Skaitantiems
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
rodiklisrodiklis  BLOGAS  Latest imagesLatest images  IeškotiIeškoti  RegistruotisRegistruotis  Draugai  PrisijungtiPrisijungti  
Mūsų blogas apie knygas - http://skaitantiems.blogspot.com - kviečiame apsilankyti!

 

 Vytautas V. Landsbergis

Go down 
+8
awesome
Karamelinė Saulė
Innovision.
Tiesos melagė
alce a pois
Nuo stogo
nigota
Be_cukraus
12 posters
AutoriusPranešimas
Be_cukraus
Lapas.
Be_cukraus


Pranešimų skaičius : 318
Amžius : 28
Miestas : Anykščiai
Registracijos data : 2008-04-30

Vytautas V. Landsbergis Empty
RašytiTemos pavadinimas: Vytautas V. Landsbergis   Vytautas V. Landsbergis Icon_minitimeKv. 05 01, 2008 5:51 am

Vytautas V. Landsbergis Vytautas_v_landsbergis_3

Vytautas V. Landsbergis gimė 1962 metais. Vilniaus universitete baigė lietuvių kalbą ir literatūrą. 1987 m. kartu su kitais būsimais lietuvių kinematografininkais (Artūru Jevdokimovu, Algimantu Maceina, Juliumi Žižliausku ir kt.) išvyko į Tbilisį studijuoti kino režisūros Š. Rustavelio teatro institute. Vėliau stažavosi Niujorke, Jono Meko filmų antologijos archyve, jaunųjų Europos teatro režisierių kursuose Anglijoje.

Viena iš V.V. Landsbergio kūrybos sričių – teatras. Jis yra parašęs pjesių, kurių dauguma jo paties pastatytos Šiaulių dramos teatre. Pagal Rudnosiuko istorijas, Obuolių pasakas bei Angelų pasakas Lietuvos teatruose yra pastatyta keletas spektaklių. O pagal knygą Arklio Dominyko meilė V.V. Landsbergis yra parašęs libretą operai ir ruošiasi ją režisuoti Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Kita kūrybos sritis – kinas. V.V. Landsbergis - talentingas režisierius, pastatęs jau daug nekomercinių, tačiau populiarių filmų tokių kaip „Tėvas“, „Koncertas“, „Švendubrės šamanas“, „Penkios novelės apie Stasį“, „Pragaras“, „Jono Meko antologija“, „Niujorkas – mano šuo“, „Verdenė“, „Iš niekur, į niekur“. Pirmieji filmai – dokumentiniai portretai apie originalius, kitaip mąstančius ir gyvenančius žmones, kurie nebūtinai yra garsenybės. Vėliau V.V. Landsbergis pradėjo kurti filmus apie Lietuvos istoriją . Dar vėliau – vaidybinius filmus. 1993 m. V.V. Landsbergis įkūrė studiją „A propos“, kurioje kuriami filmai apie lietuvių rašytojus.

V.V. Landsbergis raidę V. šalia Vytauto prisikabino 1980 metais, kai studijavo Vilniaus universitete ir spaudoje atsirado pirmosios eilėraščių bei straipsnių publikacijos. Taip Landsbergis jaunesnysis atsiskyrė nuo tėvo, kurio publikacijų taip pat spaudoje buvo.

V.V. Landsbergis studijuodamas Vilniaus universitete, daugiau nei 10 metų šoko ir dainavo VU folkloriniame ansamblyje Ratilio. Vėliau dažnai dainuodavo sau ir vaikams, pritardamas gitara. Taigi iš tos meilės lietuvių liaudies dainoms, sutartinėms ir baladėms 2004 m. gimė dviguba kompaktinė plokštelė Kaimiečių mantros, o 2005 m.- kompaktinė plokštelė Žiauriai gražūs romansai. Dar vėliau kompaktinės plokštelės formatu išleista pasaka Dominyko meilė.

O geriausiai V.V. Landsbergį pažįsta tikriausiai vaikai kaip dėdę, kuris rašo gražias pasakas. Pasakų jis yra sukūręs daug ir net keletą knygelių išleidęs, kurias mėgsta ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. V. V. Landsbergis, nuo pirmo kurso pradėjo kurti eiles, o didžiausiu savo mokytoju laiko Marcelijų Martinaitį. Pagal šio poeto eiles Vytautas V. Landsbergis dar ir dabar sukuria nemažai dainų. Šiuo metu jis jau yra sukūręs apie dvidešimt kino filmų, septynias pjeses ir nemažai eilėraščių tiek vaikams, tiek suaugusiems.

V.V. Landsbergio kaip rašytojo talentas buvo pripažintas. 2004 metais geriausia knyga vaikams ir paaugliams išrinkta jo ir dailininkės Sigutės Ach knyga Arklio Dominyko meilė, o prieš dešimtmetį Landsbergis jaunesnysis buvo karūnuotas kaip geriausios knygos Rudnosiuko istorijos autorius.

V.V. Landsbergio knygos pasižymi netikėtomis žanrinėmis jungtimis. Toje pačioje knygelėje absurdą keičia dvasinės temos. Skaitant pasaką jaučiamas ryškus, tačiau paslėptas, moralas. Paskutiniu metu V.V. Landsbergis kuria pagal Sigutės Ach nupieštus paveikslėlius.

Savo vaikams prieš miegą V.V. Landsbergis seka pasakas. Seka seka, o po to jas užrašo...

Bibliografija:

Pasakojimai apie namus : eil. - Vilnius : Vaga, 1989. - 117 p.
Pasakos nepasakos : eilėraščiai. - Vilnius : Vyturys, 1990. - 62 p.
Tik sapnininkas : trisdešimt keturi eilėraščiai. - Vilnius : Vaga, 1999. - 40 p.
Angelų pasakos. - Kaunas : Šviesa, 2003. - 125 p.
Arklio Dominyko meilė : [pasaka]. - Vilnius : Nieko rimto, 2004. - 142 p.
Lunatikų dainos : [eilėraščiai]. - Vilnius : Vaga, 2004. - 75 p.
Pelytė Zita : [apysaka-pasaka]. - Vilnius : Nieko rimto, 2005. - 210 p.
Rudnosiuko istorijos. - Vilnius : Vaga, 2004. - 158 p. [kiti leidimai - 1993 m., 1995 m.]
Obuolių pasakos. - Vilnius : Nieko rimto, 2005. - 130 p. [kitas leidimas - 1999 m.]
Žuveliukas : [eiliuota pasaka]. - Vilnius : Nieko rimto, 2005. - 48 p.
Berniukas ir žuvėdros : (pasaka paaugusiems vaikams ir jų tėveliams). - Vilnius : Nieko rimto, 2005. - 87 p.
Atgal į viršų Go down
nigota
Lapas.
nigota


Pranešimų skaičius : 271
Amžius : 29
Miestas : Šiauliai
Registracijos data : 2008-04-26

Vytautas V. Landsbergis Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Vytautas V. Landsbergis   Vytautas V. Landsbergis Icon_minitimeKv. 05 01, 2008 6:42 am

Tokios mielos jo knygelės :) Jos patinka man vien dėl to, kad iliustruotos Sigutės Ach :) Skaičiau tik vieną - "Arklio Dominyko meilė", dėl bendravardiškumo su personažu :)
Atgal į viršų Go down
Nuo stogo
Administratorius.
Nuo stogo


Pranešimų skaičius : 2679
Amžius : 31
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2008-04-25

Vytautas V. Landsbergis Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Vytautas V. Landsbergis   Vytautas V. Landsbergis Icon_minitimeKv. 05 01, 2008 7:31 am

Bandžiau skaityti Obuolių Pasakas, bet man nepatiko.
cyclops
O nuomonės būtent apie jį, neturiu.
Atgal į viršų Go down
http://junior-painkiller.blogspot.com
Be_cukraus
Lapas.
Be_cukraus


Pranešimų skaičius : 318
Amžius : 28
Miestas : Anykščiai
Registracijos data : 2008-04-30

Vytautas V. Landsbergis Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Vytautas V. Landsbergis   Vytautas V. Landsbergis Icon_minitimeKv. 05 01, 2008 11:00 pm

Aš skaičiau "Arklio Dominyko meilę" ir "Angelų pasakas", tai man labai patiko (: Man patinka jo rašymo stilius, o dar kai paveikslėliai būna iliuostruoti Sigutės Ach... Šiaip man jis labai patinka. Norėčiau perskaityti daugiau jo knygelų (:
Atgal į viršų Go down
alce a pois
Administratorius.
alce a pois


Pranešimų skaičius : 1295
Amžius : 32
Miestas : Kretinga/Kaunas
Registracijos data : 2008-04-29

Vytautas V. Landsbergis Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Vytautas V. Landsbergis   Vytautas V. Landsbergis Icon_minitimeAntr. 05 06, 2008 2:37 am

Skaičiau aš kažkokią jo knygelę. Tik jau nepamenu, kokią xD Bet labai patiko :] Geras rašytojas jis :]
Atgal į viršų Go down
http://be-politikos.blogspot.com
Tiesos melagė
Pastraipa.
Tiesos melagė


Pranešimų skaičius : 150
Amžius : 29
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2008-06-24

Vytautas V. Landsbergis Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Vytautas V. Landsbergis   Vytautas V. Landsbergis Icon_minitimeŠt. 06 28, 2008 10:05 pm

Nepatinka man,šiais laikais tokių rašytojų visur gali rast.Tikrai niekada neskaitysiu nė vienos jo knygos.
Atgal į viršų Go down
http://www.magija.ten.lt
Innovision.
Raidė.
Innovision.


Pranešimų skaičius : 26
Amžius : 114
Registracijos data : 2009-06-01

Vytautas V. Landsbergis Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Vytautas V. Landsbergis   Vytautas V. Landsbergis Icon_minitimeSk. 06 14, 2009 6:14 am

Niekada nesakyk niekada cat

Man jis labai įdomus, gan keistas. Skaičiau „Rudnosiuko istorijas“ ir likau sužavėta
Atgal į viršų Go down
Karamelinė Saulė
Biblioteka.
Karamelinė Saulė


Pranešimų skaičius : 705
Amžius : 33
Miestas : Panevėžys
Registracijos data : 2008-06-17

Vytautas V. Landsbergis Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Vytautas V. Landsbergis   Vytautas V. Landsbergis Icon_minitimeSk. 06 14, 2009 7:11 am

Visos knygos, kurios "skirtos vaikams", savyje slepia gilią potekstę. Džiugu, kad yra tokių knygų.
Skaičiau "Arklio Dominyko meilę" ir "Rudnosiuko istorijas".
Šis autorius viską įvelka į vaikiškumo apvalkalą, nors knygos tinkamos ir suaugusiems.

pig
Atgal į viršų Go down
http://ramumose.blogspot.com
awesome
Sakinys.
awesome


Pranešimų skaičius : 120
Amžius : 114
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-06-29

Vytautas V. Landsbergis Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Vytautas V. Landsbergis   Vytautas V. Landsbergis Icon_minitimeAntr. 07 07, 2009 8:24 am

Skaičiau Rudnosiuko istorijas ir Pelytę Zitą. Man labai patiko (:
Atgal į viršų Go down
http://www.kumelesukanopom.blogspot.com
Sally
Junginys.
Sally


Pranešimų skaičius : 95
Amžius : 27
Miestas : Širvintos
Registracijos data : 2009-06-07

Vytautas V. Landsbergis Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Vytautas V. Landsbergis   Vytautas V. Landsbergis Icon_minitimeAntr. 07 07, 2009 9:20 am

Pelyte Zita pavarciau ir paskaitinejau knigyne, tai nusprendziau pirkti, bet neturejau pinigu. Dabar nerandu Suspect
Atgal į viršų Go down
langueur
Pastraipa.
langueur


Pranešimų skaičius : 150
Amžius : 31
Miestas : Utena
Registracijos data : 2009-08-11

Vytautas V. Landsbergis Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Vytautas V. Landsbergis   Vytautas V. Landsbergis Icon_minitimeAntr. 08 11, 2009 8:56 am

šiais metais turėjome perskaityti "arklio dominyko meile"
galbūt knyga miela, tačiau man pernelyg vaikiška ir banali. o tas pats dominykas truputėlis ir kvailas pasirodė ;]
Atgal į viršų Go down
http://www.utenosjaunimas.lt
Ievukas
Raidė.



Pranešimų skaičius : 29
Amžius : 25
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2011-08-06

Vytautas V. Landsbergis Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Vytautas V. Landsbergis   Vytautas V. Landsbergis Icon_minitimePen. 05 04, 2012 8:29 am

Kiek skaičiau jo pasakas,tai man visiškai neįdomu buvo. ;)
Atgal į viršų Go down
la Tulipe
Lapas.
la Tulipe


Pranešimų skaičius : 279
Amžius : 31
Registracijos data : 2011-03-06

Vytautas V. Landsbergis Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Vytautas V. Landsbergis   Vytautas V. Landsbergis Icon_minitimeŠt. 05 05, 2012 1:07 am

Esu skaičiusi (o tiksliau audio knygas perklausiusi) ,,Briedis Eugenijus: pasakos apie meilę ir kitus nesusipratimus” bei ,,Obuolių pasakos". Man labai patiko. Mielos knygelės su mintimi.
Atgal į viršų Go down
http://perskaiciau.wordpress.com
Sponsored content





Vytautas V. Landsbergis Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Vytautas V. Landsbergis   Vytautas V. Landsbergis Icon_minitime

Atgal į viršų Go down
 
Vytautas V. Landsbergis
Atgal į viršų 
Puslapis 11
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Skaitantiems :: Diskusijos :: Rašytojų kampelis-
Pereiti į: