Skaitantiems
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
rodiklisrodiklis  BLOGAS  Latest imagesLatest images  IeškotiIeškoti  RegistruotisRegistruotis  Draugai  PrisijungtiPrisijungti  
Mūsų blogas apie knygas - http://skaitantiems.blogspot.com - kviečiame apsilankyti!

 

 Haruki Murakami

Go down 
+18
la Tulipe
Snaigėse
Ditė.
Samantha
MikePukuotis
angeliukas
Notė.
Innovision.
dutė
Mažoji Fėja
Džuljeta
sandrinė
fėjaa.
Akiro
alce a pois
Yami ^^
Karamelinė Saulė
Nuo stogo
22 posters
Pereiti prie : 1, 2  Next
AutoriusPranešimas
Nuo stogo
Administratorius.
Nuo stogo


Pranešimų skaičius : 2679
Amžius : 31
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2008-04-25

Haruki Murakami Empty
RašytiTemos pavadinimas: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitimeSk. 06 07, 2009 9:52 am

Haruki Murakami Paveikslelis-160-pt
Haruki Murakami gimė 1949 m. sausio 12 d. Kijoto mieste. Dabar gyvena Tokijuje.

Senoliai japonai Haruki Murakami(io) nemėgsta, o jaunimas - jį, tiesiog, dievina. Bet abi pusės sutaria dėl vieno dalyko – H. Murakami yra provakarietiškas asmuo ir rašytojas… Jis vienas pirmųjų (japonų) pradėjo rašyti apie šiuolaikinės Japonijos jaunimo subkultūrą. Jo knygų siužetas visada intriguojantis, net jei jokio ypatingo veiksmo ir nevyksta. Labai patinka herojų tarpusavo pokalbiai ir diskusijos, kurie išsivysto į įdomius pamąstymus. H. Murakami mąsto ir kalba laisviau, jei lygintume jo kalbas su tradicinių pažiūrų japonų mintimis. Apmąstydamas pasaulio tamsos ir šviesos sąsajas, jis iš esmės jų neatskiria. Prieš pradedant kalbėti apie įvairius globalizacijos procesus, Haruki siūlo pirmiausia susiorientuoti patiems savyje.

“Manau, kad karas tarp fundamentalizmo ir kitų socialinių sistemų tęsiasi mumyse. Prieš pradedant tokių globalinių klausimų analizę, gerai būtų surūšioti tokius dalykus kaip “šviesa“ ir “šešėlis“ kiekvienam savo viduje“ – sako H. Murakami. Jis lygina šią savo mintį su tradicine japonų minties sankloda: “Japonų mitologijoje yra taip: jei užsimaniai pakliūti į požeminį pasaulį - tu jau ten. Tai, tiesiog, po tavo kojomis! Jokios distancijos tarp TEN ir ČIA nėra…”

H. Murakami stilių kritikai apibūdina tokiais žodžiais: okultinis detektyvas, psichodelinis trileris, (anti)utopija, anarchoreliginė fantastika ir panašiais (gan makabriškais) terminais. Iš viso to, kas buvo pasakyta, neįmanoma įžiūrėti kažkokių tracininių japoniškų vertybių H. Murakami tekstuose - siekio gyventi harmonijoje su aplinkiniu pasauliu ar panašių.

Visame japonų literatūros fone Haruki Murakami išsiskiria ne tik savo provakarietiškumu, bet ir šiokiomis tokiomis inovacijomis... Būtent jis sukūrė gana ryškių moteriškų charakterių.

Tačiau, kaip ir pridera tikram (tituluotam) mistikui, Haruki – tikras pragmatikas. Jis paprastai atsako į klausimus apie pinigus:

“Sakykite, Jūs mėgstate pinigus? – “O taip! Aš labai mėgstu pinigus! Už juos galima nusipirkti laisvo laiko rašymui…”
Spoiler:

Atgal į viršų Go down
http://junior-painkiller.blogspot.com
Karamelinė Saulė
Biblioteka.
Karamelinė Saulė


Pranešimų skaičius : 705
Amžius : 33
Miestas : Panevėžys
Registracijos data : 2008-06-17

Haruki Murakami Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitimePir. 06 15, 2009 8:57 am

Skaičiau "Avies Medžioklę" ir "Dansu dansu dansu". Mano kuklia nuomone, šis rašytojas išsiskiria iš kitų ir yra tikrai stiprus.
Nors kai kurios knygų vietos atrodė ganėtinai šizofreniškos, bet jos tikrai nesutalpinamos į rėmus.
Be abejo, kada nors skaitysiu dar kurią jo knygą.
cat
Atgal į viršų Go down
http://ramumose.blogspot.com
Yami ^^
Raidė.
Yami ^^


Pranešimų skaičius : 26
Amžius : 29
Registracijos data : 2008-09-17

Haruki Murakami Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitimeAntr. 06 16, 2009 4:52 am

Girdėjau daug gero apie šį rašytoją, tik gaila, dar nepaėmiau į rankas nei vienos jo knygos, bet prižadėjau sau, kad vasarą perskaitysiu bent vieną ;P
Atgal į viršų Go down
alce a pois
Administratorius.
alce a pois


Pranešimų skaičius : 1295
Amžius : 32
Miestas : Kretinga/Kaunas
Registracijos data : 2008-04-29

Haruki Murakami Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitimeAntr. 06 16, 2009 7:42 am

Buvau pradėjusi Avies medžioklę. Bet taip ir nepabaigiau ;D Nežinau kodėl. Kada nors, kai turėsiu laiko, iš naujo imsiuosi šio rašytojo :)
Atgal į viršų Go down
http://be-politikos.blogspot.com
Akiro
Junginys.
Akiro


Pranešimų skaičius : 89
Amžius : 31
Miestas : Marijampolė
Registracijos data : 2009-07-04

Haruki Murakami Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitimePir. 07 13, 2009 11:25 pm

Atsitiktinai pas mane atkeliavo "Dansu dansu dansu", perskaičiau - patiko. Įsigijau "Avies medžioklę", bet ji kažkodėl tiesiog nelipo prie rankų. Visdar neskaityta. Laukia savo eilės. 
O kaip tik šiuo metu "Į pietus nuo sienos, į vakarus nuo saulės" skaitau. Patinka rašymo stilius, man labai artimas, taigi nujaučiu, kad dar šią vasarą "Avies medžioklė" taip pat bus pajudinta (: 
Atgal į viršų Go down
fėjaa.
Junginys.
fėjaa.


Pranešimų skaičius : 83
Amžius : 31
Miestas : Šiauliai.
Registracijos data : 2009-09-20

Haruki Murakami Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitimeSk. 09 20, 2009 1:36 am

skaičiau tik "Negailestinga stebuklų šalis ir Pasaulio galas". ši knyga patiko,skyriau prie geriausių skaitytų. :>
buvau pradėjusi skaityti "Dansu dansu dansu",bet kažkaip neįtraukė..
šiaip,manau,geras autorius ;}
Atgal į viršų Go down
sandrinė
Spaustuvė.
sandrinė


Pranešimų skaičius : 1227
Amžius : 30
Miestas : Alytus
Registracijos data : 2009-03-14

Haruki Murakami Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitimePen. 11 20, 2009 4:29 am

Skaičiau "dansu dansu dansu" - patiko, todėl ne kartą nešiausi jo knygas namo, tačiau nei vienos neperskaičiau, o dabar pradėjau "kafka pakrantėje" ir man labai patinka : ) taip smagiai skaitosi, tos vietos, kuriose tikrai puikios citatos ir kurias griebčiau rašytis, net paryškintos.
Atgal į viršų Go down
http://sandrineslasai.blogspot.com
Džuljeta
Spaustuvė.
Džuljeta


Pranešimų skaičius : 1546
Amžius : 35
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2008-04-26

Haruki Murakami Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitimePen. 11 20, 2009 10:48 pm

Nieko jo neskaičiau, bet brolis prisipirkęs jo knygų... GAL kada nors paskaitysiu Very Happy ristis nors kai pacituoja, nesupantu, ar baisėtis, ar juoktis confused
Atgal į viršų Go down
sandrinė
Spaustuvė.
sandrinė


Pranešimų skaičius : 1227
Amžius : 30
Miestas : Alytus
Registracijos data : 2009-03-14

Haruki Murakami Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitimeKv. 12 17, 2009 2:45 am

O man, kaip tik labai gilios. Kai kur labai gerų citatų ir minčių tinkančių gyvenimui surasti.
Atgal į viršų Go down
http://sandrineslasai.blogspot.com
Mažoji Fėja
Lapas.
Mažoji Fėja


Pranešimų skaičius : 271
Amžius : 30
Registracijos data : 2009-08-10

Haruki Murakami Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitimeAntr. 12 29, 2009 2:25 pm

Na, perskaičiau tik 2 jo knygas. "Avies medžioklė" ir "Dansu, Dansu, Dansu".
Mano nuomone, jo rašymo stilius gana įdomus, ir pritraukiantis. Kai skaitai, rodos, taip sunku viską įsivaizduoti, bet kartu ir taip lengva. Toks jausmas lyg tie neįprasti dalykai jo knygose aprašomi taip lyg jie būtų paprasčiausi.
Atgal į viršų Go down
dutė
Lapas.
dutė


Pranešimų skaičius : 317
Amžius : 32
Miestas : šakiai
Registracijos data : 2008-06-10

Haruki Murakami Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitimeSk. 01 03, 2010 2:43 am

perskaičiau ''prisukamo paukščio kronikos'' ir ''avies medžioklė''. abi jėga, bet kronikos truputį ištęstos. vat avies medžioklė tai sakyčiau mano metų knyga!
Atgal į viršų Go down
http://tavo-bedos.blogspot.com
Innovision.
Raidė.
Innovision.


Pranešimų skaičius : 26
Amžius : 114
Registracijos data : 2009-06-01

Haruki Murakami Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitimeKv. 03 11, 2010 3:34 am

awww, aš dabar skaitau „Avies medžioklė“. Nors dar labai nedaug perskaičiau, bet aaai - kažkaip traukia. Haruki Murakami Icon_cat
Atgal į viršų Go down
Notė.
Sakinys.
Notė.


Pranešimų skaičius : 120
Amžius : 28
Miestas : Utena
Registracijos data : 2009-12-13

Haruki Murakami Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitimePen. 04 30, 2010 6:46 am

Skaitau dabar "Kafka pakrantėje". Užsikabinau. Greitu laiku tikrai paimsiu daugiau šio rašytojo knygų.
Atgal į viršų Go down
sandrinė
Spaustuvė.
sandrinė


Pranešimų skaičius : 1227
Amžius : 30
Miestas : Alytus
Registracijos data : 2009-03-14

Haruki Murakami Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitimePen. 04 30, 2010 7:04 am

Man labiausiai ir patiko "Kafka pakrantėje", su malonumu dar kartą perskaityčiau, jei turėčiau laiko :>
Atgal į viršų Go down
http://sandrineslasai.blogspot.com
alce a pois
Administratorius.
alce a pois


Pranešimų skaičius : 1295
Amžius : 32
Miestas : Kretinga/Kaunas
Registracijos data : 2008-04-29

Haruki Murakami Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitimePir. 05 03, 2010 4:24 am

kai perskaičiau dansu dansu dansu, tai labai susižavėjau juo :) bėda, kad tos knygos visos toookios storos ir nelabai yra kada jas perskaityti ;D
Atgal į viršų Go down
http://be-politikos.blogspot.com
alce a pois
Administratorius.
alce a pois


Pranešimų skaičius : 1295
Amžius : 32
Miestas : Kretinga/Kaunas
Registracijos data : 2008-04-29

Haruki Murakami Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitimeTr. 08 04, 2010 8:55 am

perskaičiusi dar vieną knygą, dar labiau juo susižavėjau. mielai paskaityčiau dar. įdomus ir kitoks rašytojas :) nors gal reikia daryti tarp jo knygų pertraukėles, kad taip neįgristų, ir kad kiekviena knyga būtų galima mėgautis :)
Atgal į viršų Go down
http://be-politikos.blogspot.com
angeliukas
Skiemuo.



Pranešimų skaičius : 51
Amžius : 33
Registracijos data : 2010-07-25

Haruki Murakami Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitimePir. 11 08, 2010 4:09 am

.


Paskutinį kartą redagavo angeliukas, Št. 03 06, 2021 11:31 am. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų Go down
MikePukuotis
Žodis.
MikePukuotis


Pranešimų skaičius : 75
Amžius : 31
Registracijos data : 2011-01-30

Haruki Murakami Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitimePir. 01 31, 2011 6:32 am

Galėčiau drąsiai teigti, kad jis - vienas mano mylimiausių autorių. O gal net pats pats pačiausias. Jo kuriamos istorijos labai susipina su fantastika, bet kažkodėl jo romanuose eina patikėti, kad būtent taip ir yra. Kad ir kiek būtų įpinta fantazijos, kūriniai neatrodo nušokę nuo realybės ribų. Skaitau dar tik ketvirtą jo kūrinį, bet visų knygų veikėjai man kažkuo panašūs. Na, išskyrus knygos "Pernakt". Gal taip atrodo tik po kol kas, gi pirmos dvi knygos buvo apie vieną ir tą patį veikėją, o dabartinė irgi apie vyrą, kažkuo išskirtinį ir klaidžiojantį gyvenime. Šauniausia tai, jog Murakami rašymo stilius toks išskirtinas. Kalba apie paprastus dalykus taip nepaprastai. : )
Atgal į viršų Go down
Samantha
"Bendrojo skaitymo" viršininkė
Samantha


Pranešimų skaičius : 1413
Amžius : 30
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-02-08

Haruki Murakami Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitimePir. 01 31, 2011 10:08 am

Tikra tiesa, manau reikia talento, kad iš pirmo žvilgsnio paprastus dalykus pateiktum kitaip, taip, kaip dar niekur kitur neteko girdėti ;]
Atgal į viršų Go down
Ditė.
Raidė.
Ditė.


Pranešimų skaičius : 18
Amžius : 31
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2011-03-02

Haruki Murakami Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitimeKv. 03 03, 2011 1:38 am

Skaičiau beveik visas Murakami knygas, toks kiek psichodelinis man jo rašymo stilius, bet labai labai užkabinantis, nors ir nesu didelė Japonijos kultūros mėgėja. Labiausiai patikęs- "Mylimoji Sputnik", išskirčiau šią iš visų kitų jo knygų, kurios man tarsi su tuo pačiu "prieskoniu".
Atgal į viršų Go down
Snaigėse
Skiemuo.
Snaigėse


Pranešimų skaičius : 41
Amžius : 31
Registracijos data : 2010-02-14

Haruki Murakami Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitimePir. 04 18, 2011 4:01 am

Skaičiau tik "Kafka Pakrantėje". Taip ir nenusprendžiau ar patiko jis man, ar ne. Jau tie japonai... Very Happy Bet, kad paliko įdomus įspūdis, kas neleido pamiršt šios knygos, tai paliko. Todėl manau, kad dar pabandysiu Murakamio knygų, nes mindfuck'as man prie širdies;))
Atgal į viršų Go down
http://knyginejimai.wordpress.com/
la Tulipe
Lapas.
la Tulipe


Pranešimų skaičius : 279
Amžius : 31
Registracijos data : 2011-03-06

Haruki Murakami Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitimeAntr. 04 19, 2011 5:05 am

Jau seniai noriu perskaityti kokią šio rašytojo knygą, bet nuėjusi į biblioteką ir pasiekusi lentyną su jo knygomis taip ir neišsirinkdavau Very Happy Bet dabar turiu pasiėmusi jo ,,1Q84. Pirma dalis''. Suintrigavo, nes skaičiau, kad panaši į Orwello ,,1984''. tik dar nežinau, kada ji sulauks savo eilės Very Happy
Atgal į viršų Go down
http://perskaiciau.wordpress.com
Missmasterpiece
Raidė.
Missmasterpiece


Pranešimų skaičius : 6
Amžius : 29
Registracijos data : 2011-07-23

Haruki Murakami Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitimeŠt. 07 23, 2011 4:03 am

Vienas mėgstamiausių rašytojų. Labai sudomino prieš pusantrų metų, tai dabar esu perskaičius aštuonias jo knygas. Kiekviena savaip įtraukia, nors kartais atsiranda įvairių bendrumų (perskaičius nemažai jo knygų imi jas savaime lyginti), bet tai nė kiek netrukdo, kiekvieną knygą laikau unikalia ir originaliai pateikta. Labiausiai patikusios: Prisukamo paukščio kronikos, Norvegų giria, Kafką Pakrantėje. Bandysiu kaip nors dabar gaut tas dvi naująsias knygas : ))
Atgal į viršų Go down
Nuo stogo
Administratorius.
Nuo stogo


Pranešimų skaičius : 2679
Amžius : 31
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2008-04-25

Haruki Murakami Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitimeŠt. 07 23, 2011 5:17 am

asmeniškai, niekaip nesuprantu, kodėl murakamio knygos tokios dažnos sąrašuose knygų, kurias per gyvenimą turi perskaityti. dažnai net ne po vieną būna. tebūnie, skaičiau tik "dansu dansu dansu", bet man tai ne daugiau, kaip laisvalaikio skaitinys atrodė.
Atgal į viršų Go down
http://junior-painkiller.blogspot.com
alce a pois
Administratorius.
alce a pois


Pranešimų skaičius : 1295
Amžius : 32
Miestas : Kretinga/Kaunas
Registracijos data : 2008-04-29

Haruki Murakami Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitimeTr. 01 04, 2012 2:35 am

Perskaičiau ketvirtąją jo knygą ir turbūt taip po truputėlį užsitarnavo Murakami vietą mano mėgstamiausių rašytojų sąraše (o jis nėra ilgas).. cheers Neminėdavau jo anksčiau kaip tokio, bet dabar.. Drąsiai galiu teigti, kad kuo toliau, tuo labiau jis man patinka! :)
Atgal į viršų Go down
http://be-politikos.blogspot.com
Sponsored content





Haruki Murakami Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitime

Atgal į viršų Go down
 
Haruki Murakami
Atgal į viršų 
Puslapis 12Pereiti prie : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Haruki Murakami "1Q84" (trilogija)

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Skaitantiems :: Diskusijos :: Rašytojų kampelis-
Pereiti į: