartau ir perskaitau ištraukas iš įvairių vietų. pažiūriu, ar sudomina. : )
- skaitau lovoje, fotelyje (turbūt patogiausia), važiuojant mašina ar
autobusu, hamake (jeigu būna šilta diena ir tą dieną esam kaime),
virtuvėje (bevalgant ar begeriant arbatą.)
- stebiu, kiek liko knygos puslapių. (tiesiog įdomu. : )) )
Atgal į viršų Go down
sandrinė
Spaustuvė.
sandrinė


Pranešimų skaičius : 1227
Amžius : 30
Miestas : Alytus
Registracijos data : 2009-03-14

Skaitymo įpročiai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Skaitymo įpročiai   Skaitymo įpročiai Icon_minitimeSk. 01 10, 2010 3:38 am

jo, ir aš susidomiu iš viršelio. Tikriausiai tai dažniausias mano knygos pasirinkimas - pagal viršelį.
Atgal į viršų Go down
http://sandrineslasai.blogspot.com
cocoro
Knygynas.
cocoro


Pranešimų skaičius : 789
Amžius : 32
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2010-01-04

Skaitymo įpročiai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Skaitymo įpročiai   Skaitymo įpročiai Icon_minitimeSk. 01 10, 2010 3:40 am

Gėda prisipažinti, bet man irgi. Ir dažnai, kai pasirenku pagal viršelį, tai knyga nuvilia. Pastebėjau, kad gerų knygų būna ne tokie išvaizdūs viršeliai : D
Atgal į viršų Go down
nigota
Lapas.
nigota


Pranešimų skaičius : 271
Amžius : 29
Miestas : Šiauliai
Registracijos data : 2008-04-26

Skaitymo įpročiai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Skaitymo įpročiai   Skaitymo įpročiai Icon_minitimeSk. 01 24, 2010 1:33 am

Visada pirkdama arba iš bibliotekos imdama knygą, perskaitau jos anotaciją (nepasitikiu viršeliais, jie dažnai klaidina).
Beveik visada skaitau įsitaisiusi lovoje.
Dažnai perskaitau paskutinį knygos puslapį (nors kartais tai ir negerai, dingsta intriga).
Na, ir paskutinis dalykas – ne įprotis, bet faktas: skaitydama negaliu kalbėtis ar dar ką nors daryti, visiškai atsiriboju nuo pasaulio ir net neišgirstu, kaip man kas nors sakoma. Labai susierzinu, kai kas nors trukdo skaityti.
Atgal į viršų Go down
virgen
Pastraipa.
virgen


Pranešimų skaičius : 165
Amžius : 32
Miestas : Radviliškis/Vilnius
Registracijos data : 2009-05-02

Skaitymo įpročiai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Skaitymo įpročiai   Skaitymo įpročiai Icon_minitimeAntr. 10 19, 2010 6:46 am

cocoro rašo:
Visi turime per laiką nusistovėjusių skaitymo įpročių.

Pvz. aš visada išsirinkdama knygą perskaitau pirmą ir paskutinį sakinį. Jeigu knyga yra suskirstyta skyriai, skaitydama pasižiūriu kokio ilgio vienas skyrius bus. Man sunku skaityti diena, todėl skaitau naktimis ir jei jau pradedu norėti miego, su skirstuku pasižymiu knygoje vietą, kurią dar turiu įveikti.

O kokie jūsų įpročiai? : )
galima sakyti mano įpročiai tokie pat....Nors paskuriniuu metu tenka paskaityti ir dienos metu...o vasarą jei kas aplinkui vis triukšmauja tai įsijungi mp3 ir klausai kokios klasikos labai padeda skaitant...
Atgal į viršų Go down
AurėjaFėja
Lapas.



Pranešimų skaičius : 268
Amžius : 32
Miestas : Tarp Rietavo ir Kauno.
Registracijos data : 2009-10-24

Skaitymo įpročiai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Skaitymo įpročiai   Skaitymo įpročiai Icon_minitimeAntr. 10 26, 2010 3:37 am

Aš dažniausiai skaitau ir klausausi muzikos vienu metu :)
Gėda, bet knygos viršelis man labai daug reiškia ir jei jis neišvaizdus, tai mažai tikėtina, kad aš tą knygą pasiimsiu skaityti, nesvarbu kokia gera ji būtų. Tiesa, labai mėgstu senas knygas. Tokias, kurios tiek kartų skaitytos, kad viršelis jau susitrynęs ir vos laikosi, o lapai pageltę ir nulankstyti. Dar smagiau jei randu pieštuku prirašytų pastabų ar pabrauktų vietų. Pati skaitydama irgi mėgstu pieštuku pasibraukti patikusią vietą. cherry
Atgal į viršų Go down
http://aurejafeja-perpetuo.blogspot.com/
awesome
Sakinys.
awesome


Pranešimų skaičius : 120
Amžius : 114
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-06-29

Skaitymo įpročiai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Skaitymo įpročiai   Skaitymo įpročiai Icon_minitimeKv. 10 28, 2010 5:49 am

Paskutiniu metu mano skaitymo įpročiai pakriko. Skaitau visur - autobuse, virtuvėje, lovoje ir net jei priešais burba televizorius. Kartais knygas imu dėl gražaus viršelio, kartais - dėl anotacijos. Dažnai neskaitau anotacijų, bet renkuosi autorių.
Ir dar niekaip nesuprantu, kaip kitiems gali trukdyti muzika skaitant. Jei atrandu muziką, kuri idealiai atitinka knygos nuotaiką, be muzikos nebegaliu skaityti:)
Atgal į viršų Go down
http://www.kumelesukanopom.blogspot.com
virgen
Pastraipa.
virgen


Pranešimų skaičius : 165
Amžius : 32
Miestas : Radviliškis/Vilnius
Registracijos data : 2009-05-02

Skaitymo įpročiai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Skaitymo įpročiai   Skaitymo įpročiai Icon_minitimeKv. 10 28, 2010 5:56 am

Klasikinė muzika yra pats tas skaitant...Pvz Ludovico Einaudi melodijos labai gerai padeda įsijausti į skaitymą
Atgal į viršų Go down
Samantha
"Bendrojo skaitymo" viršininkė
Samantha


Pranešimų skaičius : 1413
Amžius : 30
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-02-08

Skaitymo įpročiai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Skaitymo įpročiai   Skaitymo įpročiai Icon_minitimeKv. 10 28, 2010 7:33 am

Aš nelabai galiu skaityti su muzika. Nebent labai rami ji. Nes kitaip aš per daug nukreipiu dėmesį į muziką, pradedu niūniuoti. Aš pastaruoju metu irgi pradėjau skaityti autobuse, nes man ganėtinai ilgas kelias iki namų nuo mokyklos, o 3 dienas iš 5 aš grįžtu viena (be draugės) tai ir skaitau, jei gaunu atsisėsti.
Atgal į viršų Go down
raudona.
Puslapis.
raudona.


Pranešimų skaičius : 256
Amžius : 24
Miestas : Vilnius.
Registracijos data : 2010-07-29

Skaitymo įpročiai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Skaitymo įpročiai   Skaitymo įpročiai Icon_minitimePen. 10 29, 2010 1:06 am

Prieš pasiimdama knygą iš bibliotekos, visada perskaitau anotaciją.
Jeigu knygą imu iš draugės, visada paklausiu jos nuomonės apie šią knygą, tačiau dažniausiai vistiek ją pasiimu.
Prieš pradedant skaityti knygą, perskaitau pirmą ir paskutinį knygos sakinį.
Skaitau visur - lauke, namie, autobuse (pakeliui į šokius), prieš miegą ir retkarčiais sedėdama prie kompo. Vonioje arba prie stalo skaitymo atsisakau.
Labai daug lemia knygos viršelis - jei jis man nelabai patinka, galimas daiktas, kad knyga paiimta nebus, tačiau žinau, jog klaidinga spręsti apie knygą iš jos viršelio.
Skaitau netgi priešais įjungtą televizorių, jis man visai netrukdo. Nors kartais visai patinka ramiai ir tyliai skaityti knygą, kai nieks tavęs neerzina ir nekalbina.
cherry
Atgal į viršų Go down
Burzuazija
Sakinys.
Burzuazija


Pranešimų skaičius : 123
Amžius : 29
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2010-04-06

Skaitymo įpročiai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Skaitymo įpročiai   Skaitymo įpročiai Icon_minitimeŠt. 11 06, 2010 12:32 am

Pastaruoju metu labai sunku rasti tinkama aplinką skaitymui. Kadaise galėdavau skaityti su muzika, dabar tai visiškai nepavyksta. Per sunku sukaupt dėmesį ties žodžiais knygoje.
Pamėgau skaityti kur nors išėjusi, kai aplinkui tyliai viskas šnara arba visiškoje tyloje, pasistačius puodelį arbatos ant stalo. ;]
Atgal į viršų Go down
http://po-lasa-po-lasa.blogspot.com
Agniux
Pastraipa.
Agniux


Pranešimų skaičius : 182
Amžius : 28
Miestas : Klaipėda
Registracijos data : 2008-04-27

Skaitymo įpročiai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Skaitymo įpročiai   Skaitymo įpročiai Icon_minitimeAntr. 08 09, 2011 11:00 pm

* Apie knygas susižinau iš skaitančiųjų blogų, komentarų forumuose, draugių nuomonių. Susidarau bendrą vaizdą perskaičiusi keletą nuomonių, kartais peržiūriu ir anotaciją, pasižymiu norimų perskaityti knygų sąraše ir pradedu ieškoti.

* Knygyne patraukia pavadinimai arba numanoma tematika (Pavyzdžiui „Šanchajaus sugulovė“, na akivaizdu, kad bus apie Rytus), tada visad peržvelgiu anotaciją, jei sudomino pasižymiu mintyse, tačiau didelių vilčių į skaitymą nepuoselėju, nes naujų knygų neperkant sunkoka gauti.

* Lovoje skaitau tik savaitgalio rytais, kitais atvejais - jei būnu viena namie, ant sofos salone, jei ne - prie savo stalo. Apskritai namų darbus ruošiu ir knygas skaitau prie stalo, priešingai nei daugeliui, man nepatogu lovoje. Taip pat dažnai skaitau virtuvėje valgant. Mokslo metais, kai nespėju privalomosios literatūros, tenka spėti perskaityt kelis puslapius ir autobuse.

* Dažniausiai tyloje. O jeigu su muzika, tai nebent radijas, kur dainos nežinomos, neklausomos, kad neblaškytų. Tačiau tyla padeda geriau įsijausti.

* Jeigu knyga nebūna ryjama, nusistatau, po kiek puslapių per dieną turiu perskaityt. Kai neįveikiu dienos limito, jis nusikelia į kitą dieną.

* Kai atrandu gražių minčių, kaip ir daugelis, pasižymiu spalvotais lapeliais.

* Daug kas, mačiau, perskaito pirmą ir paskutinį sakinį. Aš kažkodėl skaitau pirmą ir paskutinį žodį, kartais pažiūrėdama, ar susilipdo į žodžių junginį.

* Skaitant turiu nuolat kažką laikyti rankose. Dažniausiai tai būna skirtukas arba parkeris. Dar dažnai noriu kramtyti, tad valgau šokoladukus, sausainius ;D

* Perskaičiusi, nurašau į citatų knygą pasižymėtas vietas, tada blog'e trumpai išsakau susidarytą nuomonę, įvertinu ir tada jau galiu grąžinti draugei, nešti į biblioteką, arba, retesniu atveju, pasidėti į lentyną.
Atgal į viršų Go down
http://wawagnijos-knygos-filmai.blogspot.com
Sponsored content





Skaitymo įpročiai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Skaitymo įpročiai   Skaitymo įpročiai Icon_minitime

Atgal į viršų Go down
 
Skaitymo įpročiai
Atgal į viršų 
Puslapis 12Pereiti prie : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Skaitantiems :: Diskusijos :: Diskusijos apie kitus knygiškus reikalus-
Pereiti į: