Skaitantiems
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
rodiklisrodiklis  BLOGAS  Latest imagesLatest images  IeškotiIeškoti  RegistruotisRegistruotis  Draugai  PrisijungtiPrisijungti  
Mūsų blogas apie knygas - http://skaitantiems.blogspot.com - kviečiame apsilankyti!

 

 Literatūrinė kalba

Go down 
+7
eglaite
awesome
Gerbera.
Nuo stogo
DripDrop
nigota
Džuljeta
11 posters
AutoriusPranešimas
Džuljeta
Spaustuvė.
Džuljeta


Pranešimų skaičius : 1546
Amžius : 35
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2008-04-26

Literatūrinė kalba Empty
RašytiTemos pavadinimas: Literatūrinė kalba   Literatūrinė kalba Icon_minitimeAntr. 05 06, 2008 7:56 am

Kaip manote, ar literatūrinė kalba kaip nors veikia mūsų kasdienės kalbos vartoseną? Čia turiu omenyje skaitymą knygų, kuriose gausu kasdienėje kalboje kažkodėl nenaudojamų, nors ir labai gražių, spalvingų žodžių... Šiuolaikinėje literatūroje tai nežymu :/

Citata :
Skudrusis šankusis palšelis leidosi į kelią, rodėsi, jog raitelio buklumas bei jo šveitriojo kardo žvilgesys jį begandinąs - juk jis pasijuto besąs murkšlinas, o dar žiaudri vėtra aplink šėlo.


^turiu galvoje panašių žodžių vartojimą... cheers žinoma, ne tokiais kiekiais, kaip mano pavyzdyje xD man asmeniškai l. gražu tekstuose aptikti tokių tarmiškų, spalvingų žodžių xD
Atgal į viršų Go down
nigota
Lapas.
nigota


Pranešimų skaičius : 271
Amžius : 29
Miestas : Šiauliai
Registracijos data : 2008-04-26

Literatūrinė kalba Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Literatūrinė kalba   Literatūrinė kalba Icon_minitimeKv. 05 08, 2008 3:51 am

Man patinka, jeigų jų vienas kitas, bet nedaug :)
Atgal į viršų Go down
DripDrop
Žodis.
DripDrop


Pranešimų skaičius : 66
Amžius : 28
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2008-12-20

Literatūrinė kalba Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Literatūrinė kalba   Literatūrinė kalba Icon_minitimeŠt. 12 20, 2008 4:18 am

nigota rašo:
Man patinka, jeigų jų vienas kitas, bet nedaug :)

Man taip pat. :}
Atgal į viršų Go down
Nuo stogo
Administratorius.
Nuo stogo


Pranešimų skaičius : 2679
Amžius : 31
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2008-04-25

Literatūrinė kalba Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Literatūrinė kalba   Literatūrinė kalba Icon_minitimeŠt. 12 20, 2008 8:08 pm

Tokie dalykai mane truputėlį vargina, beeet jeigu tokių visai nebūtų, būtų neįdomu. Tai išvada tokia pat: svarbu su saiku. : )
Atgal į viršų Go down
http://junior-painkiller.blogspot.com
Gerbera.
Skiemuo.



Pranešimų skaičius : 37
Amžius : 30
Registracijos data : 2009-07-04

Literatūrinė kalba Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Literatūrinė kalba   Literatūrinė kalba Icon_minitimeSk. 07 05, 2009 3:11 am

Nuo stogo. rašo:
Tokie dalykai mane truputėlį vargina, beeet jeigu tokių visai nebūtų, būtų neįdomu. Tai išvada tokia pat: svarbu su saiku. : )

pritariu.
Atgal į viršų Go down
awesome
Sakinys.
awesome


Pranešimų skaičius : 120
Amžius : 114
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-06-29

Literatūrinė kalba Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Literatūrinė kalba   Literatūrinė kalba Icon_minitimeSk. 07 05, 2009 3:24 am

O man labai patinka. Ten kur jie tinka, ten kur jie jaučiasi nedirbtini - va ten aš galėčiau juos skaityti ir skaityti.
Tokiu senovinių žodžių stiliumi mokykloje danai rašau rašinius, kurie yra susiję su senove ir žmonėmis, kurie juos galbūt vartojo.
Atgal į viršų Go down
http://www.kumelesukanopom.blogspot.com
eglaite
Sakinys.
eglaite


Pranešimų skaičius : 120
Amžius : 39
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2009-06-28

Literatūrinė kalba Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Literatūrinė kalba   Literatūrinė kalba Icon_minitimeSk. 07 19, 2009 10:32 pm

Aš manau, kad literatūrinė kalba veiktų kasdieninę kalbą, jei, kaip teisingai pastebėjo Džiuljeta, šiuolaikinėje literatūroje nevyrautų supaprastinta kalba. Buvo ,,juoko", kai skaitydama V. Petkevičiaus ,,Apie duoną, meilę ir šautuvą", nežinojau, ką reiškė kai kurie posakiai.


Paskutinį kartą redagavo eglaite, Sk. 07 19, 2009 10:45 pm. Redaguota 3 kartus(ų)
Atgal į viršų Go down
eglaite
Sakinys.
eglaite


Pranešimų skaičius : 120
Amžius : 39
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2009-06-28

Literatūrinė kalba Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Literatūrinė kalba   Literatūrinė kalba Icon_minitimeSk. 07 19, 2009 10:43 pm

Man dar labai gaila, kad dingsta ir kalbos vaizdingumas. Nors galbūt tai priklauso nuo vertėjo, o gal man taip atrodo dėl to, kad per mažai skaitau lietuvių autorių kūrinių, bet man vis labiau dingojasi, kad vis didesnis dėmesys skiriamas turiniui, o ne formai.
Labai norisi pacituoti vieną trumputę ištrauką iš ,,Tykiojo Dono" (viena iš priežasčių, dėl ko taip mėgstu šią knygą, yra vaizdinga literatūrinė kalba):
,,Salsvas, viliojamas barkūnų kvapas migdė, švelniai nugręžė Grigorijaus veidą į pusiau užmirštą praeitį, dar kartą privertė jį prisiliesti širdimi prie išaštrintos būtojo jausmo smailumos. Vėl parkritęs į roges, prisilietęs skruostu prie geltonos barkūno šakelės, Grigorijus pajuto veriamą, bet kartu ir saldų skausmą. Atsiminimų paliesta, kraujavo širdis, plakė nelygiai, ilgai varė šalin miegą".
Atgal į viršų Go down
Džuljeta
Spaustuvė.
Džuljeta


Pranešimų skaičius : 1546
Amžius : 35
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2008-04-26

Literatūrinė kalba Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Literatūrinė kalba   Literatūrinė kalba Icon_minitimePir. 07 20, 2009 1:04 am

Gražu. Vertėjas, matyt, geras:) (Šiais laikais net ir gerų vertėjų sunku surasti :/)
Atgal į viršų Go down
eglaite
Sakinys.
eglaite


Pranešimų skaičius : 120
Amžius : 39
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2009-06-28

Literatūrinė kalba Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Literatūrinė kalba   Literatūrinė kalba Icon_minitimePir. 07 20, 2009 1:25 am

Džuljeta rašo:
Gražu. Vertėjas, matyt, geras:) (Šiais laikais net ir gerų vertėjų sunku surasti :/)

Tikrai geras :) Be to, ir rusų kalba, matyt, labiau pasiduoda vertimui. O kad gerų vertėjų maža, pritariu. Mano mama visada sakydavo, kad geriausia skaityti originalo kalba. Ir dabar aš jai pritariu. Tik bėda ta, kad visų pasaulio kalbų neišmoksi...
Atgal į viršų Go down
Džuljeta
Spaustuvė.
Džuljeta


Pranešimų skaičius : 1546
Amžius : 35
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2008-04-26

Literatūrinė kalba Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Literatūrinė kalba   Literatūrinė kalba Icon_minitimePir. 07 20, 2009 1:36 am

Iš tiesų geriausia, bet pirmiausia tą kalbą reikia labai gerai mokėti... :/ Pasiėmusi iš bibliotekos A. Diuma knygą prancūziškai turbūt pasimesčiau po trečio sakinio (jei ne po trečio žodžio). Very Happy Rusiškai skaityti sekasi dar prasčiau, jau nekalbant apie kitas kalbas, kurių mokausi...

O vertimai iš anglų kalbos labai dažnai būna tiesiog neįmanomai prasti - ne vien knygų, bet ir filmų... :/ Todėl džiaugiuosi galėdama skaityti bent jau angliškai cheers
Atgal į viršų Go down
Smitė.^
Biblioteka.
Smitė.^


Pranešimų skaičius : 712
Amžius : 30
Miestas : Kuršėnai
Registracijos data : 2008-06-15

Literatūrinė kalba Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Literatūrinė kalba   Literatūrinė kalba Icon_minitimeSk. 03 07, 2010 6:10 am

Drąsiai galiu sakyt, kad knygų skaitymas tikrai plečia mano žodyną. Savo kalboje naudoju kiek įmanoma daugiau literatūrinių žodžių, tačiau dažnai susilaikau, mat prisibijau, kad liksiu nesuprasta gausybės mane supančių neskaitančiųjų. ;(
Atgal į viršų Go down
sandrinė
Spaustuvė.
sandrinė


Pranešimų skaičius : 1227
Amžius : 30
Miestas : Alytus
Registracijos data : 2009-03-14

Literatūrinė kalba Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Literatūrinė kalba   Literatūrinė kalba Icon_minitimeSk. 03 07, 2010 6:20 am

Aš irgi dažnai naudoju skambesnius ir įdomesnius žodžius savo kalboje nei kiti, tačiau mane supa tikrai geri ir supratingi žmonės, kurie, jei ir nesupranta, pasidomi ir stengiasi patys plėsti savo žodyną. :}
Atgal į viršų Go down
http://sandrineslasai.blogspot.com
Notė.
Sakinys.
Notė.


Pranešimų skaičius : 120
Amžius : 28
Miestas : Utena
Registracijos data : 2009-12-13

Literatūrinė kalba Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Literatūrinė kalba   Literatūrinė kalba Icon_minitimePen. 04 30, 2010 10:16 pm

Nuo stogo. rašo:
Tokie dalykai mane truputėlį vargina, beeet jeigu tokių visai nebūtų, būtų neįdomu. Tai išvada tokia pat: svarbu su saiku. : )
Aš irgi sutinku.
Atgal į viršų Go down
Cenerentola
Junginys.
Cenerentola


Pranešimų skaičius : 89
Amžius : 31
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2010-06-08

Literatūrinė kalba Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Literatūrinė kalba   Literatūrinė kalba Icon_minitimeTr. 06 09, 2010 12:56 am

Man patinka. Ir nevargina. Praplečia žodyną. Ir pati kartais nevengiu pavartoti spalvingesnių žodžių. Ypatingai patinka būdvardžiai įdomūs.
Atgal į viršų Go down
Sponsored content





Literatūrinė kalba Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Literatūrinė kalba   Literatūrinė kalba Icon_minitime

Atgal į viršų Go down
 
Literatūrinė kalba
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Skaitantiems :: Diskusijos :: Diskusijos apie kitus knygiškus reikalus-
Pereiti į: