Skaitantiems
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
rodiklisrodiklis  BLOGAS  Latest imagesLatest images  IeškotiIeškoti  RegistruotisRegistruotis  Draugai  PrisijungtiPrisijungti  
Mūsų blogas apie knygas - http://skaitantiems.blogspot.com - kviečiame apsilankyti!

 

 KLASIKA

Go down 
+3
Nuo stogo
Džuljeta
musytea
7 posters
AutoriusPranešimas
musytea
Raidė.
musytea


Pranešimų skaičius : 10
Amžius : 34
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-11-23

KLASIKA Empty
RašytiTemos pavadinimas: KLASIKA   KLASIKA Icon_minitimePen. 12 11, 2009 10:32 am

Viena Henry David Torr'o mintis - "Pirmiausia skaitykite klasikinius kūrinius, nes kitaip nespėsite jų perskaityti!", sukrėtė mane. 1. Ar pritariate šiai minčiai? 2. Ką laikome klasika? 3. Kokius lietuvių bei pasaulinės klasikos kūrinius esate perskaitę?
Atgal į viršų Go down
musytea
Raidė.
musytea


Pranešimų skaičius : 10
Amžius : 34
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-11-23

KLASIKA Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: KLASIKA   KLASIKA Icon_minitimePen. 12 11, 2009 10:43 am

1. Aš asmeniškai, pritariu. Reikėjo jau seniai šią mintį išgirsti :) Juk kaip žinosime ar šis kūrinys geras, jei neturėsime suvokimo apie jau kelis dešimtmečius, šimtmečius ar tūstantmetį skaitomus kūrinius, jei neturėsime suvokimo apie ilgaamžiškumą?  2. Klasika laikau kūrinius, kurie parašyti taip, kad sudarė tos tautos žmonių suvokimo klodus, sunormino kalbą, sugebėjo perteikti savo šalies kultūrinius, socialinius, tautinius ypatumus. Sugebėjo atskleisti ne tik tuomet opias problemas, bet ir kai sugebėta nuspėti ateityje iškilsiančias.  3. Lietuvių: Žemaitę, G. Petkevičaitę - Bitę, V. Kudirką, J. Biliūną, Šatrijos Raganą, Lazdynų Pelėdą, I. Šeinių, J. A. Herbačiauską,...  Pasaulio: Homerą, V. Šekspyrą, Moljerą, Boccaccio, J. Swift'ą, D. Defo, Baironą, Onore de Balzac,...
Atgal į viršų Go down
Džuljeta
Spaustuvė.
Džuljeta


Pranešimų skaičius : 1546
Amžius : 35
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2008-04-26

KLASIKA Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: KLASIKA   KLASIKA Icon_minitimeŠt. 12 12, 2009 4:50 am

Nenoriu plėstis, bet taip, visiškai pritariu ir minčiai, išsakytai D. Torr'o, ir tavo mintims. Klausimas, ar man patinka visi autoriai, laikomi klasikais, bet taip, jie jau yra pripažinti pasaulio/lLietuvos literatūros klasikai (net ir Biliūnas, kad jį kur Very Happy )... Manau, kad bent jau kūrinius, nagrinėjamus "Visuotinė literatūra" ir panašiose knygose, tiesiog privalu perskaityti.
Atgal į viršų Go down
Nuo stogo
Administratorius.
Nuo stogo


Pranešimų skaičius : 2679
Amžius : 31
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2008-04-25

KLASIKA Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: KLASIKA   KLASIKA Icon_minitimeSk. 12 13, 2009 12:20 am

Iš esmės, tai pritariu, bet tikrai nepasakyčiau, kad pati esu linkusi skaityti vien klasikos kūrinius, kurie kaip ir sakė Džuljeta, yra pripažinti Lietuvoje ar pasaulyje. Tiesiog dabar nematau reikalo skaityti knygas, kurios galbūt man nėra įdomios, tačiau tikrai tenka daryti tai mokykloje - vienos knygos patinka, kitos ne, o skaityti tai vies tiek reikia (nors to pačio Defo "robinzono kruzo" įveikti tikrai nesugebėjau). galbūt poreikiai kada nors pasikeis :>
Atgal į viršų Go down
http://junior-painkiller.blogspot.com
sandrinė
Spaustuvė.
sandrinė


Pranešimų skaičius : 1227
Amžius : 30
Miestas : Alytus
Registracijos data : 2009-03-14

KLASIKA Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: KLASIKA   KLASIKA Icon_minitimeSk. 12 13, 2009 3:21 am

Kai paimu labai gerai žinomą ir pripažintą knygą, vadinamąją klasiką, labai ilgai kovoju su savimi, kad pradėčiau ją skaityti, tada, kai pradedu, būna labai sunku. Nežinau, gal tai ir išankstinė nuostata, bet šiaip aš kartais, kaip ir bet kuris padraugauju su tikrai klasika virtusiomis knygomis. : )
Atgal į viršų Go down
http://sandrineslasai.blogspot.com
Samantha
"Bendrojo skaitymo" viršininkė
Samantha


Pranešimų skaičius : 1413
Amžius : 30
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-02-08

KLASIKA Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: KLASIKA   KLASIKA Icon_minitimeSk. 12 13, 2009 4:12 am

Žinoma klasika yra klasika, bet man irgi tikrai ne visada patinka, teko skaityt tokių, kur vos įveikiau ;D bet galbūt dėlto, kad knygoje buvo vaizduojamos kito laikotarpio aktualijos, bet taip pat teko skaityti klasikos kūrinių, kurie tikrai sužavėjo KLASIKA Herz ech, nežinau, man viskas priklauso nuo pačios knygos, nesu nusistačius prieš kažkokį vieną rašytoją
Atgal į viršų Go down
Smitė.^
Biblioteka.
Smitė.^


Pranešimų skaičius : 712
Amžius : 30
Miestas : Kuršėnai
Registracijos data : 2008-06-15

KLASIKA Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: KLASIKA   KLASIKA Icon_minitimeSk. 03 07, 2010 5:51 am

Pritariu. Tiesą pasakius, pati susivokiau, o šią suformuluotą mintį išgirdau tik dabar.
Turbūt be klasikos dabar neturėčiau, ką skaityti. Dievinu viską, kas laiko patikrinta.
Aptariamų kūrinių, aišku, perskaičiusi esu žymiai mažiau nei norėčiau, tačiau svarbiausia, kad turiu norą perskaityti viską.

P.S. Kolkas nenuvylė nė vienas kūrinys, kurio turinį turėčiau žinoti vardan inteligentiškos savęs. ;)


Paskutinį kartą redagavo Smitė.^, Tr. 06 09, 2010 7:16 am. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų Go down
Cenerentola
Junginys.
Cenerentola


Pranešimų skaičius : 89
Amžius : 31
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2010-06-08

KLASIKA Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: KLASIKA   KLASIKA Icon_minitimeTr. 06 09, 2010 12:59 am

Klasiką reikia skaityti. Buvo laikas, kada skaičiau vien lengvas paprastas knygas iš serijų beveik suaugę, n 14 ir panašiai. Ir tai normalu. Dabar jau kelis metus skaitau klasiką. Nes skaitau siekdama atrasti save, ieškodama atsakymų į egzistencinnius klausimus. Į klasikos savoką nesigilinu man tai tiesiog reiškia vertingumą.
Atgal į viršų Go down
sandrinė
Spaustuvė.
sandrinė


Pranešimų skaičius : 1227
Amžius : 30
Miestas : Alytus
Registracijos data : 2009-03-14

KLASIKA Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: KLASIKA   KLASIKA Icon_minitimePen. 06 11, 2010 1:28 am

Kaip muzikos mokytoja sako: "Klasika - tai, kas visą laiką populiaru." Taigi, klasika gali būti ir šiuolaikinės muzikos grupės ir knygos. Tačiau prie klasikinių knygų dažniau priskiriamos senesnės, laiko patikrintos knygos, nors tai ir yra klasikos požymis.
Skaitau, vertinu, atrandu, bet kartais atrodo, jog vienos ar kitos knygos tikrai pervertinamos.
Atgal į viršų Go down
http://sandrineslasai.blogspot.com
Sponsored content





KLASIKA Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: KLASIKA   KLASIKA Icon_minitime

Atgal į viršų Go down
 
KLASIKA
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Skaitantiems :: Diskusijos :: Diskusijos apie kitus knygiškus reikalus-
Pereiti į: