Skaitantiems
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
rodiklisrodiklis  BLOGAS  Latest imagesLatest images  IeškotiIeškoti  RegistruotisRegistruotis  Draugai  PrisijungtiPrisijungti  
Mūsų blogas apie knygas - http://skaitantiems.blogspot.com - kviečiame apsilankyti!

 

 Jurga Ivanauskaitė

Go down 
+19
Evaa
Ditė.
Figurehead
nigota
Smitė.^
cocoro
Monika
Mažoji Fėja
Beveik`
eglaite
tutobene
sandrinė
Akiro
Karamelinė Saulė
Tiesos melagė
dutė
Nuo stogo
Džuljeta
Be_cukraus
23 posters
Pereiti prie : 1, 2  Next
AutoriusPranešimas
Be_cukraus
Lapas.
Be_cukraus


Pranešimų skaičius : 318
Amžius : 28
Miestas : Anykščiai
Registracijos data : 2008-04-30

Jurga Ivanauskaitė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Jurga Ivanauskaitė   Jurga Ivanauskaitė Icon_minitimeKv. 05 01, 2008 3:08 am

Jurga Ivanauskaitė Jurga


Jurga Ivanauskaitė (g. 1961 m. lapkričio 14 d. Vilniuje – mirė 2007 m. vasario 17 d. Vilniuje) – prozininkė, eseistė, dramaturgė, dailininkė. 1980 m. baigė M.K. Čiurlionio vidurinę meno mokyklą, 1985 m. – grafikos studijas Vilniaus dailės akademijoje. Tais pačiais metais pasirodė pirmasis novelių rinkinys „Pakalnučių metai“. Išleido šešis romanus, pasaką vaikams, kelionių trilogiją apie Himalajus, eseistikos ir publicistikos rinkinį. Jurgos Ivanauskaitės knygų yra išversta į anglų, latvių, lenkų, rusų, vokiečių kalbas.

1994 m. Jurga Ivanauskaitė pirmą kartą išvyko į Indiją, kur Dharamsaloje studijavo Tibeto budizmą. Tai pradėjo naują jos kūrybos etapą. Eseistinius, publicistinius, o kartais ir mistinius kelionių įspūdžius Jurga Ivanauskaitė stengiasi papildyti piešinių ir fotografijų parodomis. 1998 m. buvo surengta piešinių paroda „108 Mandalos“, 1999 m. fotografijos paroda „Tibetas – kita realybė“.

Mirė 2007 m. vasario 17 d. po sunkios onkologinės ligos – sarkomos. Palaidota Antakalnio kapinėse (Vilnius).

2007 m. lapkritį įsteigta viešoji įstaiga Jurgos Ivanauskaitės kūrybinio paveldo centras.

Jurgos Ivanauskaitės knygos:

Pakalnučių metai: [novelių rinkinys]. – Vilnius: Vaga, 1985; Tyto alba, 2003
Mėnulio vaikai: [romanas]. – Vilnius: Vaga, 1988
Kaip užsiauginti baimę: [novelių ir apsakymų rinkinys]. – Vilnius: Vaga, 1989
Stebuklinga spanguolė: [pasaka vaikams su autorės iliustracijomis]. – Vilnius: Vyturys, 1991
Pragaro sodai: [romanas]. – Vilnius: Vaga, 1992
Agnijos magija: [romanas]. – Vilnius: Vaga, 1995
Ištremtas Tibetas: [publicistika]. Vilnius: Tyto alba, 1996
Kelionė į Šambalą: [romanas]. Vilnius: Tyto alba, 1997
Prarasta pažadėtoji žemė: [romanas]. Vilnius: Tyto alba, 1999
Sapnų nublokšti: [romanas]. Vilnius: Tyto alba, 2000
Ragana ir lietus [romanas]. – Vilnius: Tyto alba, 2002 (kitas leidimas – 1993 m.)
Placebas: [romanas]. – Vilnius: Tyto alba, 2003
Kelionių alchemija: [esė]. – Vilnius: Tyto alba, 2003
Šokis dykumoje: [eilėraščiai]. Vilnius: Tyto alba, 2004
Kaip Marsis Žemėje laimės ieškojo: [pasaka]. Vilnius: Tyto alba, 2004
Švelnūs tardymai: [interviu]. Vilnius: Tyto alba, 2005
Miegančių drugelių tvirtovė: [romanas]. – Vilnius: Tyto alba, 2005
Odė džiaugsmui: [eilėraščiai]. – Vilnius:Tyto alba, 2007
Viršvalandžiai: [esė]. - Vilnius: Tyto alba, 2007

Apdovanojimai

Lietuvos nacionalinė meno ir kultūros premija, 2005 m.
Romanas „Miegančių drugelių tvirtovė“ – geriausia 2005 m. knyga (konkurso rengėjai- Lietuvos radijas ir televizija bei Lietuvos leidėjų asociacija).
Žurnalo „Moteris" Metų moteris, 2007 m.
Atgal į viršų Go down
Džuljeta
Spaustuvė.
Džuljeta


Pranešimų skaičius : 1546
Amžius : 35
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2008-04-26

Jurga Ivanauskaitė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jurga Ivanauskaitė   Jurga Ivanauskaitė Icon_minitimeKv. 05 01, 2008 5:15 am

Esu skaičiusi nemažai jos knygų, bet jos visos l. skiriasi - kai kurios man l.patiko (pvz. "Ragana ir lietus", kai kurias turėjau prisiversti pabaigti (pvz. "Placebas")...
Atgal į viršų Go down
Nuo stogo
Administratorius.
Nuo stogo


Pranešimų skaičius : 2679
Amžius : 31
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2008-04-25

Jurga Ivanauskaitė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jurga Ivanauskaitė   Jurga Ivanauskaitė Icon_minitimeKv. 05 01, 2008 7:37 am

Skaičiau „Miegančių Drugelių Tvirtovę“ ir man labai patiko, o po jos buvau tokia prislėgta.
Ir kažkada norėjau nueiti į tokį renginį rašytojai paminėti, bet pavėlavau, nes ant skelbimo nebuvo užrašyta tikslios datos, o kai paklausiau mokytojos, pasirodė, kad jis buvo vakar.
Atgal į viršų Go down
http://junior-painkiller.blogspot.com
Be_cukraus
Lapas.
Be_cukraus


Pranešimų skaičius : 318
Amžius : 28
Miestas : Anykščiai
Registracijos data : 2008-04-30

Jurga Ivanauskaitė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jurga Ivanauskaitė   Jurga Ivanauskaitė Icon_minitimeKv. 05 01, 2008 10:58 pm

Man patinka ši rašytoja. Turiu jos knyga "Odė džiaugsmui". Labai gražūs, ir išskirtini eilėraščiai.
Atgal į viršų Go down
dutė
Lapas.
dutė


Pranešimų skaičius : 317
Amžius : 32
Miestas : šakiai
Registracijos data : 2008-06-10

Jurga Ivanauskaitė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jurga Ivanauskaitė   Jurga Ivanauskaitė Icon_minitimeTr. 06 11, 2008 2:40 am

Skaičiau jos tik dvi knygas - „Kaip užsiauginti baimę“ ir „Mėnulio vaikai“. abidvi yra iš ankstyvosios jos kūrybos ir yra panašios. bet Mėnulio vaikai suėjo labai sunkiai, o Kaip užsiauginti baimę man patiko Labai labai Labai
Atgal į viršų Go down
http://tavo-bedos.blogspot.com
Nuo stogo
Administratorius.
Nuo stogo


Pranešimų skaičius : 2679
Amžius : 31
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2008-04-25

Jurga Ivanauskaitė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jurga Ivanauskaitė   Jurga Ivanauskaitė Icon_minitimeTr. 06 11, 2008 5:17 am

Mėnulio Vaikai aš net nebaigiau skaityti, neužkabino.
Atgal į viršų Go down
http://junior-painkiller.blogspot.com
Tiesos melagė
Pastraipa.
Tiesos melagė


Pranešimų skaičius : 150
Amžius : 29
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2008-06-24

Jurga Ivanauskaitė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jurga Ivanauskaitė   Jurga Ivanauskaitė Icon_minitimeŠt. 06 28, 2008 10:06 pm

Labai gera rašytoja.
Atgal į viršų Go down
http://www.magija.ten.lt
dutė
Lapas.
dutė


Pranešimų skaičius : 317
Amžius : 32
Miestas : šakiai
Registracijos data : 2008-06-10

Jurga Ivanauskaitė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jurga Ivanauskaitė   Jurga Ivanauskaitė Icon_minitimeSk. 06 29, 2008 9:11 am

ir beje man nepatinka jos rašymo stilius, bet arba man sapnuojasi arba šiaip atrodo, kad aš tai jau sakiau;D
Atgal į viršų Go down
http://tavo-bedos.blogspot.com
Karamelinė Saulė
Biblioteka.
Karamelinė Saulė


Pranešimų skaičius : 705
Amžius : 33
Miestas : Panevėžys
Registracijos data : 2008-06-17

Jurga Ivanauskaitė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jurga Ivanauskaitė   Jurga Ivanauskaitė Icon_minitimePir. 06 15, 2009 8:53 am

Man patinka, kad ji neapsiribojo vienu žanru: mums paliko ir poezijos, ir prozos.
Apsakymai tiesiog sužavėjo savo originalumu, kai kurių nuotrupos dar ir dabar sukiojasi galvoje.
Atgal į viršų Go down
http://ramumose.blogspot.com
Akiro
Junginys.
Akiro


Pranešimų skaičius : 89
Amžius : 31
Miestas : Marijampolė
Registracijos data : 2009-07-04

Jurga Ivanauskaitė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jurga Ivanauskaitė   Jurga Ivanauskaitė Icon_minitimeSk. 07 05, 2009 12:26 am

Gan keista, bet esu skaičius pačią pirmąją  - "Pakalnučių metai" ir tris  vėliausias "Miegančių drugelių tvirtovė", "Odė džiaugsmui" bei "Viršvalandžiai" (: 
"Pakalnučių metai" labai artimi savo dvasia, suvokiau, kad aiškiai esu kažkiek ne to laikmečio žmogus. Man ir taip šitai buvo ganėtinai aišku, o skaitant tik dar labiau galvon įsirėžė. 
MDT visai kitokia, suprantama, juk vėlyvesnė, apie ją jau pasisakiau tam skirtoje temoje, lyg ir (: 
Dvi paskutiniosios ypatingos. Panirau į jų pasaulį. Ir radau puikių dalykų (: 
Atgal į viršų Go down
sandrinė
Spaustuvė.
sandrinė


Pranešimų skaičius : 1227
Amžius : 30
Miestas : Alytus
Registracijos data : 2009-03-14

Jurga Ivanauskaitė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jurga Ivanauskaitė   Jurga Ivanauskaitė Icon_minitimeSk. 07 05, 2009 6:18 pm

neskaičiau nei vienos jos knygos, nes mano bibliotekoje jos lentynėlė visada tuščia. Suspect
Atgal į viršų Go down
http://sandrineslasai.blogspot.com
tutobene
Raidė.



Pranešimų skaičius : 1
Amžius : 34
Registracijos data : 2009-07-28

Jurga Ivanauskaitė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Jurga Ivanauskaite   Jurga Ivanauskaitė Icon_minitimeAntr. 07 28, 2009 1:54 am

Rašytojos knygos tikrai labai gilios.
Ir turi savotišką braižą.
Pradėjau ją skaityt nuo "Placebo" ir jis vis dar toks pat man paslaptingas..

Dar reikėjo mokykloj skaityt "Ragana ir Lietus".. Bet labai nenorėjau recenzijos rašyt. Tai ai, parsisiunčiau http://www.speros.lt/027w-ivanauskait%C4%97-ragana-ir-lietus.html gerą recenziją.. ir savo mintis pasilaikiau sau..
Kažkaip kai knygos tokios gilios, labai kvaila rašyt taip paviršutiniškai. Tik taip, kaip reikia pagal vadovėlius.. bounce
Atgal į viršų Go down
eglaite
Sakinys.
eglaite


Pranešimų skaičius : 120
Amžius : 39
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2009-06-28

Jurga Ivanauskaitė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jurga Ivanauskaitė   Jurga Ivanauskaitė Icon_minitimeAntr. 07 28, 2009 10:24 pm

Aš esu skaičiusi ,,Agnijos magiją" ir ,,Miegančiųjų drugelių tvirtovę" ,,Agnijos magija" labai patiko, nors dabar tiksliai negaliu nusakyti, kuo būtent, nes skaičiau tikrai labai seniai, o ,,Miegančiųjų drugelių tvirtovė" skaitėsi pusiau su bėda, dėl gvildenamos temos, manau. Visą laiką, kol skaičiau, jaučiausi prislėgta. Bet tai, mano manymu, vienas iš rodiklių, kad knyga yra gera. Nors dauguma grožinės literatūros knygų žadina vaizduotę ir t.t. ir pan., bet ne visos priverčia išgyventi kokią nors emociją. Bet tai, griečiausiai, individualu :)
Atgal į viršų Go down
Beveik`
Puslapis.
Beveik`


Pranešimų skaičius : 216
Amžius : 32
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2009-06-07

Jurga Ivanauskaitė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jurga Ivanauskaitė   Jurga Ivanauskaitė Icon_minitimeTr. 07 29, 2009 10:24 am

Neteko skaityti nei vienos knygos. Tik vieną kokią ištrauką. Bet lietuvių mokytoja sakė, kad Ivanauskaitės knygų personažai visada pasitepę, lyg juos nuolat kas nors filmuotų ar pan. ;] reiks kada pačiai susidaryt nuomonę.
Atgal į viršų Go down
Mažoji Fėja
Lapas.
Mažoji Fėja


Pranešimų skaičius : 271
Amžius : 30
Registracijos data : 2009-08-10

Jurga Ivanauskaitė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jurga Ivanauskaitė   Jurga Ivanauskaitė Icon_minitimeAntr. 08 11, 2009 1:27 am

Ši rašytoja man labai,labai prie širdies.. Kol kas perskaitytos tik dvi knygos,tačiau paliko neišdildomą įspūdį. Skaičiau "Mėnulio vaikai" bei "Viršvalandžiai". Skaitydama viršvalandžius tikrai žavėjausi rašytojos požiūriu į ligą. Žavėjausi jos tikėjimu. Po šios knygos sunkiai paėmiau į rankas kitą,nes tikrai privertė susimąstyti. Skaičiau,ir tiek betrūko iki ašarų. Tikrai,ypatingai gaila,kad netekome tokio žmogaus.. Ech,bet nuostabu,kad ji paliko mums savo knygas. Ir mūsų širdyse ji dar ilgai gyvuos. Bent mano tai tikrai..
Atgal į viršų Go down
Monika
Dalis.
Monika


Pranešimų skaičius : 410
Amžius : 31
Miestas : Jurbarkas/Vilnius
Registracijos data : 2009-06-07

Jurga Ivanauskaitė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jurga Ivanauskaitė   Jurga Ivanauskaitė Icon_minitimeAntr. 08 11, 2009 4:06 am

nė vienos jos knygos neskaičiau. ir netraukia. apskritai, nors nesu
skaičius jos knygų, ir šiaip, dėl to, negalima reikšti neigiamos
nuomonės, bet manęs visiškai netraukia jos knygos. atrodo, visiškos
neįdomybės. (taip, gal tai išankstinė nuomonė, bet ji ir neleidžia
skaityti tų knygų.)
Atgal į viršų Go down
sandrinė
Spaustuvė.
sandrinė


Pranešimų skaičius : 1227
Amžius : 30
Miestas : Alytus
Registracijos data : 2009-03-14

Jurga Ivanauskaitė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jurga Ivanauskaitė   Jurga Ivanauskaitė Icon_minitimeAntr. 08 25, 2009 6:59 am

Skaitau jos knygą "Ragana ir lietus", ganėtinai keista. Pats rašymo stilius ir tų istorijų išdėliojimas, matosi, kad ji nesibaimino ką apie ją pagalvos. Taip pat beskaitant iškilo klausimas.
Kokio tikėjimo ji buvo?
Atgal į viršų Go down
http://sandrineslasai.blogspot.com
cocoro
Knygynas.
cocoro


Pranešimų skaičius : 789
Amžius : 32
Miestas : Kaunas
Registracijos data : 2010-01-04

Jurga Ivanauskaitė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jurga Ivanauskaitė   Jurga Ivanauskaitė Icon_minitimePir. 02 08, 2010 8:05 am

Sunku pasakyti tai, bet aš nekenčiu jos kūrybos. Mane tiesiog vimdo, krečia drebulys apie tai pagalvojus. Man su jokiom kitom knygom taip nėra.
Atgal į viršų Go down
Smitė.^
Biblioteka.
Smitė.^


Pranešimų skaičius : 712
Amžius : 30
Miestas : Kuršėnai
Registracijos data : 2008-06-15

Jurga Ivanauskaitė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jurga Ivanauskaitė   Jurga Ivanauskaitė Icon_minitimeAntr. 02 09, 2010 4:21 am

Monika rašo:
nė vienos jos knygos neskaičiau. ir netraukia. apskritai, nors nesu
skaičius jos knygų, ir šiaip, dėl to, negalima reikšti neigiamos
nuomonės, bet manęs visiškai netraukia jos knygos. atrodo, visiškos
neįdomybės. (taip, gal tai išankstinė nuomonė, bet ji ir neleidžia
skaityti tų knygų.)
Pati supranti, kad kvailai kalbi, tačiau visvien kalbi.
Jei nesi perskaičius nė vienos knygos, gali turėti tylų pirmąjį įspūdį, tačiau jį išreikšk tik lygindama tikrąją nuomonę, perskaičius kūrinį, ir minėtąjį įspūdį. Jei neketini skaityti, vadinasi, neverta ir kalbėti.


Pati bandžiau tik Ivanauskaitės "Mėnulio vaikus". Turbūt perskaičiau nepakankamai, kad pastebėčiau kokį išskirtinį stilių, tačiau jos kūrybą kolkas galiu įvardinti keletu žodžių: drąsu, gilu, lietuviška (geriausia prasme).
Jei reiktų nusakyti Jurgos Ivanauskaitės kaip menininkės vietą lietuvių kūryboje, ko gero, kelčiau ją virš Lietuvos debesų ir statyčiau a.a. Vytautui Kernagiui į parankę. ;)
Atgal į viršų Go down
nigota
Lapas.
nigota


Pranešimų skaičius : 271
Amžius : 29
Miestas : Šiauliai
Registracijos data : 2008-04-26

Jurga Ivanauskaitė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jurga Ivanauskaitė   Jurga Ivanauskaitė Icon_minitimeTr. 02 10, 2010 3:35 am

sandrinė rašo:

Kokio tikėjimo ji buvo?

Bijau suklysti, bet kiek žinau, tai Jurga gimė krikščione, buvo pakrikštyta, vėliau daug laiko praleido Tibete ir Indijoje, domėjosi budizmu, bet gyvenimo pabaigoje grįžo į krikščionybę.
Atgal į viršų Go down
Figurehead
Raidė.
Figurehead


Pranešimų skaičius : 4
Amžius : 31
Registracijos data : 2010-05-06

Jurga Ivanauskaitė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jurga Ivanauskaitė   Jurga Ivanauskaitė Icon_minitimeKv. 05 06, 2010 7:31 am

nigota rašo:
bet gyvenimo pabaigoje grįžo į krikščionybę.

Šitas faktas tikras ar fiktyvus? Kažkodėl labai nustebau.

Ivanauskaitės kūrybai nesu abejinga. Patinko "Ragana ir lietus", "Miegančių drugelių tvirtovėje". Ateityje, manau, dar ne vieną jos knygą skaitysiu ir galbūt prisijaukinsiu dar labiau. 
Atgal į viršų Go down
Ditė.
Raidė.
Ditė.


Pranešimų skaičius : 18
Amžius : 31
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2011-03-02

Jurga Ivanauskaitė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jurga Ivanauskaitė   Jurga Ivanauskaitė Icon_minitimeKv. 03 03, 2011 1:35 am

Kol kas įdomiausia Ivanauskaitės knyga man "Kelionė į Šambalą". Žaviuosi Rytais, ypač Indija, todėl ta knyga kaip atgaiva. Ir išvis, Ivanauskaitės gebėjimais labai žaviuosi, ir rašė ji nuostabiai ("Pacebas" taip pat mano mėgstamiausių knygų sąraše), ir piešė fantastiškai.
Atgal į viršų Go down
Evaa
Raidė.



Pranešimų skaičius : 8
Amžius : 29
Registracijos data : 2011-05-08

Jurga Ivanauskaitė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jurga Ivanauskaitė   Jurga Ivanauskaitė Icon_minitimePir. 05 30, 2011 6:04 am

Skaičiau tik vieną jos knygą, ir tai priverstinai. Tai buvo "Alchemikas" ir ši knyga man neapsakomai nepatiko, tokia nuobodi ir net nežinau kaip pasakyti.. Bet paėmiau šią knygą dbr ir neseniai perskaičiau iš naujo. Sužavėjo kelionių aprašymas. Taigi iki knygų reikia suaugti.: ) Tuo metu man buvo 14 metų.
Atgal į viršų Go down
Nuo stogo
Administratorius.
Nuo stogo


Pranešimų skaičius : 2679
Amžius : 31
Miestas : Vilnius
Registracijos data : 2008-04-25

Jurga Ivanauskaitė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jurga Ivanauskaitė   Jurga Ivanauskaitė Icon_minitimePir. 05 30, 2011 6:10 am

man rodos, maišai ivanauskaitę su coelho, nes tai jis apie kelionę "alchemike" rašė
Atgal į viršų Go down
http://junior-painkiller.blogspot.com
Snaigėse
Skiemuo.
Snaigėse


Pranešimų skaičius : 41
Amžius : 31
Registracijos data : 2010-02-14

Jurga Ivanauskaitė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jurga Ivanauskaitė   Jurga Ivanauskaitė Icon_minitimeAntr. 05 31, 2011 8:58 am

Nuo stogo. rašo:
man rodos, maišai ivanauskaitę su coelho, nes tai jis apie kelionę "alchemike" rašė

Ji turbūt turėjo omeny "Kelionių alchemija", o tai jau Ivanauskaitės:))
Atgal į viršų Go down
http://knyginejimai.wordpress.com/
Sponsored content





Jurga Ivanauskaitė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Jurga Ivanauskaitė   Jurga Ivanauskaitė Icon_minitime

Atgal į viršų Go down
 
Jurga Ivanauskaitė
Atgal į viršų 
Puslapis 12Pereiti prie : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Skaitantiems :: Diskusijos :: Rašytojų kampelis-
Pereiti į: