Skaitantiems
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
rodiklisrodiklis  BLOGAS  Latest imagesLatest images  IeškotiIeškoti  RegistruotisRegistruotis  Draugai  PrisijungtiPrisijungti  
Mūsų blogas apie knygas - http://skaitantiems.blogspot.com - kviečiame apsilankyti!

 

 Herbjorg Wassmo

Go down 
4 posters
AutoriusPranešimas
Pentagrama.
Skyrius.
Pentagrama.


Pranešimų skaičius : 337
Amžius : 29
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-08-23

Herbjorg Wassmo Empty
RašytiTemos pavadinimas: Herbjorg Wassmo   Herbjorg Wassmo Icon_minitimeSk. 08 23, 2009 6:44 am

Norvegų novelistė, gimusi 1942m. šiaurinėje Norvegijos dalyje, Skogoeya. Jos debiutas kaip autorės – eilėraščių rinkinys Vingelag(Sparnų mūša), išleistas 1976 m. Tačiau 1981m. išryškėjo tikrasis rašytojos pašaukimas – novelės. Tais metais buvo išleista jos novelė Huset med den blinde glassveranda (Namas su akla stikline veranda), kuri tapo pirma trilogijos, vadinamos Toros trilogija, dalimi. Tai jaunos merginos, užaugusios pokarinėje Norvegijoje, gyvenimo eskizas ir suirimas. Už trečią šios trilogijos dalį, Hudlos himmel (Atviras dangus), 1987 Herbjorg Wassmo gavo Šiaurės Šalių Tarybos Literatūros premiją. Vėliau sekė trilogija apie Diną, kurios pirmoji dalis vadinasi Dinas bok (Dinos knyga). Paskutinė skaitytojams pateikta novelė Det sjuende mote (Septintasis susitikimas) – šiuolaikinė novelė, kuri skiriasi nuo Dinos trilogijos, kur autorė atsigręžė į 19-ąjį šimtmetį ir parodo natūralią, aplinkiniams retkarčiais į vaiduoklį panašią moterį. Herbjorg Wassmo parašė daugybę trumpų apsakymų ir dramų. Pasižyminti pasakojamuoju, vaizdingu stiliumi autorė buvo apdovanota ne viena premija.

Bibliografija:
Dinos knyga
Laimės sūnus
Karnos Kraitis
Septintas susitikimas
Tora. Namas su akla stiklo veranda
Bėgimas nuo Franko
Stiklinė Pieno

Tora. Nebylus kambarys
Tora. Beodis dangus


Herbjorg Wassmo Paveikslelis22bg

Nuomonės apie autorę.
Skaitėte jos knygas, ir kaip patiko?


Paskutinį kartą redagavo Pentagrama., Pir. 11 02, 2009 4:00 am. Redaguota 3 kartus(ų)
Atgal į viršų Go down
Džuljeta
Spaustuvė.
Džuljeta


Pranešimų skaičius : 1546
Amžius : 35
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2008-04-26

Herbjorg Wassmo Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Herbjorg Wassmo   Herbjorg Wassmo Icon_minitimeSk. 08 23, 2009 8:41 pm

Skaičiau "Dinos knygą"... daugiau nieko, kol kas. Patiko, BET filmas patiko labiau (kad ir kaip bebūtų keista)...
Atgal į viršų Go down
Pentagrama.
Skyrius.
Pentagrama.


Pranešimų skaičius : 337
Amžius : 29
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-08-23

Herbjorg Wassmo Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Herbjorg Wassmo   Herbjorg Wassmo Icon_minitimePir. 08 24, 2009 3:38 am

Skaičiau "Dinos knygą" ir "Stiklinė Pieno" namuose turiu visas likusias jos knygas, kadangi mano mamos mėgstamiasuia rašytoja.;D
O šeip filmas "Dina" man taip pat labai patinko labai gerai pastatytas, Tik Jakobas man nepatiko visiškai neatitinka savo paveikslo knygoje jis toks gražus stiprus vyras, o filme tešliukas tikras.;D
Atgal į viršų Go down
AurėjaFėja
Lapas.



Pranešimų skaičius : 268
Amžius : 32
Miestas : Tarp Rietavo ir Kauno.
Registracijos data : 2009-10-24

Herbjorg Wassmo Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Herbjorg Wassmo   Herbjorg Wassmo Icon_minitimeAntr. 10 27, 2009 4:40 am

skaičiau tik vieną jos knygą "Dinos knyga". Ruošiuosi skaityti antrą šios trilogijos dalį, kai tik ją grąžins į biblioteką, nes niekaip nerandu. Herbjorg Wassmo Icon_albino man patinka jos savitas pasakojimo stilius. taip pat vaizduojama gamta. labai tikroviškai parašyta ir lengva įsijausti į veiksmą.
Atgal į viršų Go down
http://aurejafeja-perpetuo.blogspot.com/
Pentagrama.
Skyrius.
Pentagrama.


Pranešimų skaičius : 337
Amžius : 29
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-08-23

Herbjorg Wassmo Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Herbjorg Wassmo   Herbjorg Wassmo Icon_minitimeAntr. 10 27, 2009 10:19 am

Taip pat perskaičiau "Laimės sūnus" įdomi knyga, tačiau nepasakyčiau, kad labai patiko buvo tokių vietų kurias skaityti nuobodu pvz: Benjamino apmastymai (kai jis gyveno Kopenhagoje apie Odžių) tokie be prasmiai sakyčiau.
"Karnos kraitis" man asmeniškai nereali knygą, įdomiausia iš Dinos trilogijos. Jau taip gerai parašyta ir skaitosi greitai. Super. Ir pati autorė labai įdomiai užbaigia visą savo trilogiją apie Diną ir Reinsneso giminę.
Atgal į viršų Go down
Little_Star
Pastraipa.



Pranešimų skaičius : 149
Amžius : 30
Registracijos data : 2009-07-15

Herbjorg Wassmo Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Herbjorg Wassmo   Herbjorg Wassmo Icon_minitimeKv. 01 27, 2011 2:09 am

Taaaip, ir aš dabar skaitau paskutinę Dinos trilogijos dalį. Labai savotiškas rašymo stilius. Patinka veikėjų paveikslai, tačiau erzina tie trumpučiai sakiniai, kurių apimtis vienas ar du žodžiai. Manau, kad ganėtinai subtiliai ir kartu iššaukiančiai vaizduojami veikėjų charakteriai, įdomūs gyvenimo vingiai, tačiau knygos, man asmeniškai, nėra tos, kurias labai lengvai ir greitai eina perskaityti. Nežinau kodėl. Tiesiog. Matyt todėl, kad jos rašymo stilius mane ganėtinai vargina.
Atgal į viršų Go down
http://sveciuosepaslittles.blogspot.com
Sponsored content





Herbjorg Wassmo Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Herbjorg Wassmo   Herbjorg Wassmo Icon_minitime

Atgal į viršų Go down
 
Herbjorg Wassmo
Atgal į viršų 
Puslapis 11
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Skaitantiems :: Diskusijos :: Rašytojų kampelis-
Pereiti į: