Skaitantiems
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
rodiklisrodiklis  BLOGAS  Latest imagesLatest images  IeškotiIeškoti  RegistruotisRegistruotis  Draugai  PrisijungtiPrisijungti  
Mūsų blogas apie knygas - http://skaitantiems.blogspot.com - kviečiame apsilankyti!

 

 Jerome David Salinger

Go down 
+7
Pentagrama.
Monika
Tiesos melagė
alce a pois
Nuo stogo
bublė.
Be_cukraus
11 posters
AutoriusPranešimas
Be_cukraus
Lapas.
Be_cukraus


Pranešimų skaičius : 318
Amžius : 28
Miestas : Anykščiai
Registracijos data : 2008-04-30

Jerome David Salinger Empty
RašytiTemos pavadinimas: Jerome David Salinger   Jerome David Salinger Icon_minitimeKv. 05 01, 2008 5:43 am

Jerome David Salinger Salinger


Džeromas Deividas Selindžeris (Jerome David Salinger) gimė 1919 m. sausio 1 d. Augo prestižiniame Niujorko rajone, Manchetene. Jo tėvas Solis, pagal tautybę žydas, prekiavo košeriniu sūriu, o motina buvo kilusi škotų-airių šeimos. Selindžeriai gyveno pasiturinčiai, puikiam bute ParkAveniu. Baigęs pradinius mokslus, 1934 – 1936 m., Dž. Selindžeris studijavo karo akademijoje. Vėliau - Ursinuso koledže, Niujorko bei Kolumbijos universitetuose. Bendramoksliai jį mėgo, tačiau, kartu, ir privengė, nes Dž. Selindžeris turėjo ne tik puikų humoro jausmą, bet ir aštrų liežuvį.

1937 m. 18-metis Džeromas įsimylėjo Oną O’neil (Оонa О'Нейл), kuri vėliau ištekėjo už Čarlio Čaplino. Laiškai, rašyti pirmajai meilei, tapo tiltu į literatūros pasaulį.

II Pasaulionio karo metais Dž. Selindžeris buvo pašauktas į kariuomenę. Tarnavo pėstininkų daliniuose, dalyvavo Normandijos operacijoje. Jo draugai gyrė rašytojo drąsą, vadino jį didvyriu.

Grįžęs iš karo Dž. Selindžeris vedė Klarą Daglas (Claire Douglas) ir susilaukė 2 vaikų. Tačiau šeima netapo rašytojo priebėga. Netrukus Selindžeriai išsiskyrė. Rašytojas apsigyveno Cornish‘e (New Hampshire, JAV) izoliavosi nuo visuomenės, tapdamas tikru atsiskyrėliu. Jis neduoda interviu, vengia viešumo ir gyvena itin uždarą gyvenimą. Jo artimieji sako, jog jis vis dar rašo.

Keli įdomūs faktai apie Dž. Selindžer:

* pats jis valgo tik natūralų maista, bet su savo sūnumi gali nueiti ir į greito maisto restoraną;
* anksčiau žavėjęsis kariuomene, po kao ėmė ja bjaurėtis;
* jam patinka Hemingway, bet jis parodijavo ir kritikavo pastarojo kūrybą;
* mano, kad autoriai neturėtų šalia savo darbų spausdinti savo fotografijas;
* rašo spausdinimo mašinėlė naudodamasis tik dviem pirštais;
* dievina žiūrėti televizorių.

Žymiausi rašytojo kūriniai:

The Catcher in the Rye (1951); Nine Stories (1953); Franny and Zooey (1961); Raise High the Roof Beam; Carpenters and Seymour: An Introduction (1963).
Atgal į viršų Go down
bublė.
Pastraipa.
bublė.


Pranešimų skaičius : 148
Amžius : 30
Miestas : Panevėžys.
Registracijos data : 2008-04-26

Jerome David Salinger Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jerome David Salinger   Jerome David Salinger Icon_minitimeKv. 05 01, 2008 8:21 am

Esu skaičiusi vieną jo knygą, Tai Rugiuose pri bedugnės, dar kažkada buvau pasiimusi jo apsakymus ar apysakas, aš jų neskiriu, bet taip ir neperskaičiau. Nepatiko.

Citata :
Nine Stories (1953) šią buvai paėmusi.
clown
Atgal į viršų Go down
Be_cukraus
Lapas.
Be_cukraus


Pranešimų skaičius : 318
Amžius : 28
Miestas : Anykščiai
Registracijos data : 2008-04-30

Jerome David Salinger Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jerome David Salinger   Jerome David Salinger Icon_minitimeKv. 05 01, 2008 10:56 pm

O aš buvau paėmus "Franį ir Zują", bet man nepatiko bounce
Atgal į viršų Go down
Svečias
Svečias




Jerome David Salinger Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jerome David Salinger   Jerome David Salinger Icon_minitimeŠt. 05 03, 2008 7:14 pm

Aš dabar vis dar skaitau "Rugiuose prie bedugnės" ir iš tiesų gera knyga. Įdomi.
Atgal į viršų Go down
Nuo stogo
Administratorius.
Nuo stogo


Pranešimų skaičius : 2679
Amžius : 31
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2008-04-25

Jerome David Salinger Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jerome David Salinger   Jerome David Salinger Icon_minitimeAntr. 06 17, 2008 8:48 pm

Skaičiau tik vieną jo knygą, tai Rūgiuose Prie Bedugnės, todėl negaliu susidaryti nuomonės apie J.D. Salinger, kaip rašytoją.
Reikia perksiatyti nebent kelias jo knygas, o tai padaryti visai norėčiau.
Atgal į viršų Go down
http://junior-painkiller.blogspot.com
alce a pois
Administratorius.
alce a pois


Pranešimų skaičius : 1295
Amžius : 32
Miestas : Kretinga/Kaunas
Registracijos data : 2008-04-29

Jerome David Salinger Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jerome David Salinger   Jerome David Salinger Icon_minitimeTr. 06 18, 2008 1:19 am

Aš irgi esu skaičiusi tik tą vieną, Rugius. Todėl nelabai ką galiu pasakyti. Nors TA knyga buvo įdomi ir man labai patiko :]
Atgal į viršų Go down
http://be-politikos.blogspot.com
Tiesos melagė
Pastraipa.
Tiesos melagė


Pranešimų skaičius : 150
Amžius : 29
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2008-06-24

Jerome David Salinger Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jerome David Salinger   Jerome David Salinger Icon_minitimeŠt. 06 28, 2008 10:10 pm

Neskaičiau nė vienos jo knygos.Keista kažkaip... Suspect
Atgal į viršų Go down
http://www.magija.ten.lt
Monika
Dalis.
Monika


Pranešimų skaičius : 410
Amžius : 31
Miestas : Jurbarkas/Vilnius
Registracijos data : 2009-06-07

Jerome David Salinger Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jerome David Salinger   Jerome David Salinger Icon_minitimeAntr. 06 09, 2009 6:59 am

skaičiau dvi jo knygas, bet nė viena nepatiko.
(skaičiau "Rugiuose prie bedugnės" ir "Franis ir Zuja")
Atgal į viršų Go down
Pentagrama.
Skyrius.
Pentagrama.


Pranešimų skaičius : 337
Amžius : 30
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2009-08-23

Jerome David Salinger Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jerome David Salinger   Jerome David Salinger Icon_minitimeAntr. 10 27, 2009 10:33 am

Skaičiau "Rugiuose prie bedugnės" sakyčiau knyga su neužbaigta pabaiga, kažko man ten pritrūko tokia nuobodoka buvo,bet nepasakyčiau, kad neįdomi. Tokia savotiška.
Atgal į viršų Go down
AurėjaFėja
Lapas.



Pranešimų skaičius : 268
Amžius : 32
Miestas : Tarp Rietavo ir Kauno.
Registracijos data : 2009-10-24

Jerome David Salinger Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jerome David Salinger   Jerome David Salinger Icon_minitimeTr. 10 28, 2009 12:13 am

Žinau, kad "rugiuose prie bedugnės" kažkada buvo privalomas ir analizuojamas kūrinys mokyklose, bet man jau neteko jo skaityti kaip privalomos literatūros kūrinio. Kiekviena kartą nuėjus į biblioteka vis pagalvojo apie "rugiuose prie bedugnės" bet dėmesį vis patraukia kita knyga, taip ir neperskaitau... Jerome David Salinger Icon_cat Jerome David Salinger Icon_cat Jerome David Salinger Icon_cat
Atgal į viršų Go down
http://aurejafeja-perpetuo.blogspot.com/
Džuljeta
Spaustuvė.
Džuljeta


Pranešimų skaičius : 1546
Amžius : 35
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2008-04-26

Jerome David Salinger Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jerome David Salinger   Jerome David Salinger Icon_minitimePen. 01 29, 2010 2:31 am

Šiandien J. D. Salinger'is mirė, būdamas 91-erių. Tesiilsi ramybėje.
Atgal į viršų Go down
Mažoji Fėja
Lapas.
Mažoji Fėja


Pranešimų skaičius : 271
Amžius : 30
Registracijos data : 2009-08-10

Jerome David Salinger Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jerome David Salinger   Jerome David Salinger Icon_minitimePen. 02 04, 2011 11:22 am

Pažintį su šio autoriaus kūryba pradėjau kūriniu "Rugiuose prie bedugnės" ir, kiek pamenu, nepatraukė, nors tu ką. Gal per maža buvau, gal dar kas, bet nepatiko. Tačiau, visai neseniai perskaičiau "Franė ir Zujis", kuri patiko. Tokia įdomi. Įdomus pats rašytojo stilius. Ir tam tikrose vietose išnyranti ironija.
Atgal į viršų Go down
MikePukuotis
Žodis.
MikePukuotis


Pranešimų skaičius : 75
Amžius : 31
Registracijos data : 2011-01-30

Jerome David Salinger Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jerome David Salinger   Jerome David Salinger Icon_minitimeSk. 02 06, 2011 1:02 am

Na, skaičiau tik "rugiuose prie bedugnės" bet man ši knyga nepatiko. Kažko labai priminė Burgesso "Heroiną". Atrodo per paauglio nuklydymus į mūsų širdis pateks, bet taip neatsitiko.
Atgal į viršų Go down
Sponsored content





Jerome David Salinger Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jerome David Salinger   Jerome David Salinger Icon_minitime

Atgal į viršų Go down
 
Jerome David Salinger
Atgal į viršų 
Puslapis 11
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Skaitantiems :: Diskusijos :: Rašytojų kampelis-
Pereiti į: